Gry Jak przejść Prince of Persia?

Jak przejść Prince of Persia?

-

Etap 1: Zabawę rozpoczynamy bez miecza, tak więc głównym założeniem tego etapu jest pozyskanie broni. Zejdź na dół a następnie kieruj się w lewo. Biegnij cały czas tą drogą (natkniesz się na proste pułapki), aż zauważysz leżący na ziemi miecz. Podejdź i weź go przy pomocy klawisza SHIFT. Wróć drogą, którą przyszedłeś, pokonaj strażnika oraz otwórz wrota przy pomocy klapki umieszczonej w tym samym pomieszczeniu, co brama.

Etap 2: Po dobiegnięciu do wrót (po drodze napotkasz wrogów, z którymi musisz walczyć) należy zlokalizować klapkę, która je otwiera. Znajdziesz ją na końcu korytarza po lewej stronie. Przepaść pokonujemy, przytrzymując klawisz SHIFT – wydłuża on wykonywany skok.

Etap 3: Biegnij w prawo oraz w górę, przeskocz przepaść, aż dojdziesz do klapki otwierającej wrota. Teraz musisz szybko doskoczyć do krat, w tym celu zawróć i biegnij w lewo. Przepaść pokonaj oczywiście z SHIFTem, po czym zawiśniesz pod kratami. Wespnij się szybko i wejdź do środka, inaczej będziesz musiał powtarzać cały manewr od początku. Kieruj się w lewo, omiń gilotynę, zejdź na dół, otwórz drzwi i wróć na górę. Dotrzesz do sali ze szkieletem – uwaga, kościotrup ożyje. Walka z nim nie jest łatwa, nie można go zabić. Należy dźgać go, aż w końcu spadnie w przepaść. Schodzimy na dół i powtarzamy czynność, tym razem pozbywając się go raz na zawsze.

Etap 4: Po otwarciu bramy biegniemy w lewo, następnie na dół i znów w lewo. Po drodze napotkamy przeciwnika do pokonania. Przeskakujemy przepaść i otwieramy kraty. Następnie biegniemy w prawo, kieruj się w górę, później znów w prawo. Na drodze stanie nam lustro, należy przeskoczyć je w biegu.

Etap 5: Tutaj głównie walczymy. Dwie gilotyny przechodzimy małymi kroczkami, przytrzymując SHIFT.

Etap 6: Biegnij cały czas do przodu, uważając przy okazji na kolce. Gdy dobiegniemy do wielkiego przeciwnika, należy go pokonać. Metodą na jego eksterminację jest parowanie (strzałka w górę) jego ciosów i kontratakowanie.

Etap 7: Zwis z SHIFTEM, następnie ogromny skok również przy użyciu tego klawisza. Kierujemy się cały czas w prawo, aż zauważymy wyrwę. Schodzimy w dół, spuszczamy księcia, naciskając w okolicach półki skalnej SHIFT, aby bohater złapał się występu. Czynność powtarzamy jeszcze raz. Pijemy zielony flakon, spowalniający czas i skaczemy przez przepaść.

Etap 8: Na początku spotykamy trudnego przeciwnika. Aby go zgładzić, należy odejść na pewną odległość, schować miecz przy użyciu strzałki w dół, a następnie dobyć go (SHIFT) i ugodzić wroga. Po pokonaniu oponenta zostaniemy uwięzieni w pułapce. Należy chwilę poczekać.

Etap 9: Po przejściu sporego odcinka, należy zrzucić skruszoną platformę na klapę otwierającą wrota. Sposób ten pozwoli utrzymać kraty w górze, przez co spokojnie będziemy mogli przez nie przejść.

Etap 10: Udaj się w prawo, pokonaj wroga w fioletowym ubraniu. Zauważysz, iż piętro wyżej znajduje się następny przeciwnik. Podchodzimy małymi krokami (SHIFT) i wspinamy się w górę. Wróg nas nie usłyszy, a my będziemy mogli wbić mu sztylet w plecy.

Etap 11: Jeżeli do tej pory nie nauczyliście się skakać z SHIFTem, najwyższa pora to zrobić. Etap ten wymaga wielu skoków, zarówno z miejsca jak i z rozbiegu. Cztery klapy ułożone obok siebie zamykają przejście. Należy zrzucić na nie platformy z góry, w ten sposób zablokujemy ich działanie.

Etap 12: Wchodzimy na samą górę. Napotkamy tam własnego sobowtóra, który robi dokładnie to, co my. Chowamy miecz i wbiegamy w niego. Po chwili udajemy się w lewo. Czeka nas niespodzianka. W kolejnej części etapu należy uważać na spadające platformy. Wejście na górę zaoferuje nam walkę z samym Jaffarem. Sposób jego eksterminacji jest prosty, należy parować jego ciosy i wtedy kontrować. Po zabiciu przeciwnika przechodzimy przez ostatnie wrota.

Etap 13: Chyba najłatwiejszy etap całej gry – po prostu biegnij przed siebie.

Gratulacje, właśnie ukończyłeś Prince of Persia!

I co – udało się? W co obecnie gracie, poza PoP? Jakieś rekomendacje? Dajcie znać!

Wojciech Onyśków

Wojciech Onyśków – aktualnie student politologii na Uniwersytecie Zielonogórskim. Od ponad trzech lat pracuje jako redaktor dla MiastaGier, strony poświęconej elektronicznej rozrywce. Zajmuje się głównie pisaniem zapowiedzi, relacji z pokazów, recenzji, a czasami także felietonów – wszystko oczywiście w powiązaniu z grami.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Swoją karierę związaną z dziennikarstwem zaczynałem, pisząc recenzje książek dla wszelakiej maści fan-zinów. Po pewnym czasie, nabierając cennego doświadczenia, postanowiłem przebranżowić się na gry – czyli coś, co kocham praktycznie od urodzenia. Takim oto sposobem trafiłem do Miasta Gier, gdzie rezyduję do tej pory.

Pierwszy komputer dostałem w wieku trzech lat, tak więc od małego szkraba obcuję z grami, co owocuje dość sporą wiedzą na ich temat. W wolnych chwilach nie stronię także od literatury – głównie fantastyka i sci-fi, lecz nie gardzę także dobrze przemyślanym kryminałem.

Uwielbiam znajdować się w sytuacjach kryzysowych, gdy czas nagli, a cel zdaje się być nieosiągalny. Wychodzę z założenia, iż nie ma rzeczy niemożliwych… oczywiście w ramach zdrowego rozsądku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Co grozi za kradzież drzewa z lasu?

W każdym przypadku kradzież jest czynem niezgodnym z prawem, a choć różne są okoliczności, sprawcy i przedmioty kradzieży, zawsze przestępstwo to jest zagrożone karą.

Jak zrobić Jumppad w Garry’s Mod?

Garry’s Mod to bardzo ciekawa produkcja, pozwalająca na tworzenie własnych przedmiotów. Czy chcieliście kiedyś stworzyć coś na wzór trampoliny, a nie za bardzo wiedzieliście, jak tego dokonać? Dzięki temu poradnikowi w prosty sposób stworzycie jumppad, czyli trampolinę często wykorzystywaną w grach FPS.

Zobacz też

Na co zwrócić uwagę wybierając lusterka motocyklowe?

Widoczność podczas jazdy przesądza o tym, czy podróż będzie bezpieczna, czy też nie. Poruszanie się po drogach publicznych oznacza częste sprawdzanie sytuacji wokół pojazdu, również sytuacji za nim. Świadomość otaczającego nas świata pozwala nie tylko zachować bezpieczna prędkość, ale także dystans między kolejnymi pojazdami, planować następne ruchy i komunikować się z pozostałymi kierowcami.

Zmywarki na sferis.pl – sprzęt wysokiej jakości dla każdego

Zmywarki to coraz chętniej kupowane urządzenia w Polsce. Każdy, kto planuje kupić zmywarkę, powinien sobie odpowiedzieć na kilka istotnych...

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Może Cię zainteresuje: