W D&D występuje postać Mistrza Podziemi, który określa rezultaty decyzji podejmowanych przez drużynę oraz ustala przebieg fabuły. Gracz ma możliwość zbudowania od początku swojej postaci. Jej cechy wypisuje na się na karcie postaci cechy, z jakich buduje swojego bohatera (charyzma, roztropność, siła, budowa, zręczność, inteligencja). W poszczególnych edycjach metody przyznawania tychże statystyk różnią się od siebie – można przypisywać poszczególne wartości z listy lub „kupować” je za punkty. Każda z postaci rozwija się i zmienia w miarę rozwoju fabuły. Rozgrywkę rozkłada się zazwyczaj na wiele spotkań.

Polecaną przez graczy grą jest także Final Fantasy VII. Jest to japońska gra RPG, kreująca świat, w którym przenikają się nawzajem magia i zaawansowana technika. Bohaterowie gry posiadają najróżniejsze specjalne umiejętności dzięki kule Materii. Na początku gry dominującą rolę odgrywa organizacja Shin-ra, która dzięki swojej armii sprawuje kontrolę na większością ludności. Eksploatuje ona również zasoby energetyczne planety Mako. Przeciwko tej organizacje występuje grupa terrorystów Avalanche, która podejmuje się zniszczenia reaktorów należących o Shin-ra. To właśnie członkowie Avalnache są głównymi bohaterami gry.

Wielu fanów fantasy zgodzi się również, że szczególnie ciekawa propozycja to „Warhammer 40.000: Dawn of War II”. W wykorzystanym w tej grze świecie Warhammera gracz ma za zadanie poprowadzić do boju zakon imperialnych marines, których złowroga nazwa brzmi: Krwawe Kruki. Główne zadanie do wykonania: spacyfikowanie powstania orków. Gracz ma do wypełnienia określone misje. Istnieją również misje dodatkowe, które można, ale nie trzeba wykonywać. Gracze mają możliwość dowodzić w trybie multiplayer aż czterema rasami podwładnych na raz. Użytkownicy gry wśród zalet tej gry wymieniają mocną stronę graficzną. Postaci czy elementy krajobrazu dopracowane są bardzo szczegółowo, podobnie jak mapy. Wysoko oceniana jest również muzyka i udźwiękowienie Dawn of War II.

W co obecnie gracie? Jakieś rekomendacje? Dajcie znać!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJakie są najlepsze gry towarzyskie?
Następny artykułShoarma – przepis

Norbert Banasiak - ukończył studia na kierunku stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada różnorodne doświadczenie redaktorsko-dziennikarskie. Współpracował m.in. z Gazetą Prawną,  portalem i miesięcznikiem branży rozrywkowej E-PLAY, miesięcznikiem What`up in Warsaw.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Lubię w szczególności wszelkie gry, które rozwijają przydatne umiejętności: logiczne myślenie, koncentrację, szybkie podejmowanie decyzji. Moje zainteresowania zawodowe, jak i prywatne, oscylują poza tym wokół zagadnień związanych z kwestiami językowymi (translatoryka, semiotyka), Internetem, polityką międzynarodową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here