Inną ważną pozycją jest klasyka tego gier sieciowych: Counter-Strike. Fabuła tej gry opiera się na walce terrorystów z antyterrorystami. Istnieją więc dwie wrogie grupy – jedna broni miejsca, w którym ma zostać podłożona bomba, druga zaś stara się opanować to miejsce i podłożyć ładunek.

Wśród gier na konsolę wybijają się takie tytuł jak Silent Hill czy Metal Gear Solid. Ta ostatnia, określana przez autorów jako taktyczna akcja szpiegowska, zyskała sobie wielkie uznanie u graczy ze względu na trzymającą w napięciu akcję, gdzie gracz głównie się skrada i omija przeciwników, w mniejszym stopniu natomiast bezpośrednio się z nimi konfrontuje. Pierwsza gra natomiast, Silent Hill, utrzymana jest w klimacie horroru, w którym gracze cenią przede wszystkim klimat niepokoju panującego w mieście Toluca – twórcy gry umiejętnie wpletli ten nastrój w fabułę.

Warto też odpocząć od komputera i powrócić np. do gier planszowych. Zaletą tego rozwiązania jest niewątpliwie tradycyjna reakcja z drugim graczem – spotkanie twarzą w twarz. Towarzyskie aspekty takiej gry są nie do przecenienia. Popularną i cenioną grą tego typu jest obecnie Warhammer 40 000. Jest to planszową gra bitewna dla dwóch i większej ilości osób. Gra posiada rozbudowaną fabułę, a do rozegrania bitwy potrzebne są miniaturowe modele żołnierzy, pojazdów i innych obiektów. Gracze poruszają się w targanym konfliktami świata przyszłości. Dla uściślenia należy dodać, że gra nie jest tradycyjną grą planszową, lecz planszówką z elementami gry kolekcjonerskiej oraz strategicznej.

Wśród popularnych gier, które nie określają konkretnie zasad poruszania się, na uwagę zasługuje niewątpliwie Warcraft: The Boardgame. Jest to gra przygodowa z wykorzystaniem planszy, gdzie każdy z uczestników gry obiera sobie jedną z ras występujących w grze. Są to orki, ludzie, nieumarli i elfy. Różnice między poszczególnymi rasami dotyczą głównie specyfiki jednostek, kart czarów. Sprawia to, że w grze można realizować zróżnicowane strategie.

W co obecnie gracie? Jakieś rekomendacje? Dajcie znać!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLeczenie za granicą – EKUZ, bez EKUZ
Następny artykułUbezpieczenie turystyczne – czy warto?

Norbert Banasiak - ukończył studia na kierunku stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada różnorodne doświadczenie redaktorsko-dziennikarskie. Współpracował m.in. z Gazetą Prawną,  portalem i miesięcznikiem branży rozrywkowej E-PLAY, miesięcznikiem What`up in Warsaw.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Lubię w szczególności wszelkie gry, które rozwijają przydatne umiejętności: logiczne myślenie, koncentrację, szybkie podejmowanie decyzji. Moje zainteresowania zawodowe, jak i prywatne, oscylują poza tym wokół zagadnień związanych z kwestiami językowymi (translatoryka, semiotyka), Internetem, polityką międzynarodową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here