Warto pamiętać, że taki sposób czerpania zysków jest bardzo ryzykowny ze względu na konieczność zastosowania dużej dźwigni oraz wysoką wartość zaangażowanego kapitału. W związku z tym „skalpowanie” jest polecana tylko doświadczonym graczom.

Klucz do sukcesu to małe zmiany kursu

Inwestor realizujący strategię skalpowania ukierunkowuje się na krótkoterminowe transakcje, które trwają od kilku do kilkunastu minut. Jego celem są niewielkie wahania kursu na poziomie kilku pipsów. W przypadku pojedynczej transakcji operowanie na niewielkich zmianach kursu nie jest zyskowne, dlatego inwestor posiłkując się robotami transakcyjnymi, otwiera dużą liczbę krótkoterminowych pozycji. Wymaga to zaangażowania sporego kapitału, co automatycznie przekłada się na wzrost dźwigni i spotęgowanie ryzyka inwestycyjnego. W przypadku umiejętnego prowadzenia strategii skalpowania trader zostaje wynagrodzony wysokim zyskiem.

Warto wspomnieć o pewnej dość prozaicznej kwestii, która przyczyniła się już do wielu inwestycyjnych niepowodzeń. Otóż, wykorzystanie strategii skalpowania jest niebezpieczne, jeżeli inwestor nie dysponuje niezawodną platformą oraz szybkim oraz stabilnym łączem internetowym.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here