Zdecydowanie powinniśmy zwracać uwagę na jak największą liczbę obrotów dysku na minutę, a także współczynnik MTBF. Ten pierwszy odpowiada do szybszego dostępu do danych, natomiast drugi (mierzony w godzinach) oznacza czas pracy dysku bez awarii – czas ten jest jednak orientacyjny i nie jest powiedziane, że akurat tyle godzin może funkcjonować prawidłowo.

W przypadku poboru mocy oraz średniego czasu dostępu ważne jest, aby wskaźniki były jak najmniejsze. W pierwszym przypadku mniejszy pobór mocy oznacza mniejsze prawdopodobieństwo przegrzania dysku, natomiast w drugim oznacza to szybsze dotarcie do interesującej nas informacji zawartej na dysku. Równie ważne jest zwrócenie uwagi na ilość decybeli [db], ponieważ im większy współczynnik, tym dysk chodzi głośniej, co może być szczególnie uciążliwe w sytuacji gdy chcemy popracować w spokoju.

Jeśli chodzi o interfejs dysku to najpopularniejszym obecnie standardem jest S-ATA. Musimy jednak pamiętać, aby zgadzał się on ze znajdującym się na płycie głównej.

Pod względem marki obecnie na rynku dominuje trzech producentów: WD, Seagate oraz Samsung. Oferują oni zbliżone jakościowo dyski przy konkurujących ze sobą cenach.

Jakimi kryteriami kierujecie się wybierając twarde dyski? Czekamy na Wasze opinie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułHistoria kredytowa
Następny artykułWakacje kredytowe

Łukasz Bernacki – z wykształcenia politolog specjalizujący się w Dziennikarstwie i Public Relations. Pracował jako Redaktor w serwisach Gery.pl oraz Team Leader w spółce Redefine, należącej do Grupy Polsat. Zajmował się przede wszystkim pisaniem różnego rodzaju artykułów, recenzji, zapowiedzi i newsów dotyczących branży elektronicznej rozrywki, nowych technologii oraz świata kina. Współpracuje również z Wydawnictwem Internetowym CATALIST oraz bierze czynny udział w rozwoju sceny e-gamingowej największego polskiego serwisu o tej tematyce Honmaru.pl.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Od najmłodszych lat interesowałem się branżą elektronicznej rozrywki, kinematografią oraz nowymi technologiami. Z wiekiem postanowiłem połączyć swoją pasję z przelewaniem myśli na papier, co zaowocowało pracą w ogólnopolskich redakcjach poświęconych wymienionym tematykom.

Hobbystycznie jestem również związany z rozwojem e-gamingu w naszym kraju za pośrednictwem strony Honmaru.pl – organizuję liczne turnieje oraz rankingi w rozmaite gry, a od niedawna również biorę aktywny udział w organizacji turniejów offline w popularne bijatyki (Tekken 6, Mortal Kombat).

W wolnej chwili lubię sięgnąć również po dobrą książkę. Nie stronię przy tym od regularnego uprawiania sportu z naciskiem na rower i koszykówkę. Regularnie ćwiczę także taniec towarzyski w każdej postaci oraz uwielbiam podróże na niezbadane jeszcze przeze mnie lądy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here