Ponadto, zdjęcia przegrane z aparatu cyfrowego na komputer można łatwo edytować – obrabiać, dodawać znaki wodne i tym podobne elementy.

Podłączenie aparatu do komputera nie powinno przysporzyć żadnych problemów. Mając nowy aparat, warto sprawdzić, czy w opakowaniu nie ma płytki z oprogramowaniem instalacyjnym. Taka płyta również poprowadzi nas krok po kroku pozwalając łatwo podłączyć aparat do komputera.

Jeżeli nie mamy płytki, nie powinno to również sprawić problemów. Należy podłączyć aparat kablem do komputera i sprawdzić, czy system nie pobierze automatycznie sterowników z Internetu.

Jeżeli tego nie zrobi, należy poszukać odpowiedniego sterownika w Internecie. Najlepiej wpisać nazwę aparatu, który podłączamy oraz hasło „Drivers” ewentualnie polskie „Sterowniki”.

Po wpisaniu powinniśmy szukać wyników związanych ze stroną producenta danego sprzętu. Po odnalezieniu odpowiedniego odnośnika należy wejść na stronę i pobrać odpowiednie pliki.

Po zainstalowaniu sprzęt powinien działać bez problemu.

Mieliście jakieś problemy z podłączeniem apartu do komputera? Jakie? Podzielcie się nimi.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak połączyć ze sobą dwa komputery za pomocą kabla?
Następny artykułJak podłączyć laptop do telewizora?

Anna Liszewska - ukończyła Politechnikę Wrocławską na kierunkach: Technologie Internetowe oraz Zarządzanie i Marketing. Jej praca magisterska dotyczyła użyteczności aplikacji internetowych. Doświadczenie zdobywała, pracując w agencjach interaktywnych m.in. jako kierownik sekcji usability, specjalista ds. inżynierii przemysłowej, specjalista ds. projektów społecznościowych.

Nasz specjalista o sobie:

Na co dzień badam i projektuję serwisy internetowe oraz aplikacje webowe. Prowadzę również szkolenia w tym zakresie. Poza tematyką usability interesuję się przede wszystkim mediami społecznościowymi i ich wykorzystaniem w marketingu i reklamie. Wolny czas poświęcam na czytanie książek, turystykę górską oraz jeździectwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here