Komputer Jak sprawdzić zużycie baterii w laptopie?

Jak sprawdzić zużycie baterii w laptopie?

-

W Internecie można odnaleźć programy, które służą do bieżącego kontrolowania stanu zużycia energii.

Przykładem takiego programu jest Battery Bar – aby poznać stan zużycia energii, wystarczy ściągnąć jego darmową wersję. Program można pobrać stąd: http://osirisdevelopment.com/BatteryBar/

Gdy program zostanie pobrany i zainstalowany, na pasku narzędzi pojawi się informacja o poziomie zużycia energii. Po najechaniu na ten element pojawi się okno ze szczegółami.

zużycie baterii

zużycie baterii

Dzięki programowi można sie dowiedzieć, jaki jest stan naładowania baterii, ile mocy pobiera oraz innych bardzo przydatnych informacji.

W wersji PRO, za którą niestety musimy zapłacić, można również ustalać preferowany sposób poboru energii na przykład, w zależności od potrzeb, możliwe jest włączenie trybu prezentacji albo trybu „Minimalnego zarządzania energią”.

Dużą zaletą programu jest jego prostota oraz łatwość korzystania. Program jest dostępny w języku polskim.

Jak często musicie podłączać laptopa do prądu? Ile wytrzymuje? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

Anna Liszewska

Anna Liszewska - ukończyła Politechnikę Wrocławską na kierunkach: Technologie Internetowe oraz Zarządzanie i Marketing. Jej praca magisterska dotyczyła użyteczności aplikacji internetowych. Doświadczenie zdobywała, pracując w agencjach interaktywnych m.in. jako kierownik sekcji usability, specjalista ds. inżynierii przemysłowej, specjalista ds. projektów społecznościowych.

Nasz specjalista o sobie:

Na co dzień badam i projektuję serwisy internetowe oraz aplikacje webowe. Prowadzę również szkolenia w tym zakresie. Poza tematyką usability interesuję się przede wszystkim mediami społecznościowymi i ich wykorzystaniem w marketingu i reklamie. Wolny czas poświęcam na czytanie książek, turystykę górską oraz jeździectwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak poradzić sobie ze śmiercią babci?

Babcia to jedna z najważniejszych osób w rodzinie. Kiedy odchodzi, w naszym życiu pojawia się okropna pustka. Jej ciepło, wyrozumiałość i dobroć zostają nam nagle zabrane. W jaki sposób radzić sobie ze śmiercią babci?

Dostęp do konta bankowe po śmierci właściciela

W przypadku śmierci bliskiej osoby żałobnik musi nie tylko poradzić sobie z cierpieniem swoim i najbliższych, ale również nierzadko zmuszony jest zająć się szeregiem spraw administracyjnych i urzędowych, od organizacji pogrzebu po uregulowanie kwestii spadkowo-podatkowych. Jak w takiej sytuacji wyglądać może dostępność środków finansowych zmarłego ulokowanych w banku?

Zobacz też

Office assistance – co to?

Office assistance jest ubezpieczeniem dającym firmie i jego pracownikom zabezpieczenie na wypadek kradzieży lub zniszczenia mienia. Polisa ta oferuje również pomoc medyczną oraz możliwość z korzystania różnych infolinii informacyjnych.

3 kardigany, które Ci się przydadzą

Kardigan jest rozpinanym swetrem, który od wielu lat jest jednym z podstawowych elementów damskiej garderoby. Najlepiej zaopatrzyć się w...

Obozy młodzieżowe dla wszystkich fanów piłki nożnej

Bierzesz sobie do serca prośby Twojego syna? A Twoje dziecko od dawna prosi o to, by mogło jechać na...

Może Cię zainteresuje: