W Internecie można odnaleźć programy, które służą do bieżącego kontrolowania stanu zużycia energii.

Przykładem takiego programu jest Battery Bar – aby poznać stan zużycia energii, wystarczy ściągnąć jego darmową wersję. Program można pobrać stąd: http://osirisdevelopment.com/BatteryBar/

Gdy program zostanie pobrany i zainstalowany, na pasku narzędzi pojawi się informacja o poziomie zużycia energii. Po najechaniu na ten element pojawi się okno ze szczegółami.

zużycie baterii

zużycie baterii

Dzięki programowi można sie dowiedzieć, jaki jest stan naładowania baterii, ile mocy pobiera oraz innych bardzo przydatnych informacji.

W wersji PRO, za którą niestety musimy zapłacić, można również ustalać preferowany sposób poboru energii na przykład, w zależności od potrzeb, możliwe jest włączenie trybu prezentacji albo trybu „Minimalnego zarządzania energią”.

Dużą zaletą programu jest jego prostota oraz łatwość korzystania. Program jest dostępny w języku polskim.

Jak często musicie podłączać laptopa do prądu? Ile wytrzymuje? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRosliny trujące dla kota – objawy zatrucia
Następny artykułKleszcz u psa – objawy, jak wygląda, powikłania

Anna Liszewska - ukończyła Politechnikę Wrocławską na kierunkach: Technologie Internetowe oraz Zarządzanie i Marketing. Jej praca magisterska dotyczyła użyteczności aplikacji internetowych. Doświadczenie zdobywała, pracując w agencjach interaktywnych m.in. jako kierownik sekcji usability, specjalista ds. inżynierii przemysłowej, specjalista ds. projektów społecznościowych.

Nasz specjalista o sobie:

Na co dzień badam i projektuję serwisy internetowe oraz aplikacje webowe. Prowadzę również szkolenia w tym zakresie. Poza tematyką usability interesuję się przede wszystkim mediami społecznościowymi i ich wykorzystaniem w marketingu i reklamie. Wolny czas poświęcam na czytanie książek, turystykę górską oraz jeździectwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here