Ponadto, korzystając z BIOSu, należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ można nieświadomie nieodwracalnie uszkodzić działanie systemu.

Bardzo często wejście do BIOS-u znajduje się w prawym lub lewym narożniku ekranu. Informacja może pojawiać się na przykład poprzez tekst:

„Naciśnij [przycisk] aby wejść do [opcji]”

Włączając komputer, należy poczekać, aż podobny komunikat pojawi się na ekranie.

Najczęściej klawiszem, który należy przycisnąć, jest przycisk [DEL]. W tym przypadku należy przycisnąć lub przytrzymać go w odpowiednim momencie.

Jeżeli powyższe działania nie pozwalają wejść do BIOS-u, warto spróbować skorzystać z różnych kombinacji klawiszy. Zazwyczaj zadziała f1, f2, f3….f12 lub klawisz [ESC], klawisz [ALT], [CRTL]. Oczywiście, to tylko kilka przykładów mogą być również potrzebne inne znaki.

Można spróbować korzystać z kombinacji powyższych klawiszy.

Oto kilka przykładów możliwych kombinacji:

[Ctrl][Alt][Esc]

[Ctrl][Alt][Ins]

[Ctrl][S]

[Ctrl][Alt][S]

[Ctrl][Alt][Enter],

Poza tym w niektórych komputerach może zadziałać wciśnięcie przycisku Reset dwa razy.

Mieliście jakieś problemy z wejściem do BIOS-u? Dajcie znać.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak wykonać makijaż odmładzający?
Następny artykułMakijaż kamuflujący bielactwo

Anna Liszewska - ukończyła Politechnikę Wrocławską na kierunkach: Technologie Internetowe oraz Zarządzanie i Marketing. Jej praca magisterska dotyczyła użyteczności aplikacji internetowych. Doświadczenie zdobywała, pracując w agencjach interaktywnych m.in. jako kierownik sekcji usability, specjalista ds. inżynierii przemysłowej, specjalista ds. projektów społecznościowych.

Nasz specjalista o sobie:

Na co dzień badam i projektuję serwisy internetowe oraz aplikacje webowe. Prowadzę również szkolenia w tym zakresie. Poza tematyką usability interesuję się przede wszystkim mediami społecznościowymi i ich wykorzystaniem w marketingu i reklamie. Wolny czas poświęcam na czytanie książek, turystykę górską oraz jeździectwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here