Komputer Jak wyczyścić rejestr w komputerze?

Jak wyczyścić rejestr w komputerze?

-

Informacje te dotyczą komputera oraz zainstalowanego oprogramowania. Jest tam miejsce na informacje o konfiguracji zainstalowanych programów oraz informacje o sprzęcie i innych ustawieniach.

W Internecie istnieje kilka programów, które pomagają wyczyścić rejestr. Warto się nimi posiłkować. Ale i tak przed wyczyszczeniem rejestru warto wykonać kopię zapasową rejestru.

Oczywiście rejestr można wyczyścić samodzielnie, ale po pierwsze, może to nie przynieść spodziewanych efektów, a po drugie, jak już wspomniano, może to spowodować trudny lub niemożliwy do naprawienia błąd w systemie.

Można również wykorzystać dobre programy do czyszczenia rejestru. Ich przegląd znajdziecie w poradzie: Jaki program do czyszczenia rejestru wybrać?

Uwaga!

Każda zmiana dokonywana samodzielnie w rejestrze wiąże się z ryzykiem nieodwracalnego uszkodzenia systemu. Dlatego każda ingerencja powinna być dokonywana przez osobę, która ma doświadczenie związane z korzystaniem z komputerów.

Potraficie samodzielnie wyczyścić rejestr? Jakiego programu używacie do czyszczenia rejestru? Co polecacie? Podzielcie się opiniami.

Anna Liszewska

Anna Liszewska - ukończyła Politechnikę Wrocławską na kierunkach: Technologie Internetowe oraz Zarządzanie i Marketing. Jej praca magisterska dotyczyła użyteczności aplikacji internetowych. Doświadczenie zdobywała, pracując w agencjach interaktywnych m.in. jako kierownik sekcji usability, specjalista ds. inżynierii przemysłowej, specjalista ds. projektów społecznościowych.

Nasz specjalista o sobie:

Na co dzień badam i projektuję serwisy internetowe oraz aplikacje webowe. Prowadzę również szkolenia w tym zakresie. Poza tematyką usability interesuję się przede wszystkim mediami społecznościowymi i ich wykorzystaniem w marketingu i reklamie. Wolny czas poświęcam na czytanie książek, turystykę górską oraz jeździectwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak kupić polisę przez Internet?

Zdecydowana większość instytucji finansowych posiada w swojej ofercie kanały, dzięki którym klienci mogą nabyć produkty, nie wychodząc z domu. Jedną z takich branż są firmy ubezpieczeniowe. Przez internet można wykupić ubezpieczenia komunikacyjne, polisy na mieszkanie, zdrowotne lub ubezpieczenia na życie.

Leki na depresję – jak działają, czy uzależniają?

Leki przeciwdepresyjne, zwane też popularnie „antydepresantami”, to inaczej tymoleptyki. Są grupą psychotropowych leków stosowanych w leczeniu zespołu depresyjnego, a także zaburzeń psychicznych takich jak: fobie społeczne, zaburzenia o charakterze lękowym czy zaburzenia obsesyjno-kompulsywne.

Zobacz też

Styl kolonialny – charakterystyka, cechy

Narodził się w XVIII i XIX wieku w brytyjskich koloniach tj. w Indochinach, Indonezji i Afryce. O czym mowa? Oczywiście, jest to jeden z najpopularniejszych trendów w aranżacji wnętrz, czyli styl kolonialny. Jakie były jego początki oraz jak nadać wnętrzu wytworny wygląd będący mieszaną wpływów europejskich i egzotycznych?

3 kardigany, które Ci się przydadzą

Kardigan jest rozpinanym swetrem, który od wielu lat jest jednym z podstawowych elementów damskiej garderoby. Najlepiej zaopatrzyć się w...

Obozy młodzieżowe dla wszystkich fanów piłki nożnej

Bierzesz sobie do serca prośby Twojego syna? A Twoje dziecko od dawna prosi o to, by mogło jechać na...

Może Cię zainteresuje: