Komputer Jak wyłączyć komputer o danej godzinie?

Jak wyłączyć komputer o danej godzinie?

-

Programów takich jest dosyć dużo, najbardziej znane polskie programy to CWK (Czasowy wyłącznik komputera) oraz Mr.reboot.

Program CWK, poza samą opcją zdalnego wyłączania, może wprowadzić komputer w stan hibernacji lub uśpienia, umożliwia wyłączenie komputera o wskazanej godzinie, po upływie określonego czasu, po określonej długości bezczynności czy po zakończeniu pracy wybranej aplikacji. Aplikację znajdziemy pod tym adresem: www.happycomputer.pl/programy/cwk_home.htm

Po zainstalowaniu programu i przejściu przez proces instalacyjny można go uruchomić. Jak widać na obrazku interfejs jest bardzo prosty i nie powinien przysporzyć problemów nawet początkującym użytkownikom.

zdalne wyłączanieProgram posiada cztery opcje, po wyborze tej potrzebnej należy kliknąć przycisk „Rozpocznij”. Po uruchomieniu programu proces można w łatwy sposób anulować, jeżeli zmienimy zdanie.

wyłącznik komputera

Innym programem służącym do wyłączania komputera jest program Mr.reebot, dostępny pod adresem www.wylaczkomputer.info/. Warto nadmienić, że aplikacja poza wyłączaniem komputera potrafi również uruchomić dowolny plik, więc może na przykład zostać wykorzystana jako komputerowy program budzik, którego dzwonkiem jest wybrana muzyka. Jednak aby tak się stało komputer musi być włączony w nocy.

wyłączanie komputera

Aby wyłączyć komputer należy ustawić rodzaj zadania na „Wyłącz”, określić kiedy i o jakiej godzinie komputer powinien zostać wyłączony.

Oba te programy są darmowe i dobrze spełniają swoją funkcję.

Jak często zdarza się Wam zapomnieć o wyłączeniu komputera?

Anna Liszewska

Anna Liszewska - ukończyła Politechnikę Wrocławską na kierunkach: Technologie Internetowe oraz Zarządzanie i Marketing. Jej praca magisterska dotyczyła użyteczności aplikacji internetowych. Doświadczenie zdobywała, pracując w agencjach interaktywnych m.in. jako kierownik sekcji usability, specjalista ds. inżynierii przemysłowej, specjalista ds. projektów społecznościowych.

Nasz specjalista o sobie:

Na co dzień badam i projektuję serwisy internetowe oraz aplikacje webowe. Prowadzę również szkolenia w tym zakresie. Poza tematyką usability interesuję się przede wszystkim mediami społecznościowymi i ich wykorzystaniem w marketingu i reklamie. Wolny czas poświęcam na czytanie książek, turystykę górską oraz jeździectwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Udogodnienia dla pracownic w ciąży

Każda kobieta powinna mieć możliwość realizowania się zarówno na gruncie zawodowym, jak i prywatnym. Decyzja o zajściu w ciążę nie powinna automatycznie oznaczać rezygnacji z kariery zawodowej, to czy kobieta chce pracować w ciąży powinno zależeć od jej samopoczucia i stanu zdrowia.

Cukrzyca u psa – objawy

Cukrzyca jest chorobą spowodowaną najczęściej niedoborem insuliny lub obniżoną wrażliwością tkanek organizmu na insulinę, hormonu biorącego udział w metabolizmie glukozy, co skutkuje podwyższonym poziomem cukru we krwi.

Zobacz też

Demarketing – co to jest?

Marketing czyli reklama - dźwignią handlu. W obecnych czasach nie jest już luksusem na jaki pozwalają sobie nieliczne firmy. Jest koniecznością. Nie wystarczy jedynie przywiesić szyldu przed sklepem. Niekiedy zatrudnienie sztabu ludzi, którzy w odpowiedni sposób przygotują dla nas działania marketingowe, będzie gwarantem sukcesu firmy. Odmian marketingu są setki. Dziedzina ta ewoluuje przynosząc coraz to nowsze pomysły na przyciągnięcie klienta. Jest również pomysł jak klienta odciągnąć, czy to od konkurencji, czy od produktu. Działania mające na celu zniechęcenie konsumenta do zakupu nazywamy demarketingiem.

Co przedsiębiorca powinien wiedzieć o podatkach?

Nikt nie lubi podatków, jednak każdy przedsiębiorca powinien stale poszerzać wiedzę na ich temat. Opanowanie szczegółowych przepisów pozwoli Ci...

Idealne kremy pod makijaż letni – sprawdź, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze!

Czy wiesz, czym powinnaś się kierować, poszukując kremu pod makijaż na lato? Jakie wymagania powinien spełnić i o czym...

Może Cię zainteresuje: