Jest to efektywny program, który bardzo szybko skanuje komputer w poszukiwaniu przestarzałych i niepotrzebnych wpisów. Program automatycznie tworzy plik kopii zapasowej, dzięki temu zachowane jest bezpieczeństwo danych.

Program jest darmowy i można pobrać go stąd: http://www.tweaknow.com/RegCleaner.php

Innym programem tego typu jest Registry Mechanic. Registry Mechanic bezpiecznie usuwa i optymalizuje rejestr i dokonuje kopii zapasowej przed zmianami. Ponadto, kasuje na stałe historię aktywności w Internecie oraz wszelkie pliki, które chcemy skasować tak, by nie można było ich odzyskać. Program jest płatny, a zakupić go można na tej stronie: http://www.pctools.com/registry-mechanic/

Innym popularnym programem jest CCleaner. Program jest darmowy i służy do usuwania z systemu zbędnych plików. Dzięki czemu chroni on również prywatność użytkownika komputera.

Program ułatwia czyszczenie kosza, schowka, ostatnio pobieranych programów i wiele innych. Można włączyć funkcje automatycznego uruchamiania systemu i optymalizować jego pracę na bieżąco. Program pomaga również odinstalować programy z systemu. Program można pobrać stąd: http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Program,Windows,13061.html

Jakiego programu używacie do czyszczenia rejestru? Co polecacie? Podzielcie się opiniami.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak podłączyć laptop do telewizora?
Następny artykułCo zrobić, gdy pies jest zazdrosny?

Anna Liszewska - ukończyła Politechnikę Wrocławską na kierunkach: Technologie Internetowe oraz Zarządzanie i Marketing. Jej praca magisterska dotyczyła użyteczności aplikacji internetowych. Doświadczenie zdobywała, pracując w agencjach interaktywnych m.in. jako kierownik sekcji usability, specjalista ds. inżynierii przemysłowej, specjalista ds. projektów społecznościowych.

Nasz specjalista o sobie:

Na co dzień badam i projektuję serwisy internetowe oraz aplikacje webowe. Prowadzę również szkolenia w tym zakresie. Poza tematyką usability interesuję się przede wszystkim mediami społecznościowymi i ich wykorzystaniem w marketingu i reklamie. Wolny czas poświęcam na czytanie książek, turystykę górską oraz jeździectwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here