Komputer, którego używać będziemy do przeglądania Internetu, grania w proste gry czy korzystania z niezbyt skomplikowanych programów biurowych nie wymaga zbyt dużej wydajności, a więc wystarczy nam procesor z pułapu najsłabszych i jednocześnie najtańszych, jakie obecnie znajdują się na rynku (w tym celu najlepiej przeglądnąć aktualne katalogi z oprogramowaniem, gdyż regularnie te starsze znikają z rynku ustępując miejsca nowszym). Na pewno wystarczy tu procesor maksymalnie 32 bitowy i jednordzeniowy.

W przypadku gdy nasz komputer ma posłużyć do celów związanych z multimediami (bardziej rozbudowane programy służące do odtwarzania plików Video i Audio czy granie w bardziej rozbudowane gry) to przyda się nam procesor przynajmniej 2 rdzeniowy.

Jeśli jesteśmy graczami, którzy na bieżąco zaliczają najnowsze tytuły lub korzystamy z programów typu CAD (służących do tworzenia np. skomplikowanych obiektów) to najlepszym obecnie wyjściem będzie zaopatrzenie się w procesor 64 bitowy (ważne aby w tym przypadku stosować odpowiedni system operacyjny i oprogramowanie) i minimum 4 – 8 rdzeni.

Najlepszą obecnie marką produkującą procesory jest Intel i AMD – obie firmy mają dobrej jakości procesory i zbliżone ceny, więc tutaj wszystko zależy od osobistych preferencji, sprawdzenia testów  wydajnościowych czy opinii różnych użytkowników.

Czym kierujecie się wybierając procesor? Jakiemu producentowi ufacie najbardziej? Czekamy na Wasze opinie!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJaką pamięć RAM wybrać do komputera?
Następny artykułWygaśnięcie polisy OC po niezapłaceniu składki

Łukasz Bernacki – z wykształcenia politolog specjalizujący się w Dziennikarstwie i Public Relations. Pracował jako Redaktor w serwisach Gery.pl oraz Team Leader w spółce Redefine, należącej do Grupy Polsat. Zajmował się przede wszystkim pisaniem różnego rodzaju artykułów, recenzji, zapowiedzi i newsów dotyczących branży elektronicznej rozrywki, nowych technologii oraz świata kina. Współpracuje również z Wydawnictwem Internetowym CATALIST oraz bierze czynny udział w rozwoju sceny e-gamingowej największego polskiego serwisu o tej tematyce Honmaru.pl.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Od najmłodszych lat interesowałem się branżą elektronicznej rozrywki, kinematografią oraz nowymi technologiami. Z wiekiem postanowiłem połączyć swoją pasję z przelewaniem myśli na papier, co zaowocowało pracą w ogólnopolskich redakcjach poświęconych wymienionym tematykom.

Hobbystycznie jestem również związany z rozwojem e-gamingu w naszym kraju za pośrednictwem strony Honmaru.pl – organizuję liczne turnieje oraz rankingi w rozmaite gry, a od niedawna również biorę aktywny udział w organizacji turniejów offline w popularne bijatyki (Tekken 6, Mortal Kombat).

W wolnej chwili lubię sięgnąć również po dobrą książkę. Nie stronię przy tym od regularnego uprawiania sportu z naciskiem na rower i koszykówkę. Regularnie ćwiczę także taniec towarzyski w każdej postaci oraz uwielbiam podróże na niezbadane jeszcze przeze mnie lądy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here