Zlecenie stałe to po prostu przelew bankowy wykonywany przez nasz bank, zgodnie z przyjętymi w zleceniu regułami. W zleceniu stałym możemy wybrać bowiem dzień miesiąca, w którym wykonywane będzie zlecenie, jak i jego częstotliwość.

Gdzie można ustanowić zlecenie stałe?

Zlecenie stałe można ustanowić zarówno w oddziałach i placówkach banku, w którym posiadamy konto, jak i poprzez bankowość elektroniczną. Niektóre banki umożliwiają również ustanowienie stałego zlecenie poprzez kontakt z infolinią banku. Wprowadzając zlecenie samodzielnie zapłacimy mniejsze prowizje, wykonując tę czynność oczywiście poprzez bankowość internetową.

Co należy podać ustanawiając zlecenie stałe?

Aby prawidłowo wypełnić formularz zlecenia stałego należy wprowadzić w niego kilka istotnych elementów. Jeśli dokonujemy aktywacji zlecenia stałego w oddziale, wówczas wszystkie czynności wykona za nas bankier, jeśli wybierzemy często tańszą formę, jaką jest samodzielne wprowadzenie go do bankowości internetowej, wszystkie czynności musimy wykonać sami.

Ustawiając zlecenie stałe o numerze rachunku zapomnieć się nie da. Oprócz numeru rachunku potrzebować będziemy dodatkowo danych odbiorcy płatności, takich jak imię i nazwisko lub nazwę firmy, adres oraz stałą kwotę transakcji. Dodatkowo ustalamy datę pierwszej płatności. W tym dniu zostanie zaksięgowana pierwsza płatność. Wprowadzamy również dzień miesiąca, w którym będą dokonywane kolejne płatności oraz częstotliwość wykonywania zleceń, np. co miesiąc lub co 2 miesiące.

Często powtarzającym się błędem wśród klientów banków jest ustanowienie zlecenia stałego np. pierwszego zlecenia w dniu 14-stym danego miesiąca oraz kolejnych każdego 15-dnia miesiąca. W takim przypadku bank prawidłowo zaksięguje dwie płatności w pierwszym miesiącu. Dodatkowo pamiętajmy, że zlecenia stałe możemy modyfikować, zmieniając ich kwoty lub daty kolejnych płatności.

Korzystacie z opcji polecenia zapłaty? Mieliście kiedyś jakiś problem? Dajcie znać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here