Jak to działa? Działanie tej formy płatności jest bardzo proste. Przy okazji drobnych zakupów w naszym codziennym sklepie wybieramy drobne sumy z naszego konta bankowego. Aby móc to uczynić sklep musi posiadać odpowiedni terminal oraz odpowiednią umowę z jednym z wystawców kart. Jeśli te warunki są spełnione sprawdźmy dostępność usługi na jednej ze stron wystawców kart. Po wybraniu odpowiedniej lokalizacji możemy już udać się na zakupy.

Przed dokonaniem płatności konieczne będzie poinformowanie kasjera o chęci skorzystania z usługi. Za nasze zakupy zapłacić musimy kartą płatniczą, z której przy okazji wybierzemy drobną sumę z konta. Zaletą tej formy wypłacania środków z naszego konta bankowego jest fakt, że możemy wypłacić niemal każdą drobną kwotę. Dla wielu, którzy nie mieli wystarczającej ilości środków na rachunku, aby wybrać całe 50 złotych w bankomacie ten sposób transakcji powinien się spodobać.

Wielu sprzedawców nie wie jednak, że ich terminal obsługuje taką funkcjonalność. Jeśli trafimy na takiego, który uparcie twierdzi, że nie ma takiej możliwości w jego sklepie, koniecznie zgłośmy ten fakt wystawcom kart. W niektórych przypadkach sklepy posiadając taką funkcjonalność w swojej lokalizacji nie chcą jej używać, ponieważ ponieważ wiązać się to może z dodatkowymi kosztami. Patrząc na to z drugiej strony, wprowadzenie takiej możliwości do naszego sklepu sprawić może, że więcej klientów wybierze zakupu właśnie w tym sklepie ze względu na dodatkową funkcjonalność.

Jak to działa od strony technicznej? Gdzie są nasze pieniądze, a gdzie sklepu? Wybierając wypłatę drobnych sum, na przykład 3,50 zł przy okazji płatności kartą za zakupy środki te pobierane są z naszego rachunku bankowego. Rzecz jasna, muszą na nim wcześniej być. Gotówkę jaką otrzymujemy to po prostu nadwyżka w kasie danego sklepu, inaczej mówiąc gotówka z kasy. Sklep w ten sposób dokonuje wpłaty na swoje konto bankowe części gotówki w kasie, bowiem środki z naszego konta bankowego technicznie trafiają na konto sklepu. Dla wielu sklepów będzie więc to możliwość łatwej wpłaty na konto bankowe.

Wiele banków wciąż oferuje usługę cash back bez opłat, lecz w ramach promocji, ograniczonej czasowo. Jednak są one zazwyczaj przedłużane. Pamiętać więc należy, że bank w każdej chwili może zmienić opłatę za tego typu transakcje. Do momentu popularyzacji tego środka płatności możemy być pewni, że dotychczasowa cena nie powinna się zmienić. Warto jednak od czasu do czasu zajrzeć do tabeli opłat i prowizji naszego banku.

Co myślicie o opcji cashback? A może z niej korzystacie? Dajcie znać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here