Konta bankowe Zasady wypłacania pieniędzy usługą cash back

Zasady wypłacania pieniędzy usługą cash back

-

Wypłać gotówkę w sklepie…

Mechanizm działania usługi cash back jest stosunkowo prosty. Omawiany system przewiduje bowiem możliwość wypłacania drobnych sum pieniężnych przy okazji regulowania płatności kartą. Pomysł ten okazuje się szczególnie przydatny, gdy w pobliżu nie funkcjonują żadne bankomaty lub placówki banku. W praktyce suma wypłat jest ograniczona do kwoty 200 zł. Wiele niestandardowych usług płatniczych wiąże się z koniecznością opłacenia prowizji, dlatego można przypuszczać, że podobnie funkcjonuje system cash back. Istotnie dodatkowe opłaty istnieją, lecz nie są one wysokie. W większości przypadków prowizja za skorzystanie z systemu nie przekracza 1 zł.

Taka wartość dodatkowej opłaty przedstawia się bardzo korzystnie jeżeli alternatywą dla omawianego systemu jest konieczność wypłaty z bankomatu, który naliczy znacznie wyższą prowizję. Warto wspomnieć, że koszty wypłaty gotówki w systemie cash back są ustalane przez wystawców danego typu kart, co sprawia, że kształtują się ona na podobnym poziomie. Co ciekawe w czasach, gdy omawiana metoda płatności była postrzegana jako innowacja na krajowym rynku usług finansowych prowizje w ogóle nie istniały. Wydaje się jednak, że okres promocji bezpowrotnie minął, a lawinowy wzrost rozliczeń cash back nie będzie skłaniał wystawców kart do redukcji pobieranych opłat.

Analizując powyższe stwierdzania można zadać bardzo zasadne pytanie na temat korzyści, które sprawiają, że właściciele punktów usługowo handlowych decydują się na udostępnianie systemu rozliczeń cash back. Okazuje się, że sama idea wspomnianej usługi działa na ich korzyść. Otóż wypłacenie gotówki w kasie jest możliwe tylko wtedy, gdy klient dokona płatności przy pomocy karty (debetowej lub kredytowej). Tym samym zostaje on zmuszony do zakupienia jakiegoś towaru albo usługi w danej placówce. Nietrudno się domyślić, że taki mechanizm generuje dodatkowe przychody z tytułu sprzedaży.

Sklepowe pułapki…

Osoby decydujące się na podejmowanie gotówki za pomocą usługi cashback powinny zwrócić uwagę na dwie trudności, które tylko z pozoru wydają się nieistotne. Pierwsza z nich dotyczy sumy zakupów, które towarzyszą wypłaceniu gotówki z kasy. Niestety, niektóre placówki ustaliły dość spore kwoty wydatków, które uprawniają do pobrania gotówki. Mowa o sumach rzędu 20 zł. Drugi problem może dotyczyć dolnego limitu kwoty, która jest akceptowana w przypadku regulowania zobowiązań przy pomocy karty płatniczej. Dlatego niektórych sytuacjach może się okazać, że przymusowe zakupy są mniej korzystnym rozwiązaniem, aniżeli zapłata prowizji w bankomacie.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak poderwać dziewczynę przez gg?

Internet stwarza naprawdę bardzo wiele możliwości do podrywania dziewczyn. Jedną z nich jest gadu gadu. Dzięki temu komunikatorowi możesz szybko zagaić rozmowę, równie szybko uzyskać odpowiedź i po prostu nawiązać ciekawą znajomość. Jak poderwać dziewczynę na gg? Dowiedz się i zastosuj rady w praktyce.

Ciasto z samych białek – przepis

Czy jest możliwie upieczenie ciasta bez żółtek, tylko na samych białkach? Oczywiście, że tak, przecież wszyscy miłośnicy słodyczy kojarzą bezy i tort Pawłowej, czyli tort bezowy z bitą śmietaną i owocami. Poza bezami popularnym stał się w ostatnich latach białkowiec - ciasto podobne do keksu lub babki.

Zobacz też

Jak narysować drzewo krok po kroku

Jeśli rysujemy drzewo z bliższej odległości i chcemy narysować więcej detali, postępujemy w podobny sposób, skupiając się najpierw na szkicu całości, a dopiero później przechodząc do szczegółów.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: