Kredyty Co to jest konsolidacja kredytu?

Co to jest konsolidacja kredytu?

-

Kredyt konsolidacyjny zazwyczaj obniża miesięczny koszt spłaty zobowiązań, ponieważ zamiast kilku rat, kredytobiorca ma do zapłacenia tylko jedną. Nie należy jednak popadać w zbytni optymizm, gdyż konsolidacja nie usuwa części zadłużenia, a jedynie wydłuża czas jego spłaty.

Konsolidacja może przyjąć formę kredytu hipotecznego lub gotówkowego. Pierwsza postać stosowana jest przy spłacaniu dużych kwot pieniężnych i zabezpieczeniem staje się tu hipoteka. Kredyt ten jest zazwyczaj długoterminowy i charakteryzuje się niższym kosztem w stosunku do kredytu konsolidacyjnego gotówkowego, branego na krótsze terminy, służącego spłacie mniejszych sum.

Istotny jest także fakt, że kredyt konsolidacyjny nie musi służyć jedynie spłacie istniejącego zadłużenia. Jego część może być wykorzystana na dowolny cel. Ta właściwość podnosi atrakcyjność konsolidacji, która jest nie tylko operacją abstrakcyjną, ale może też służyć dalszemu nabywaniu dóbr.

Jak każdy kredyt, konsolidacja ma swoją cenę. Jednak oprocentowanie w tym przypadku jest stosunkowo niewielkie, a w sytuacji kiedy spłacamy np. zadłużenia na kartach kredytowych może przynieść realne oszczędności. Istotnym jest także, aby pamiętać, że kredyt konsolidacyjny rządzi się tymi samymi prawami, co inne formy zadłużenia, czyli żeby go wziąć musimy nadal mieć zdolność kredytową. Warto więc pomyśleć o nim nie w chwili kiedy zaczynają nas już przytłaczać zobowiązania finansowe, a zdecydowanie wcześniej, najlepiej w momencie kiedy konsolidacja nie tylko umożliwi nam bezproblemową spłatę miesięcznej raty, ale da też szansę na gromadzenie oszczędności.

Czy zastanawiacie się nad konsolidacją Waszych zobowiązań finansowych?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Ile powinno ważyć dziecko? Prawidłowa waga dziecka

Waga dziecka jest częstym powodem zamartwiania się rodziców. Jednych trapi nadwyżka kilogramów u dziecka, które ma zadziwiające duży apetyt, drugich z kolei chudość malucha, za którym trzeba biegać z widelcem, by cokolwiek zjadło.

Blogi firmowe – informacje

Blog firmowy jest nowoczesnym instrumentem komunikacji marketingowej, który każdego roku zdobywa na całym świecie coraz większą popularność, choć w Polsce nie jest jeszcze dość często wykorzystywany. Jego istota przejawia się w specyficznej formie komunikowania się, która jest ściśle związana z internetem. Blogi zaczęły być niezwykle popularne w połowie lat 90-tych XX wieku, a w Polsce dopiero na przełomie 2001 i 2002 r. Mają one wiele wspólnego z pamiętnikiem czy nawet tradycyjnym dziennikiem, lecz pełnią one zupełnie inną funkcję.

Zobacz też

Jak targować się w sklepie?

Żyjemy w XXI wieku, targowanie kojarzy nam się jedynie z bazarkami i to rzadko kiedy z tymi polskimi. O targowaniu słyszymy najczęściej od znajomych wracających z egzotycznych wycieczek z krajów, w których jeśli nie targujesz się ze sprzedawcą, ten uzna to za zniewagę. Polska mentalność jest trochę inna i targowanie się, traktujemy raczej jak sknerstwo, niż jak sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, czy rozrywkę. Wytargowanie niższej ceny za towar w sklepie, może być przecież ogromną satysfakcją, nie tylko z powodu finansowego, ale dlatego że się sprawdziliśmy i umiemy zawalczyć o swoje.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: