Kredyty Szkoła to większe wydatki dla całej rodziny. Kiedy można...

Szkoła to większe wydatki dla całej rodziny. Kiedy można wspomóc się kredytem?

-

Początek roku szkolnego to zawsze spore finansowe wyzwanie dla rodziców. Skompletowanie wyprawki – szczególnie, jeśli uczniów w rodzinie jest kilku – może być ogromnym obciążeniem domowego budżetu. Z pomocą przychodzi kredyt gotówkowy bez zaświadczeń. Sprawdź, kiedy można ubiegać się o tego typu wsparcie finansowe.

Koszt kompletowania szkolnej wyprawki z roku na rok rośnie. Chociaż obecnie rodzice mogą liczyć na rządowe wsparcie w ramach programu 300+, nadal zachodzi konieczność poniesienia wysokich wydatków. Ponadto – w obliczu zdalnego nauczania spowodowanego pandemią, w niektórych rodzinach pojawia się konieczność zakupu sprzętu komputerowego do lekcji online. Wówczas kwota wyprawki szkolnej znacznie się powiększa.

Kredyt gotówkowy na szkolną wyprawkę?

Gotówkowy kredyt bez zaświadczeń kojarzy ci się wyłącznie z finansowaniem remontu, wyjazdu wakacyjnego czy auta? Pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel, w tym zakup wyprawki szkolnej dla dzieci – szczególnie, że kwoty mogą przekroczyć nawet kilka tysięcy złotych.

Z pozyskanych od banku pieniędzy rodzice mogą zatem sfinansować m.in.:

  • komputer stacjonarny / laptop,
  • drukarkę – do drukowania materiałów szkolnych,
  • solidny plecak wraz z wyposażeniem,
  • odzież szkolną,
  • obuwie outdoorowe, jak i zmienne (do chodzenia po szkole).

Pieniądze są również potrzebne na zakup podręczników (o ile szkoła ich nie zapewnia), a także pomocy dydaktycznych. Koniecznością jest także uregulowanie należności za ubezpieczenie NNW oraz składki na radę rodziców.

Kredyt bez zaświadczeń – ile można pożyczyć?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ jest to uzależnione m.in. od oferty banku. Maksymalna kwota nie zależy od celu finansowania, a przede wszystkim od zdolności kredytowej. Im jest ona wyższa, tym wyższych kwot można się spodziewać.

W przypadku kredytu bez zaświadczeń, na maksymalną sumę może być nałożony limit. To całkowicie zrozumiałe, ponieważ bank chce mieć pewność, że kredytobiorca spłaci zobowiązanie. Dlatego często tego typu finansowanie nie przekracza 15-20 tys. złotych.

Jak wziąć kredyt bez zaświadczeń?

W przypadku kompletowania wyprawki pieniądze potrzebne są na już. Dlatego kredyt bez zaświadczeń będzie najlepszym rozwiązaniem, ponieważ pozwoli na uzyskanie gotówki niemal od ręki.

Zastanawiasz się, jak ubiegać się o kredyt bez zaświadczeń? Cała procedura sprowadza się do kilku kroków:

  • wypełniasz i składasz wniosek online,
  • czekasz na decyzję kredytową.

Jeśli jest pozytywna, wówczas nawet tego samego dnia możesz otrzymać środki. Potem nie pozostaje nic innego jak… iść na zakupy i skompletować wyprawkę szkolną dla dzieci.

Ograniczenie formalności do niezbędnego minimum – brak konieczności dostarczania zaświadczenia o dochodach – pozwala na szybką wypłatę środków.

Pamiętaj! Kredyt bez zaświadczeń należy dopasować do swoich realnych potrzeb i możliwości finansowych. Wybierając faktycznie niezbędną kwotę oraz odpowiedni okres finansowania (w niektórych bankach nawet do 84 miesięcy), miesięczna rata nie będzie stanowić nadmiernego finansowego obciążenia.

Materiał zewnętrzny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Zupa krem z cukinii – przepis

Cukinia jest delikatna w smaku i lekkostrawna, a przede wszystkim niskokaloryczna i nieuczulająca. Zawiera potas, żelazo i magnez oraz witaminę A, C, K, PP i B1. Doskonale nadaje się dla niemowląt i może być jedną z pierwszych jarzyn w diecie malutkiego, nawet półrocznego dziecka.

Błędy przy prowadzeniu spółdzielni socjalnych

Spółdzielnia socjalna jest podmiotem ekonomia społecznej, który umożliwia stworzenie miejsc pracy dla osób, które mają problemy z odnalezieniem się na rynku pracy. To propozycja dla tych, którzy z różnych przyczyn pogubili się w swoim życiu i chcą na nowo zaistnieć na rynku pracy.Członkami spółdzielni mogą być, m. in. osoby niepełnosprawne, zwalniani z zakładów karnych, bezdomni czy osoby bezrobotne.

Zobacz też

Zatrudnienie absolwenta – warto?

Sytuacja na rynku pracy zmusza od kilku lat młodych ludzi do poszukiwania zatrudnienia poza granicami kraju. Wiele osób - mimo zdobycia solidnego wykształcenia, dobrej znajomości języków obcych i ukończenia niekiedy kursów specjalistycznych, często nie może znaleźć odpowiedniej dla siebie pracy w Polsce. Według szacunków Głównego Urzędu Statystycznego, prawie co czwarta młoda osoba, która nie ukończyła 25 lat, ma problem ze znalezieniem pracy. Dlatego też perspektywa podjęcia atrakcyjnej pracy za granicą stanowi jedno z możliwych rozwiązań dla młodych osób.

Zegarek z fazami księżyca – komu się przydaje?

Obserwowanie faz księżyca to nie tylko domena wróżek czy miłośników astronomii. Nowoczesna technologia pozwala na obserwacje cyklu księżycowego bez...

Botwinka – jak zrobić tę przepyszną wiosenną zupę?

Początek wiosny to idealny czas, by korzystać ze świeżych i młodych warzyw. Królową wiosennych zup jest zupa z botwiny....

Może Cię zainteresuje: