Kredyty Czy można skonsolidować jeden kredyt?

Czy można skonsolidować jeden kredyt?

-

Konsolidacja czy refinansowanie?

Najważniejsza cecha kredytu konsolidacyjnego to możliwość połączenia kilku zobowiązań w jedno, dzięki czemu klient nie musi dokonywać osobnych płatności. W takim przypadku bank dokonujący konsolidacji spłaca dług klienta, co jest równoznaczne z udzieleniem mu kredytu.

Banki oferujące tego typu produkty dość często kusza spadkiem miesięcznej raty. Taki zabieg najczęściej nie jest spowodowany znacząco niższym oprocentowaniem. Po prostu zostaje wydłużony okres kredytowania, co przyczynia się o wzrostu całkowitej kwoty płaconych odsetek. Takie rozwiązanie jest zdecydowane nieopłacalne. Powinny je rozważyć tylko te osoby, które doświadczają problemów z regularnym opłacaniem miesięcznych rat.

Konsolidacja jednego kredytu nie jest możliwa. Klienci dysponują natomiast alternatywą w postaci refinansowania. Okazuje się ona użyteczna, jeżeli poprzednie zobowiązanie zostało zaciągnięte na niekorzystnych warunkach, a kredytodawca nie zgadza się na ich renegocjację (na przykład obniżenie wysokiej marży). W takim przypadku posiadacz kredytu może zaciągnąć zobowiązanie na korzystniejszych warunkach i spłacić poprzedni kredyt za pomocą środków przyznanych przez kolejny bank.

Czy kredyty konsolidacyjne mogą być początkiem spirali kredytowej? Zachęcamy do dyskusji.

Poprzedni artykułKredyt na motocykl
Następny artykułKredyt konsolidacyjny a BIK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Masaż łącznotkankowy – co to, na czym polega, działanie

Masaż łącznotkankowy polega na odruchowym masowaniu rejonów tkanki łącznej. Głównym działaniem jest rozcieranie małymi ruchami (opuszkami palców) punktów wrażliwych na tkance łącznej.

Komplementy – jak je mówić i przyjmować

Wiele osób ma trudności z przyjmowaniem komplementów. Gdy słyszą miłe rzeczy na swój temat, deprecjonują je stwierdzeniami: „to stara bluzka”, „no co ty, wyglądam okropnie”. Inną grupę tworzą osoby, które nie mówią komplementów, gdyż prostu nie potrafią (obawiają się, że ktoś je źle odbierze).

Zobacz też

Pieczona młoda kapusta – przepis

Młoda kapusta to bardzo wdzięczne warzywo. Jest miękka, więc łatwo się przyrządza – a i na surowo świetnie nadaje się nie tylko w formie drobno poszatkowanej surówki, ale i bez żadnej ingerencji - dzieci chętnie chrupią jasne, wewnętrzne liście o słodkawym smaku, delikatnym zapachu i wyjątkowo głośnym sposobie konsumpcji.

Bluza męska – jak poprawić jej casualowy styl

Bluza to uniwersalna część garderoby, która zależnie od kroju i doboru dodatków może spełniać różne funkcje w codziennej, męskiej...

Zimowe zabawy z dziećmi w domu

Zima to zdecydowanie piękna pora roku, trzeba tylko nauczyć się dostrzegania jej zalet. Wprawdzie temperatura spada poniżej zera, na...

Może Cię zainteresuje: