Kredyty Czy można skonsolidować jeden kredyt?

Czy można skonsolidować jeden kredyt?

-

Konsolidacja czy refinansowanie?

Najważniejsza cecha kredytu konsolidacyjnego to możliwość połączenia kilku zobowiązań w jedno, dzięki czemu klient nie musi dokonywać osobnych płatności. W takim przypadku bank dokonujący konsolidacji spłaca dług klienta, co jest równoznaczne z udzieleniem mu kredytu.

Banki oferujące tego typu produkty dość często kusza spadkiem miesięcznej raty. Taki zabieg najczęściej nie jest spowodowany znacząco niższym oprocentowaniem. Po prostu zostaje wydłużony okres kredytowania, co przyczynia się o wzrostu całkowitej kwoty płaconych odsetek. Takie rozwiązanie jest zdecydowane nieopłacalne. Powinny je rozważyć tylko te osoby, które doświadczają problemów z regularnym opłacaniem miesięcznych rat.

Konsolidacja jednego kredytu nie jest możliwa. Klienci dysponują natomiast alternatywą w postaci refinansowania. Okazuje się ona użyteczna, jeżeli poprzednie zobowiązanie zostało zaciągnięte na niekorzystnych warunkach, a kredytodawca nie zgadza się na ich renegocjację (na przykład obniżenie wysokiej marży). W takim przypadku posiadacz kredytu może zaciągnąć zobowiązanie na korzystniejszych warunkach i spłacić poprzedni kredyt za pomocą środków przyznanych przez kolejny bank.

Czy kredyty konsolidacyjne mogą być początkiem spirali kredytowej? Zachęcamy do dyskusji.

Poprzedni artykułKredyt na motocykl
Następny artykułKredyt konsolidacyjny a BIK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Co warto zobaczyć na Ziemi Lubuskiej?

Lubuskie to zielone płuca Polski – ponad połowę powierzchni województwa zajmują lasy. Ale oprócz puszczy, borów, parków narodowych i krajobrazowych na turystów czeka tutaj szereg innych ciekawych miejsc i zabytków.

Jak jaki monitor do obróbki zdjęć?

Monitor jest dosyć istotną sprawą przy obróbce zdjęć. Dla fotografów podstawowymi wyznacznikami dobrego monitora jest paleta kolorów odwzorowywanych na ekranie oraz możliwość kalibracji monitora.

Zobacz też

Psychoza – objawy

Termin psychoza został użyty po raz pierwszy przez Ernsta von Feuchterslebena w 1845 r. Psychoza nie jest osobną jednostką chorobową, ale ogólnym terminem definiującym stan umysłu, w którym doznaje się silnych zakłóceń w percepcji rzeczywistości. Termin ten ma obejmować grupę zaburzeń psychicznych nie wynikających z fizycznych uszkodzeń układu nerwowego. Niektórzy specjaliści twierdzą, że używanie terminu „psychoza” nie jest właściwe, ponieważ niektóre choroby zgrupowane pod nazwą "psychoza" nie mają ze sobą nic wspólnego (Gelder, Mayou i Geddes 2005).

Fasolki wszystkich smaków

Harry Potter chyba już na zawsze na dobre zagościł w sercach osób dorosłych i dzieci. To książka, która już...

Wybierz oryginalną i piękną torebkę

Każda kobieta chce świetnie wyglądać w różnych okolicznościach. Zależy nam na niebanalnych stylizacjach, które dodają nam uroku. Chętnie inspirujemy...

Może Cię zainteresuje: