Kredyty Opłacalność kredytu gotówkowego na dużą kwotę

Opłacalność kredytu gotówkowego na dużą kwotę

-

Tylko dla zadłużonych?

Kredyt gotówkowy jest w dalszym ciągu  postrzegany jako rozwiązanie dla osób zmagających się z poważnymi problemami finansowymi. Z punktu widzenia takich klientów znaczący atut stanowi uproszczona procedura kredytowa oraz znacząca dowolność w zakresie wykorzystania środków. Rzecz jasna wszystkie te przywileje mają określoną cenę. W tym wypadku złagodzenie kryteriów oceny kredytobiorcy przekłada się na wysoką marże banku. Dlatego też oprocentowanie kredytów gotówkowych znacząco odbiega od wartości stosowanych w przypadku finansowania wydatków na zakup ściśle określonego dobra, służącego również jako zabezpieczenie (przykład: kredyt hipoteczny i samochodowy).

Na podstawie powyższych stwierdzeń można wysnuć wniosek, że zaciąganie kredytów gotówkowych na wyższe kwoty to wyjątkowo nieracjonalne posunięcie. Takie uogólnienie okazuje się jednak nie do końca uzasadnione. Istnieją bowiem osoby, które nie mogą sobie pozwolić na inne, znacznie tańsze rozwiązanie. Co ciekawe taki problem niekoniecznie musi być spowodowany złą sytuacją finansową wnioskodawcy. Mowa o klientach, którzy dysponują stosownymi dochodami, lecz nie mogą starać się o zabezpieczenie w postaci nieruchomości z uwagi na zaciągnięty wcześniej kredyt hipoteczny. Omawiany wariant znajduje również zastosowanie w przypadku, gdy środki pochodzące z kredytu mieszkaniowego nie wystarczają na remont zakupionego lokum. Po kredyt gotówkowy sięgają także osoby planujące zakup nieruchomości, które co do zasady są niechętnie finansowane przez banki (przykład: działka letniskowa).

Pożyczka gotówkowa … tylko w sprawdzonym miejscu

Przeglądając fora internetowe można często napotkać na relacje internautów, którzy popadli w kłopoty na wskutek kontaktów z nierzetelnymi pożyczkodawcami. Niestety w takim przypadku nieuczciwość kontrahenta jest znacznie bardziej prawdopodobna (ze względu na brak ścisłego nadzoru KNF-u). Dlatego też zaleca się aby osoby ubiegające się o pożyczkę gotówkową wybierały prestiżowe i sprawdzone instytucje. Warto pamiętać, że pożyczki gotówkowe, które są udzielane przez różne instytucje pozabankowe również podlegają regulacjom, które zostały narzucone na mocy ustawy z dnia 20 lipca 2001 r. o kredycie konsumenckim (Dz.U. 2001 nr 100 poz. 1081). Mówi o tym artykuł 2 punkt 2 ustęp 2 wspomnianego aktu prawnego.

Jakie są Wasze doświadczenia z kredytami gotówkowymi na dużą kwotę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Perfumy o zapachu bzu – jakie, dla kogo?

Kwiat w wydaniu energicznym? Tak, ale nie dla każdej pani.

Konto oszczędnościowe czy lokata?

Tradycyjna lokata od pewnego czasu ma mocną konkurencję w postaci konta oszczędnościowego. Jest to alternatywa dla mających inne potrzeby związane z oszczędzaniem.

Zobacz też

Przegląd motocykla przed dłuższą podróżą

Przed wybraniem w dalsza trasę turystyczna, warto poświęcić kilka minut na sprawdzenie podstawowych mechanizmów jakich używa się podczas jazdy. Poniżej krótka lista, co należy sprawdzić, żeby mieć pewność, że motocykl jest gotowy do pokonywania kolejnych kilometrów:

Bluza męska – jak poprawić jej casualowy styl

Bluza to uniwersalna część garderoby, która zależnie od kroju i doboru dodatków może spełniać różne funkcje w codziennej, męskiej...

Zimowe zabawy z dziećmi w domu

Zima to zdecydowanie piękna pora roku, trzeba tylko nauczyć się dostrzegania jej zalet. Wprawdzie temperatura spada poniżej zera, na...

Może Cię zainteresuje: