Kredyty Opłacalność kredytu gotówkowego na dużą kwotę

Opłacalność kredytu gotówkowego na dużą kwotę

-

Tylko dla zadłużonych?

Kredyt gotówkowy jest w dalszym ciągu  postrzegany jako rozwiązanie dla osób zmagających się z poważnymi problemami finansowymi. Z punktu widzenia takich klientów znaczący atut stanowi uproszczona procedura kredytowa oraz znacząca dowolność w zakresie wykorzystania środków. Rzecz jasna wszystkie te przywileje mają określoną cenę. W tym wypadku złagodzenie kryteriów oceny kredytobiorcy przekłada się na wysoką marże banku. Dlatego też oprocentowanie kredytów gotówkowych znacząco odbiega od wartości stosowanych w przypadku finansowania wydatków na zakup ściśle określonego dobra, służącego również jako zabezpieczenie (przykład: kredyt hipoteczny i samochodowy).

Na podstawie powyższych stwierdzeń można wysnuć wniosek, że zaciąganie kredytów gotówkowych na wyższe kwoty to wyjątkowo nieracjonalne posunięcie. Takie uogólnienie okazuje się jednak nie do końca uzasadnione. Istnieją bowiem osoby, które nie mogą sobie pozwolić na inne, znacznie tańsze rozwiązanie. Co ciekawe taki problem niekoniecznie musi być spowodowany złą sytuacją finansową wnioskodawcy. Mowa o klientach, którzy dysponują stosownymi dochodami, lecz nie mogą starać się o zabezpieczenie w postaci nieruchomości z uwagi na zaciągnięty wcześniej kredyt hipoteczny. Omawiany wariant znajduje również zastosowanie w przypadku, gdy środki pochodzące z kredytu mieszkaniowego nie wystarczają na remont zakupionego lokum. Po kredyt gotówkowy sięgają także osoby planujące zakup nieruchomości, które co do zasady są niechętnie finansowane przez banki (przykład: działka letniskowa).

Pożyczka gotówkowa … tylko w sprawdzonym miejscu

Przeglądając fora internetowe można często napotkać na relacje internautów, którzy popadli w kłopoty na wskutek kontaktów z nierzetelnymi pożyczkodawcami. Niestety w takim przypadku nieuczciwość kontrahenta jest znacznie bardziej prawdopodobna (ze względu na brak ścisłego nadzoru KNF-u). Dlatego też zaleca się aby osoby ubiegające się o pożyczkę gotówkową wybierały prestiżowe i sprawdzone instytucje. Warto pamiętać, że pożyczki gotówkowe, które są udzielane przez różne instytucje pozabankowe również podlegają regulacjom, które zostały narzucone na mocy ustawy z dnia 20 lipca 2001 r. o kredycie konsumenckim (Dz.U. 2001 nr 100 poz. 1081). Mówi o tym artykuł 2 punkt 2 ustęp 2 wspomnianego aktu prawnego.

Jakie są Wasze doświadczenia z kredytami gotówkowymi na dużą kwotę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Tablety – rodzaje i specyfikacja

Tablety są urządzeniami bardzo praktycznymi. Jaki tablet wybrać? To...

Mało wymagający ogród – jak go zrobić?

Każdy ogród, skrawek zieleni wymaga od nas poświęcenia. Ilość zabiegów pielęgnacyjnych jest ogromna, ale istnieje możliwość ograniczenia wszystkich prac w ogrodzie.

Zobacz też

Autoagresja u młodzieży

Wiele uwagi poświęca się problemom życia młodzieńczego, takim jak: nikotynizm, narkomania, alkoholizm, seks czy ciąże młodocianych. Zachowania autoagresywne wydają się być jeszcze tematem tabu. Spectrum samookaleczanie się rozciąga się od nieśmiałych prób z żyletką do głębokich cięć z na całym ciele pozostawiających trwałe blizny.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: