Kredyty Opłacalność kredytu gotówkowego na dużą kwotę

Opłacalność kredytu gotówkowego na dużą kwotę

-

Tylko dla zadłużonych?

Kredyt gotówkowy jest w dalszym ciągu  postrzegany jako rozwiązanie dla osób zmagających się z poważnymi problemami finansowymi. Z punktu widzenia takich klientów znaczący atut stanowi uproszczona procedura kredytowa oraz znacząca dowolność w zakresie wykorzystania środków. Rzecz jasna wszystkie te przywileje mają określoną cenę. W tym wypadku złagodzenie kryteriów oceny kredytobiorcy przekłada się na wysoką marże banku. Dlatego też oprocentowanie kredytów gotówkowych znacząco odbiega od wartości stosowanych w przypadku finansowania wydatków na zakup ściśle określonego dobra, służącego również jako zabezpieczenie (przykład: kredyt hipoteczny i samochodowy).

Na podstawie powyższych stwierdzeń można wysnuć wniosek, że zaciąganie kredytów gotówkowych na wyższe kwoty to wyjątkowo nieracjonalne posunięcie. Takie uogólnienie okazuje się jednak nie do końca uzasadnione. Istnieją bowiem osoby, które nie mogą sobie pozwolić na inne, znacznie tańsze rozwiązanie. Co ciekawe taki problem niekoniecznie musi być spowodowany złą sytuacją finansową wnioskodawcy. Mowa o klientach, którzy dysponują stosownymi dochodami, lecz nie mogą starać się o zabezpieczenie w postaci nieruchomości z uwagi na zaciągnięty wcześniej kredyt hipoteczny. Omawiany wariant znajduje również zastosowanie w przypadku, gdy środki pochodzące z kredytu mieszkaniowego nie wystarczają na remont zakupionego lokum. Po kredyt gotówkowy sięgają także osoby planujące zakup nieruchomości, które co do zasady są niechętnie finansowane przez banki (przykład: działka letniskowa).

Pożyczka gotówkowa … tylko w sprawdzonym miejscu

Przeglądając fora internetowe można często napotkać na relacje internautów, którzy popadli w kłopoty na wskutek kontaktów z nierzetelnymi pożyczkodawcami. Niestety w takim przypadku nieuczciwość kontrahenta jest znacznie bardziej prawdopodobna (ze względu na brak ścisłego nadzoru KNF-u). Dlatego też zaleca się aby osoby ubiegające się o pożyczkę gotówkową wybierały prestiżowe i sprawdzone instytucje. Warto pamiętać, że pożyczki gotówkowe, które są udzielane przez różne instytucje pozabankowe również podlegają regulacjom, które zostały narzucone na mocy ustawy z dnia 20 lipca 2001 r. o kredycie konsumenckim (Dz.U. 2001 nr 100 poz. 1081). Mówi o tym artykuł 2 punkt 2 ustęp 2 wspomnianego aktu prawnego.

Jakie są Wasze doświadczenia z kredytami gotówkowymi na dużą kwotę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

System CBS, ABS w motocyklu

Od dłuższego czasu zauważyć można rosnącą tendencję do montowania w motocyklach systemów bezpiecznego hamowania. W przyszłości produkowane pojazdy mają odznaczać się coraz większym poziomem stosowanych w standardzie zabezpieczeń. Pierwsze z nich dotyczą właśnie układów hamowania, gdzie ryzyko wypadku jest większe niż w przypadku innych manewrów. Rosnąca moc motocykli wymuszała coraz to skuteczniejsze hamowanie. Obecnie dominują dwa klasyczne systemy kontrolujące i wspomagające kierowcę podczas hamowania.

Dania dla niemowląt – pomysły

Kiedy niemowlę kończy pół roku, zwykle zaczyna interesować się zawartością talerzy domowników. Często ma okazję uczestniczyć w posiłkach rodzinnych, jeśli umie już siedzieć - wystarczy posadzić je w wysokim krzesełku i dostawić do stołu. Taka praktyka wywiera zwykle korzystny wpływ na jego apetyt i podejście do posiłków. Nie da się wychować zdrowo odżywiającego się człowieka, jeżeli nie zapewnimy mu odpowiedniego materiału poglądowego.

Zobacz też

Delegacja zagraniczna – zasady

Zasady wysyłania pracownika w delegację zagraniczną uzależnione są w dużej mierze od treści umowy zawartej z pracodawcą. Nie ma wielu ogólnych zasad dotyczących wysyłania pracownika za granicę do pracy w formie delegacji. Polecenie pracodawcy odnośnie wyjazdu należy traktować w kategoriach polecenia służbowego.

Pomysł na wakacje. Busem na Bałkany

Rok 2020 postawił pod dużym znakiem zapytania większość naszych planów wakacyjnych. Zamknięte granice, wstrzymane połączenia lotnicze i niepewność, która...

Zegarek – uniwersalne akcesorium

Zegarki znane są już od wielu wieków i towarzyszą człowiekowi każdego dnia - czy to wisząc na ścianie, czy...

Może Cię zainteresuje: