Podniecenie u partnerki może się zwiększyć pod wpływem różnego rodzaju kremów i żeli oferowanych przez sklepy z akcesoriami erotycznymi. Produkty te przeznaczone są do wcierania w okolice narządów płciowych, a ich skład został opracowany w taki sposób, aby zwiększać nawilżenie pochwy i poprawiać ogólne ukrwienie tego obszaru.

Innym typem środków przeznaczonych do zwiększenia kobiecego pożądania są doustne tabletki. Najbardziej znanym medykamentem jest preparat Vamea, będący żeńskim odpowiednikiem Viagry. Aby zauważyć dobroczynny wpływ tego leku na pożycie seksualne, należy go stosować co najmniej przez miesiąc. Działanie Vamei wiąże się z syntezowaniem w organizmie tlenku azotu, którego niedobór powoduje zaburzenia libido.

Co ciekawe, Vamea ma na celu nie tylko podniesienie samej ochoty na seks u kobiet, ale także wpływa na zwiększenie wrażliwości na erotyczne bodźce. Co więcej, kobieta regularnie biorąca ten preparat przeżywa również dłuższe i bardziej intensywne orgazmy. Vamea nie wpływa w żaden sposób na skuteczność stosowanej antykoncepcji, dlatego z powodzeniem można tu wybrać dowolną metodę zapobiegania ciąży.

leki na potencjęFot. sxc.hu

Innym środkiem na kobiecą potencję jest Cefak, który produkuje się na bazie wyciągu z afrykańskiej rośliny – damiany – mającej działać na ośrodkowy układ nerwowy i pobudzać ośrodki odpowiedzialne za libido.

Następną grupą produktów zwiększających kobiece pożądanie są leki przygotowywane z ekstraktów ziołowych, które korzystnie wpływają na ogólne zdrowie kobiety. Mają one za zadanie poprawiać kondycję psychofizyczną, łagodzić napięcie i stres, co przekłada się na pozytywne podejście do seksu. Do tych środków należą: Erotic, Amphosca L’ovarine czy Muramax.

Należy jednak zaznaczyć, że kobieta która planuje stosowanie leków zwiększających potencję, powinna skonsultować się z lekarzem, najlepiej ze swoim ginekologiem. Każdy lek może wywoływać różnego rodzaju skutki uboczne, nawet jeśli jest dostępny bez recepty. Środki takie można stosować bezpiecznie tylko pod warunkiem dobrego stanu zdrowia i braku ogólnych dolegliwości.

Gdzie szukalibyście informacji na temat dolegliwości intymnych? Podzielcie się swoją opinią.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak wygląda wizyta u seksuologa?
Następny artykułPalenie papierosów w pracy – 2011

Agnieszka Czarkowska - absolwentka Polonistyki UJ, doktorantka na tym samym wydziale. Publikowała w pracach zbiorowych, książkach i czasopismach literackich. Interesuje się literatura współczesną, filmem oraz problematyką psychologii związków partnerskich.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

W literaturze, sztuce i życiu fascynuje mnie głównie jedno – fenomen ludzkiego życia we wszystkich jego przejawach, szczególnie manifestujący się w miłości. Już Freud odkrył, że eros jest główną siłą twórczą napędzającą nasze działania. Miłość erotyczna w swoich różnorodnych odcieniach: od nieśmiałego zauroczenia po namiętny seks stanowi nie tylko naturalną dyspozycję człowieka, ale również doskonały materiał diagnostyczny, na podstawie którego można wiele powiedzieć o innych dziedzinach naszego życia: kondycji duchowej, a także zdrowiu fizycznym. Dlatego myślę, że warto to zjawisko zgłębiać wciąż na nowo i odkrywać w nim własne coraz to inne oblicze.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here