Lifestyle Abonament z telefonem czy bez – jaką ofertę wybrać?

Abonament z telefonem czy bez – jaką ofertę wybrać?

-

Oferty abonenckie bez telefonu, tym różnią się od ofert z telefonem, że w przeważającej większości ofert dostaniemy w zamian za rezygnację z nowego telefonu lepszą ofertę w niższej cenie. U niektórych operatorów abonament bez telefonu jest nawet o połowę tańszy. Dodatkowo liczyć możemy na krótszą umowę, nawet na 6 miesięcy zamiast standardowych 24 lub 36 miesięcy.

Przedłużając umowę pracownicy salonu zazwyczaj informują nas o nowej ofercie przygotowanej specjalnie dla nas, wymieniając modele telefonów, jakie możemy wybrać. Oferty z telefonem są cenowo droższe, ponieważ operator w chwili podpisania przez nas umowy dotuje nam telefon. Później w cenie abonamentu spłacamy go. Skoro taką samą liczbę minut, operator oferuje nam często za pół ceny w ofertach bez telefonu, oznacza to, że w przypadku zawarcia umowy z telefonem połowa naszego abonamentu przekazywana jest na spłatę telefonu. To często znacznie więcej przez cały czas trwania umowy niż wartość nowego telefonu.

Przy decyzji o wyborze abonamentu z telefonem lub bez, pomoże nam ocena posiadanego obecnie telefonu. Sprawdźmy, w jakim jest stanie oraz oszacujmy, ile naszym zdaniem powinien jeszcze działać. Jeśli mamy spełniający nasze oczekiwania telefon, nie ma sensu brać kolejnego. Jeśli natomiast nasz stary telefon zaczyna się psuć, wówczas rozważmy, czy kupić go poza abonamentem, czy jednak wziąć ofertę z telefonem.

Do sprawdzenia, która oferta będzie bardziej opłacalna, warto użyć kalkulatora i kartki papieru, sprawdzając które rozwiązanie jest dla nas korzystniejsze. Przy podjęciu decyzji brać też należy pod uwagę, czy w danym momencie stać nas na zakup telefonu za gotówkę.

Innym ciekawym rozwiązaniem może być wzięcie oferty bez telefonu. Co miesiąc, opłacając swój rachunek, możemy odkładać kwotę, którą w ten sposób oszczędziliśmy na boku. W ten sposób po paru miesiącach powinna uzbierać się kwota pozwalająca na zakup nowego telefonu poza promocją. Będziemy posiadać wówczas nowy telefon oraz nadal cieszyć się tanimi usługami w ramach abonamentu.

Znajdą się również osoby, które stwierdzą, że wolą ofertę z telefonem, ponieważ gdyby chcieli bez, wybraliby ofertę na kartę. Na takich klientów operatorzy najbardziej liczą, ponieważ wiążą się umową terminową na 24 lub 36 miesięcy. Takich klientów wśród klientów abonamentowych jest w Polsce zdecydowana większość.

Uwaga!

Warto zaznaczyć, że na przestrzeni czasu oferty u operatorów się zmieniają, a przed podjęciem decyzji o wyborze oferty, sprawdźmy aktualne promocje i wtedy porównajmy ponownie.
Marcin Łabuś

Marcin Łabuś – absolwent zarządzania specjalizujący się w zastosowaniu narzędzi promotion-mix w działalności polskiego sektora telekomunikacyjnego oraz bankowego. Doświadczenie zdobywał przez rozwijanie swoich zainteresowań. Praca to dla niego pasja. Twórca i właściciel portalu telekomunikacyjnego „Simplik.pl”.


Nasz specjalista pisze o sobie:

W 2011 roku ukończyłem studia magisterskie na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej. Specjalizuję się w zastosowaniu narzędzi marketingu w usługach telekomunikacyjnych i bankowych. Zastosowanie elementów marketingu-mix stało się moją pasją podczas studiów, zaś szeroką wiedzę z zakresu bankowości i telekomunikacji mobilnej zdobyłem realizując swoje zainteresowania.

Interesuję się również tematyką inwestycji giełdowych oraz psychologią graczy giełdowych. Silne emocje na giełdzie sprawiają, że nawet najlepsze strategie inwestycyjne nie dają oczekiwanych rezultatów. Psychika graczy jest więc przeszkodą w racjonalnym podejmowaniu decyzji.

Wolny czas spędzam podróżując i odkrywając nowe ciekawe miejsca. Uwielbiam wycieczki rowerowe i spacery po górach.

Zainteresowanych tematyką telekomunikacji zapraszam do współpracy przy tworzeniu alternatywnego portalu – Simplik.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak założyć konto oszczędnościowe?

Konto oszczędnościowe jest rodzajem rachunku osobistego, a więc jego otwarcie będzie wyglądało analogicznie jak przy koncie oszczędnościowo-rozliczeniowym.

Jak ćwiczyć z gumą?

Coraz częściej w czasie zajęć fitness instruktorzy używają takiego sprzętu jak guma. Dzięki niej możemy wzmocnić mięśnie klatki piersiowej, brzucha, ud oraz rąk.

Zobacz też

Przyprawy do baraniny

Baranina to mięso dość wymagające w przyrządzaniu i tak wyraziste, że nie każdemu smakuje. Warto jednak pamiętać o niej i od czasu do czasu urozmaicać nią swoją dietę. A jak ją doprawić? Oto garść pomysłów.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: