Oferty abonenckie bez telefonu, tym różnią się od ofert z telefonem, że w przeważającej większości ofert dostaniemy w zamian za rezygnację z nowego telefonu lepszą ofertę w niższej cenie. U niektórych operatorów abonament bez telefonu jest nawet o połowę tańszy. Dodatkowo liczyć możemy na krótszą umowę, nawet na 6 miesięcy zamiast standardowych 24 lub 36 miesięcy.

Przedłużając umowę pracownicy salonu zazwyczaj informują nas o nowej ofercie przygotowanej specjalnie dla nas, wymieniając modele telefonów, jakie możemy wybrać. Oferty z telefonem są cenowo droższe, ponieważ operator w chwili podpisania przez nas umowy dotuje nam telefon. Później w cenie abonamentu spłacamy go. Skoro taką samą liczbę minut, operator oferuje nam często za pół ceny w ofertach bez telefonu, oznacza to, że w przypadku zawarcia umowy z telefonem połowa naszego abonamentu przekazywana jest na spłatę telefonu. To często znacznie więcej przez cały czas trwania umowy niż wartość nowego telefonu.

Przy decyzji o wyborze abonamentu z telefonem lub bez, pomoże nam ocena posiadanego obecnie telefonu. Sprawdźmy, w jakim jest stanie oraz oszacujmy, ile naszym zdaniem powinien jeszcze działać. Jeśli mamy spełniający nasze oczekiwania telefon, nie ma sensu brać kolejnego. Jeśli natomiast nasz stary telefon zaczyna się psuć, wówczas rozważmy, czy kupić go poza abonamentem, czy jednak wziąć ofertę z telefonem.

Do sprawdzenia, która oferta będzie bardziej opłacalna, warto użyć kalkulatora i kartki papieru, sprawdzając które rozwiązanie jest dla nas korzystniejsze. Przy podjęciu decyzji brać też należy pod uwagę, czy w danym momencie stać nas na zakup telefonu za gotówkę.

Innym ciekawym rozwiązaniem może być wzięcie oferty bez telefonu. Co miesiąc, opłacając swój rachunek, możemy odkładać kwotę, którą w ten sposób oszczędziliśmy na boku. W ten sposób po paru miesiącach powinna uzbierać się kwota pozwalająca na zakup nowego telefonu poza promocją. Będziemy posiadać wówczas nowy telefon oraz nadal cieszyć się tanimi usługami w ramach abonamentu.

Znajdą się również osoby, które stwierdzą, że wolą ofertę z telefonem, ponieważ gdyby chcieli bez, wybraliby ofertę na kartę. Na takich klientów operatorzy najbardziej liczą, ponieważ wiążą się umową terminową na 24 lub 36 miesięcy. Takich klientów wśród klientów abonamentowych jest w Polsce zdecydowana większość.

Uwaga!

Warto zaznaczyć, że na przestrzeni czasu oferty u operatorów się zmieniają, a przed podjęciem decyzji o wyborze oferty, sprawdźmy aktualne promocje i wtedy porównajmy ponownie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZastanów się, czy wybrać internet mobilny z laptopem! Doradzimy!
Następny artykułTelefon na kartę czy na abonament – co wybrać?

Marcin Łabuś – absolwent zarządzania specjalizujący się w zastosowaniu narzędzi promotion-mix w działalności polskiego sektora telekomunikacyjnego oraz bankowego. Doświadczenie zdobywał przez rozwijanie swoich zainteresowań. Praca to dla niego pasja. Twórca i właściciel portalu telekomunikacyjnego „Simplik.pl”.


Nasz specjalista pisze o sobie:

W 2011 roku ukończyłem studia magisterskie na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej. Specjalizuję się w zastosowaniu narzędzi marketingu w usługach telekomunikacyjnych i bankowych. Zastosowanie elementów marketingu-mix stało się moją pasją podczas studiów, zaś szeroką wiedzę z zakresu bankowości i telekomunikacji mobilnej zdobyłem realizując swoje zainteresowania.

Interesuję się również tematyką inwestycji giełdowych oraz psychologią graczy giełdowych. Silne emocje na giełdzie sprawiają, że nawet najlepsze strategie inwestycyjne nie dają oczekiwanych rezultatów. Psychika graczy jest więc przeszkodą w racjonalnym podejmowaniu decyzji.

Wolny czas spędzam podróżując i odkrywając nowe ciekawe miejsca. Uwielbiam wycieczki rowerowe i spacery po górach.

Zainteresowanych tematyką telekomunikacji zapraszam do współpracy przy tworzeniu alternatywnego portalu – Simplik.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here