Lifestyle Kwas hialuronowy - co to, działanie, przeciwwskazania

Kwas hialuronowy – co to, działanie, przeciwwskazania

-

Bardzo ważna informacja jest taka, że kwas hialuronowy to substancja naturalna, występującą w każdym organizmie żywym. Dzięki temu jest idealnie tolerowany przez skórę, nie wywołuje podrażnień, a jego działanie jest wręcz spektakularne. Możecie mi wierzyć – zyskał rozgłos nie bez powodu!

Kwas hialuronowy wiąże wodę w skórze właściwej – robi to doskonale i właśnie dzięki temu tak dobrze ją nawilża. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać aż 250 cząsteczek wody! To naprawdę imponujący wynik. Jego stosowanie jest całkowicie bezpieczne, ponieważ – jak wspomniałam – to związek występujący w skórze każdego człowieka, więc testy alergologiczne są całkowicie zbędne. Nie ma prawa podrażniać ani uczulać! Młoda, zdrowa skóra posiada pod dostatkiem kwasu hialuronowego, jednak z wiekiem jego ilość w tkankach maleje, a skóra zaczyna wiotczeń i staje się bardziej podatna na wysychanie. Właśnie wtedy warto włączyć ten związek do codziennej pielęgnacji, ale można zrobić to już dużo wcześniej. Lepiej w końcu zapobiegać niż leczyć!

Obecnie kwas hialuronowy kupisz praktycznie w każdej drogerii. Znajdziesz zarówno kremy i toniki z jego dodatkiem, jak i serum zawierające 100% kwasu hialuronowego. Koncentraty zakupisz już za 20-30 zł, natomiast ceny kremów z kwasem hialuronowym zależą od marki i mogą się wahać od kilkunastu do nawet kilkuset złotych. Praktycznie każda szanująca się firma posiada w swojej ofercie preparaty z dodatkiem kwasu hialuronowego, więc wybór jest ogromny i każdy znajdzie coś na swoją kieszeń. Jeśli planujesz stworzyć własne receptury, możesz z powodzeniem zakupić roztwór kwasu hialuronowego w sklepie z półproduktami kosmetycznymi. Koszt to zaledwie kilkanaście złotych, a możesz w ten sposób np. wzbogacić posiadane już kremy do twarzy.

Przeciwwskazania

Absolutny brak – może go stosować każdy, w każdym wieku, przy każdym rodzaju cery. Szczególnie poleca się go do cery suchej i dojrzałej. Jest bezpieczny dla alergików i wrażliwców. Jesteś weganką lub wegetarianką? Bez obaw, obecnie na skalę przemysłową nie pobiera się kwasu hialuronowego z tkanek zwierzęcych, jest on syntetyzowany laboratoryjnie.

Poniżej kwas hialuronowy w formie żelu.

Kwas hialuronowy
http://deus1.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Miażdżyca – objawy

Miażdżyca jest chorobą, która występuje często u osób w średnim wieku i u starszych. W schorzeniu tym występuje zwężenie światła naczyń krwionośnych na skutek odkładania się w nich między innymi cholesterolu LDL. Jest ona konsekwencją nieprawidłowej diety, siedzącego trybu życia. Miażdżyca jest chorobą, która powstaje stopniowo, jest to długotrwały proces, w czasie którego coraz bardziej zmniejsza się światło naczyń krwionośnych. Do czynników sprzyjających rozwojowi tej choroby zaliczamy: palenie papierosów, nadużywanie alkoholu, spożywanie zbyt dużej ilości soli kuchennej.

Jak jeździć motocyklem po dwupasmówce?

Jazda po drogach dwupasmowych jest nieodzownym elementem podróżowania na dłuższe dystanse. Drogi ekspresowe i autostrady zostały zbudowane z myślą o przyjemnym i łatwym pokonywaniu dużych dystansów z dużą szybkością. Mała ilość zakrętów i szerokie pasy, a także znikoma ilość lub brak skrzyżowań dla wielu kierowców są sygnałem, że wakacyjny wypad na drugi koniec Polski musi pójść jak z płatka. Nic bardziej mylnego – trasy takie są równie wymagające jak jazda w zatłoczonym mieście czy krótsze wycieczki po drogach drugiej kategorii.

Zobacz też

Sposoby na organizacje pracy

Na jednej z uczelni podczas jednego z pierwszych spotkań, szanowany wieloletni profesor prowadził wykład na temat organizacji zadań w czasie, z grupą pierwszorocznych studentów. Na ambonie pojawił się z okrągłym szklanym naczyniem i trzema workami. W jednym znajdowały się kamienie dużych rozmiarów, w drugim żwir, a w trzecim zaś profesor przyniósł piasek. Zapytał zdziwionych studentów, czy uważają, że można zmieścić zawartość wszystkich trzech worków w szklanym naczyniu.

Ginekomastia – gdzie szukać pomocy

Zaburzenia hormonalne pojawiają się w populacji dość często. Niektóre z nich mogą być bardzo poważne dla naszego zdrowia, inne...

Czym jest work-life balance i jak go osiągnąć?

Wielu osobom wydaje się, że udane życie zawodowe oraz prywatne jednocześnie nie jest możliwe. Nic bardziej mylnego, a dowodem...

Może Cię zainteresuje: