Bardzo ważna informacja jest taka, że kwas hialuronowy to substancja naturalna, występującą w każdym organizmie żywym. Dzięki temu jest idealnie tolerowany przez skórę, nie wywołuje podrażnień, a jego działanie jest wręcz spektakularne. Możecie mi wierzyć – zyskał rozgłos nie bez powodu!

Kwas hialuronowy wiąże wodę w skórze właściwej – robi to doskonale i właśnie dzięki temu tak dobrze ją nawilża. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać aż 250 cząsteczek wody! To naprawdę imponujący wynik. Jego stosowanie jest całkowicie bezpieczne, ponieważ – jak wspomniałam – to związek występujący w skórze każdego człowieka, więc testy alergologiczne są całkowicie zbędne. Nie ma prawa podrażniać ani uczulać! Młoda, zdrowa skóra posiada pod dostatkiem kwasu hialuronowego, jednak z wiekiem jego ilość w tkankach maleje, a skóra zaczyna wiotczeń i staje się bardziej podatna na wysychanie. Właśnie wtedy warto włączyć ten związek do codziennej pielęgnacji, ale można zrobić to już dużo wcześniej. Lepiej w końcu zapobiegać niż leczyć!

Obecnie kwas hialuronowy kupisz praktycznie w każdej drogerii. Znajdziesz zarówno kremy i toniki z jego dodatkiem, jak i serum zawierające 100% kwasu hialuronowego. Koncentraty zakupisz już za 20-30 zł, natomiast ceny kremów z kwasem hialuronowym zależą od marki i mogą się wahać od kilkunastu do nawet kilkuset złotych. Praktycznie każda szanująca się firma posiada w swojej ofercie preparaty z dodatkiem kwasu hialuronowego, więc wybór jest ogromny i każdy znajdzie coś na swoją kieszeń. Jeśli planujesz stworzyć własne receptury, możesz z powodzeniem zakupić roztwór kwasu hialuronowego w sklepie z półproduktami kosmetycznymi. Koszt to zaledwie kilkanaście złotych, a możesz w ten sposób np. wzbogacić posiadane już kremy do twarzy.

Przeciwwskazania

Absolutny brak – może go stosować każdy, w każdym wieku, przy każdym rodzaju cery. Szczególnie poleca się go do cery suchej i dojrzałej. Jest bezpieczny dla alergików i wrażliwców. Jesteś weganką lub wegetarianką? Bez obaw, obecnie na skalę przemysłową nie pobiera się kwasu hialuronowego z tkanek zwierzęcych, jest on syntetyzowany laboratoryjnie.

Poniżej kwas hialuronowy w formie żelu.

Kwas hialuronowy
http://deus1.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here