Cerę mieszaną ma większość z nas. Charakteryzuje się ona nadmiernym wydzielaniem sebum w strefie T, czyli na czole, nosie i brodzie, ale jednocześnie policzki nie mają tego problemu lub są wręcz suche.

Taka różnorodność w obrębie twarzy nastręcza pewnych problemów. Jeśli wybierzemy kosmetyki mocno nawilżające, to strefa T będzie się świecić, jeśli natomiast skupimy się na redukcji sebum, to dodatkowo przesuszymy policzki. Jakim w takim razie dobrać kosmetyki do makijażu przy cerze mieszanej?

Najważniejsze dla osób z cerą mieszaną jest nawilżenie z efektem matującym. Są już na rynku kosmetyki o takich właściwościach, dedykowane właśnie cerze mieszanej. Ograniczymy w ten sposób świecenie się cery, a nie przesuszymy jej. Wystrzegaj się silnie matujących podkładów co cery tłustej, będą one dla Ciebie zbyt mocne i mogą podrażnić skórę. Unikaj także podkładów na bazie olei, które mogą zatykać pory i sprzyjać powstawaniu wyprysków.

Mając cerę mieszaną zapewne od czasu do czasu pojawiają się na Twojej skórze niedoskonałości, dlatego wybieraj podkłady średnio lub mocno kryjące – zależnie od potrzeb. Aby podkład był bardziej trwały, wklepuj go dokładnie opuszkami palców (nie rozcieraj!). Warto stosować bazy pod podkład, również nawilżająco-matujące, wygładzą one skórę i przedłużą trwałość makijażu. Unikaj baz silikonowych, ponieważ będą one zatykać pory skóry.

Przy cerze mieszanej warto również zaopatrzyć się w korektor na wypadek większych wyprysków, które mogą pojawić się w strefie T. Szukaj korektorów o gładkiej, niezbyt gęstej, ale też nie za rzadkiej konsystencji. Korektor powinien mieć identyczny kolor jak podkład lub być minimalnie jaśniejszy.

Całość makijażu zmatuj sypkim pudrem, najlepszy będzie puder transparentny, który idealni stopi się z odcieniem skóry. Pudry w kamieniu nie matują tak dobrze jak sypkie, ale warto mieć jeden w torebce na wypadek jakichś nieprzewidzianych poprawek.

Do demakijażu odradzam silnie wysuszające żele myjące. Lepiej wybrać płyn micelarny, który doskonale usunie z twarzy zarówno podkład, jak i tusz i cienie. Bardzo dobrze sprawdzi się też metoda OCM, czyli olejowe oczyszczanie twarzy – bardzo skutecznie zmywa makijaż, a przy tym nie podrażnia skóry.

Makijaż do cery mieszanej
http://blog.perfumesclub.co.uk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here