Do wykonania makijażu małych oczu potrzebne nam będą: biały lub kremowy cień (uwaga, żeby nie był perłowy); 2 cienie, którymi chcemy pomalować powiekę, ważne, żeby jeden był jaśniejszy, a drugi ciemniejszy; biała, kremowa lub srebrna kredka do oczu, tusz do rzęs.

 • Krok pierwszy

  Zacznijmy od nałożenia na całość powieki ruchomej jasnego cienia.

 • Krok drugi

  Teraz ciemniejszy cień nałóżmy od zewnętrznego kącika oka w kierunku środka. Najwięcej cienia nałóżmy tuż przy nasadzie rzęs, dokładnie go rozcierając.

 • Krok trzeci

  Jasną kredką pomalujmy wnętrze dolnej powieki tuż nad linia rzęs, a także delikatnie zewnętrzny kącik oka. Jeśli chcemy osiągnąć bardzo naturalny efekt, to kolor kredki powinien być jak najbardziej zbliżony do koloru naszego białka. Kredki biała i srebrna bardziej nadają się na makijaż wieczorowy.

 • Krok czwarty

  Białym lub kremowym cieniem zaznaczmy linię tuż pod brwiami oraz przy nasadzie nosa. Możemy też nałożyć taki cień na środek ruchomej powieki, co dodatkowo „otworzy” nam oko.

 • Krok piąty

  Zanim pomalujemy rzęsy, wywińmy je do góry za pomocą zalotki.

 • Krok szósty

  Teraz wystarczy je wytuszować ulubionym tuszem. Zwróćmy uwagę, żeby rzęsy nie były posklejane. Najlepiej malować je tak, jakbyśmy chciały narysować szczoteczką literę „Z” zaczynając od nasady rzęs aż po same końce.

 • Panie o niedużych oczach powinny zrezygnować z używania kredek i bardzo ciemnych kolorów cieni, gdyż optycznie zmniejszają one oko. Dodatkowy efekt „powiększenia” daje wydepilowanie jak najwyżej brwi, jednak nie mogą one być zbyt ciemne. Drogie Panie, miejmy oczy szeroko otwarte!

  Znacie inne triki makijażowe powiększające optycznie oczy? Dajcie znać!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułŻółty makijaż oczu – krok po kroku
Następny artykułJak dodać film na YT?

Barbara Habieda - absolwentka szkoły wizażu i stylizacji „Artystyczna Alternatywa”, zdobywała doświadczenie na planach zdjęciowych do teledysków oraz filmów, a także podczas sesji zdjęciowych. Współrealizatorka projektu fotograficznego "Sisteria", współpracuje z Klubem Kuźnia. Jest autorką ciekawych prac ceramicznych.


Nasz specjalista pisze o sobie:


Choć jestem osobą o różnych zainteresowaniach i ciągle staram się doskonalić w coraz to nowszych dziedzinach, to od zawsze kręci się to wokół pasji malowania i ubierania ludzi. W 2007 roku ukończyłam szkołę wizażu i stylizacji. Od tamtej pory uczestniczyłam w różnych sesjach zdjęciowych i pracowałam na planach filmowych.

Traktuję moje zajęcia jako wyzwanie, ale również jako źródło przyjemności. To dziedzina, która wymaga ciągłego uczenia się i szukania inspiracji. Nie ma tu miejsca na nudę, może dlatego tak bardzo lubię się tym zajmować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here