Makijaż Jak zrobić szybki makijaż do szkoły, pracy?

Jak zrobić szybki makijaż do szkoły, pracy?

-

Wcale nie trzeba poświęcać co rano godziny na staranny makijaż, można to zrobić w ekspresowym tempie, a i może wyjdzie nam to na dobre, bo pamiętajmy o złotej zasadzie: „im mniej, tym lepiej”! Dodatkowe 15 minut zaoszczędzone na makijażu, a poświęcone na spokojne wypicie kawy z pewnością wywoła uśmiech na naszej twarzy, a bez niego nie sposób być piękną.

Wykonanie:

Podkład w kompakcie
Jasny korektor
Jasny cień
Tusz do rzęs
Róż do policzków
Bezbarwny błyszczyk do ust

 • Krok pierwszy

  Zaczynamy od nałożenia podkładu w kompakcie. Jest to połączenie podkładu i pudru, co pozwala za jednym zamachem zrobić dwie rzeczy naraz. Dzięki temu szybko wyrównamy koloryt skóry i zakryjemy nie doskonałości, a do tego nasza skóra nie będzie się błyszczeć. Do takiego podkładu najczęściej jest dołączona specjalna gąbeczka.

  Kosmetyk nakładamy poprzez przykładanie gąbeczki do skóry miejsce po miejscu, zaczynając od środka twarzy ku jej zewnętrznym krawędziom. Pamiętajmy też o lekkim przypudrowaniu szyi, żeby nie odcinała się kolorystycznie od naszej twarzy.

 • Krok drugi

  Drugim krokiem jest zamaskowanie cieni pod oczami. Panie, które mają bardzo widoczne „worki” pod oczami, powinny do tego użyć jasnego korektora, a jeśli skóra pod oczami jest lekko fioletowa, mogą użyć specjalnego korektora w kolorze żółtym. Taki korektor doskonale maskuje wszelkie sińce.

  Kosmetyk nakładamy pędzelkiem do korektora zaczynając od wewnętrznego kącika oka. Uważajmy, żeby nie przesadzić z ilością! Panie, u których cienie pod oczami nie są problemem, mogą zamiast korektora rozjaśnić lekko skórę jasnobeżowym cieniem do powiek.

 • Krok trzeci

  Teraz gdy mamy ładnie przygotowaną cerę, wystarczy mocno wytuszować rzęsy (Panie o jasnych włosach mogą użyć brązowej maskary, co da bardzo naturalny efekt), na kości policzkowe nałożyć róż, a usta pociągnąć bezbarwnym błyszczykiem.

 • I w taki oto sposób można łatwo uzyskać naprawdę świeżo wyglądający makijaż. Zresztą świetnie nadający się na każdą porę roku!

  Co myślicie o takim makijażu? Jak Wam się podoba? Znacie inne triki pomocne przy szybkim codziennym makijażu? Dajcie znać.

Barbara Habieda

Barbara Habieda - absolwentka szkoły wizażu i stylizacji „Artystyczna Alternatywa”, zdobywała doświadczenie na planach zdjęciowych do teledysków oraz filmów, a także podczas sesji zdjęciowych. Współrealizatorka projektu fotograficznego "Sisteria", współpracuje z Klubem Kuźnia. Jest autorką ciekawych prac ceramicznych.


Nasz specjalista pisze o sobie:


Choć jestem osobą o różnych zainteresowaniach i ciągle staram się doskonalić w coraz to nowszych dziedzinach, to od zawsze kręci się to wokół pasji malowania i ubierania ludzi. W 2007 roku ukończyłam szkołę wizażu i stylizacji. Od tamtej pory uczestniczyłam w różnych sesjach zdjęciowych i pracowałam na planach filmowych.

Traktuję moje zajęcia jako wyzwanie, ale również jako źródło przyjemności. To dziedzina, która wymaga ciągłego uczenia się i szukania inspiracji. Nie ma tu miejsca na nudę, może dlatego tak bardzo lubię się tym zajmować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Czy można zakochać się drugi raz w tej samej osobie?

Heraklit z Efezu mawiał, że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Jednak czasami nieoczekiwanie osoba byłego partnera przyprawia nas o szybsze bicie serca. Zastanawiamy się wtedy, jak to jest możliwe, że nadal coś nas do niego przyciąga. Czy można zakochać się drugi raz w tej samej osobie?

Umowa spółki jawnej – wzór

Umowa spółki jawnej podlega pod reżim...

Zobacz też

Syndrom Nimby – na czym polega, objawy

NIMB to skrót od ang. skrótu: Not In My Backyard, co oznacza „nie na moim podwórku” (w Polsce znane też pod określeniem „nie w moim ogródku”). Syndrom NIMB określa postawę człowieka, który sprzeciwia się inwestycjom mającym powstać w jego sąsiedztwie. Nie zaprzeczają, że są one potrzebne, jednak nie są pożądane w okolicy zamieszkania.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: