Bardziej drastyczną wersją tego trendu, przeznaczona dla osób wyjątkowo odważnych jest całkowite usunięcie brwi. Osoby, które zdecydowały się na ten krok jako inspiracje wymieniają mnichów buddyjskich.

Zwolennicy rozjaśnionych brwi podkreślają fakt, iż taki zabieg czyni twarz bardziej wyrazistą. Nadaje też całej postaci, tak cenny w świecie modelingu –androgeniczny i aseksualny wygląd. Rozjaśnione brwi mają symbolizować nowoczesność, gdyż człowiek, który się na nie zdecydował, bardziej podobny jest do robota czy manekina niż do żywej istoty. Jest to również świetne rozwiązanie dla osób, które lubią szokować wyglądem. Ponieważ wszystko już było i trudno jest, tak naprawdę, zwrócić na siebie uwagę.

Wskazówki
– Brwi rozjaśniamy najwyżej o jeden lub dwa odcienie.
– Zdecyduj się na specjalny preparat do tego typu zabiegu – nigdy nie stosuj wody utlenionej.
– Jeżeli chcesz rozjaśnić brwi jednorazowo – umaluj je cieniem i pudrem, zobaczysz wtedy, czy warto zdecydować się na tak radykalny krok.
– Wzorem wizażystów obsługujących pokazy mody, rozjaśnione brwi można, a nawet trzeba, łączyć z mocnym makijażem.
– Sprawdzi się make-up typu „smokey eye” oraz „kocie oko”- czyli kreska namalowana kredką o linii wyjeżdżającej daleko poza kącik oka.
– Można również pomyśleć o przyklejeniu sztucznych rzęs.
– Do malowania ust wybieraj odblaskowe i soczyste kolory pomadek (ostre żółcie, róże i czerwienie).
– Rozjaśnione brwi najlepiej prezentować się będą na osobie jasnej karnacji –wtedy ich wygląd będzie miał w sobie coś niepokojącego.

Znacie inne sposoby na rozjaśnianie brwi? Podzielcie się nimi w komentarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here