Mogą to być dwie karty tego samego operatora lub zupełnie innych. Posiadanie dwóch kart SIM w jednym telefonie może przynieść nam oszczędności, ponieważ przed każdym połączeniem możemy wybrać, z którego numeru chcemy wykonać połączenie w zależności od ceny lub operatora, do którego wykonujemy daną czynność. Połączenia wewnątrzsieciowe po wykupieniu dodatkowych ofert są często dużo tańsze niż poza siecią.

Dual SIM to także świetne rozwiązanie, jeśli posiadamy numer prywatny i służbowy. Dzięki takiemu telefonowi nie musimy nosić dwóch osobnych telefonów, a połączenia kierowane na oba numery mogą być przez nas odbierane w tym samym telefonie. Dodatkowo, po godzinach pracy w ustawieniach Dual SIM możemy wybrać, aby nasz telefon logował się tylko na jedną z wybranych kart SIM. Druga w tym czasie będzie nieaktywna, a dzwoniący na jej numer usłyszą komunikat o wyłączonym telefonie abonenta.

Dual SIM to także możliwość posiadania drugiego, tajemniczego numeru telefonu, który znają tylko najbliżsi. W ten sposób unikniemy niechcianych telefonów na nasz nowy numer. Nie musimy również podawać swojego numeru znajomym, gdy go zmieniamy – stary numer może pozostać w telefonie jako druga karta, jako chociażby karta do odbierania połączeń.

Telefon z funkcją dual SIM posiada często dwa przyciski „zielonej słuchawki”, co odróżnia go od pozostałych modeli telefonów. Gdy wykonujemy połączenie, najpierw wprowadzamy numer telefonu osoby, do której chcemy zadzwonić lub odnajdujemy odpowiedni kontakt w książce telefonicznej, a następnie wybieramy przycisk „zielonej słuchawki” przypisany odpowiedniej karcie SIM, z której chcemy w danym momencie skorzystać.

Podobnie wygląda sytuacja podczas wysyłania wiadomości SMS lub MMS oraz podczas połączenia z Internetem. Przed wysyłką wiadomości lub połączeniem internetowym nasz telefon zapyta nas, z której karty chcemy wykonać daną czynność.

Obok dużej ilości plusów telefonów z dual SIM należy wyróżnić jeden szczególny minus, a mianowicie – dostępność tych telefonów u operatorów komórkowych. Ciężko jest dostać taki telefon u operatora, szczególnie w promocyjnej cenie na abonament. Operatorom zależy, abyśmy używali głównie ich kart do połączeń, dlatego niechętnie sprzedają telefony tego typu.

Największą dostępność telefonów z dual SIM znajdziemy w sklepach internetowych oraz w marketach, w których coraz większa ilość sprzedawanych telefonów to właśnie te z funkcją dual SIM.

Czy korzystacie z telefonów z dual sim? Dlaczego? Dajcie znać w komentarzu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zrobić ozdoby z dyni?
Następny artykułJak oszczędzać na połączeniach mając dwa numery?

Marcin Łabuś – absolwent zarządzania specjalizujący się w zastosowaniu narzędzi promotion-mix w działalności polskiego sektora telekomunikacyjnego oraz bankowego. Doświadczenie zdobywał przez rozwijanie swoich zainteresowań. Praca to dla niego pasja. Twórca i właściciel portalu telekomunikacyjnego „Simplik.pl”.


Nasz specjalista pisze o sobie:

W 2011 roku ukończyłem studia magisterskie na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej. Specjalizuję się w zastosowaniu narzędzi marketingu w usługach telekomunikacyjnych i bankowych. Zastosowanie elementów marketingu-mix stało się moją pasją podczas studiów, zaś szeroką wiedzę z zakresu bankowości i telekomunikacji mobilnej zdobyłem realizując swoje zainteresowania.

Interesuję się również tematyką inwestycji giełdowych oraz psychologią graczy giełdowych. Silne emocje na giełdzie sprawiają, że nawet najlepsze strategie inwestycyjne nie dają oczekiwanych rezultatów. Psychika graczy jest więc przeszkodą w racjonalnym podejmowaniu decyzji.

Wolny czas spędzam podróżując i odkrywając nowe ciekawe miejsca. Uwielbiam wycieczki rowerowe i spacery po górach.

Zainteresowanych tematyką telekomunikacji zapraszam do współpracy przy tworzeniu alternatywnego portalu – Simplik.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here