Mobile Jak oszczędzać na połączeniach mając dwa numery?

Jak oszczędzać na połączeniach mając dwa numery?

-

Jeżeli w przeważającej części Twoja rodzina i znajomi mają numery telefonów u dwóch operatorów, warto sprawdzić ich ofertę i skorzystać z promocji obu. Poprzez umiejętne dobranie taryf i promocji możemy cieszyć się darmowymi połączeniami z wybranymi numerami znajomych lub też z wszystkimi numerami danego operatora w ramach danej sieci. Dzięki takiemu zabiegowi nasze comiesięczne wydatki na komórkę mogą obniżyć się i zamknąć w kwocie za usługę nielimitowanych połączeń w sieci.

Usługę taką znajdziemy u operatorów już od 9 zł miesięcznie lub jako gratis do wybranego abonamentu czy wariantu doładowania.

W ten sposób koszty użytkowania obniżą również inne osoby. Jeżeli wysyłamy dużą liczbę wiadomości tekstowych do wszystkich sieci, a dzwonimy tylko do jednej, warto wówczas uruchomić na jednej karcie pakiet tanich SMS-ów do wszystkich sieci, a na drugim numerze usługę nielimitowanych połączeń w danej sieci. Pakiety SMS-ów do wszystkich sieci znajdziemy m.in. w Play, gdzie w ramach opłaty 6 zł otrzymamy 600 SMS-ów do wszystkich krajowych operatorów komórkowych. Jednostkowa cena 1 SMS-a, przy założeniu wykorzystania całego pakietu w ciągu miesiąca, wyniesie wówczas 1 grosz.

Klienci Heyah natomiast mogą uruchomić pakiet 1000 SMS-ów za 9 złotych. Usługę nielimitowanych połączeń w ramach własnej sieci znajdziemy u większości operatorów w zróżnicowanych cenach, zależnych często od aktualnej promocji.

Dla miłośników mobilnego Internetu w komórce oszczędnością okazać się może korzystanie na jednej karcie SIM z taryfy dedykowanej dla taniego dostępu do danych pakietowych, natomiast na drugiej zaś – z taryfy dostosowanej do potrzeb komunikowania się za pomocą wiadomości i połączeń głosowych. Często taryfy z tanim dostępem do Internetu posiadają droższe ceny połączeń lub nie posiadają dodatkowych pakietów obniżających koszty połączeń i wiadomości. Z kolei tania taryfa do dzwonienia wyklucza często możliwość taniego dostępu do Internetu. Optymalnym rozwiązaniem może okazać się więc posiadanie dwóch kart SIM, niekoniecznie różnych operatorów.

Aby uprościć życie klientom, którzy chcą używać dwóch kart SIM, producenci telefonów przygotowali specjalne modele komórek zawierające funkcję dual SIM, w ramach której w jednym telefonie umieścić możemy dwie karty SIM jednocześnie.

Jak Wy oszczędzacie na połączeniach? Dajcie znać w komentarzu!

Marcin Łabuś

Marcin Łabuś – absolwent zarządzania specjalizujący się w zastosowaniu narzędzi promotion-mix w działalności polskiego sektora telekomunikacyjnego oraz bankowego. Doświadczenie zdobywał przez rozwijanie swoich zainteresowań. Praca to dla niego pasja. Twórca i właściciel portalu telekomunikacyjnego „Simplik.pl”.


Nasz specjalista pisze o sobie:

W 2011 roku ukończyłem studia magisterskie na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej. Specjalizuję się w zastosowaniu narzędzi marketingu w usługach telekomunikacyjnych i bankowych. Zastosowanie elementów marketingu-mix stało się moją pasją podczas studiów, zaś szeroką wiedzę z zakresu bankowości i telekomunikacji mobilnej zdobyłem realizując swoje zainteresowania.

Interesuję się również tematyką inwestycji giełdowych oraz psychologią graczy giełdowych. Silne emocje na giełdzie sprawiają, że nawet najlepsze strategie inwestycyjne nie dają oczekiwanych rezultatów. Psychika graczy jest więc przeszkodą w racjonalnym podejmowaniu decyzji.

Wolny czas spędzam podróżując i odkrywając nowe ciekawe miejsca. Uwielbiam wycieczki rowerowe i spacery po górach.

Zainteresowanych tematyką telekomunikacji zapraszam do współpracy przy tworzeniu alternatywnego portalu – Simplik.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jaką sukienkę wybrać na ślub cywilny?

Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdej kobiety, bez względu na to czy jest to ślub kościelny, czy też cywilny. Jednak ze względu na powagę i wyjątkowość tego dnia, każda Panna Młoda pragnie wyróżniać się strojem spośród wszystkich zebranych. I właśnie wtedy pojawia się dylemat, co założyć na ślub cywilny?

Jak rozmawiać z rodzicami o wierze i kościele?

W polskich rodzinach dominuje katolicyzm. Zmiana wiary dotyczy najczęściej przejścia z katolicyzmu na inną religię bądź całkowitego porzucenia dotychczasowej. Nastolatkowi jest zazwyczaj bardzo trudno przekonać najbliższych. Rodziny wierzące i praktykujące często nie uznają innych religii, nawet jeśli tolerują, to nie wyobrażałyby sobie wyznawania innej wiary. Zresztą trwanie przy własnej wierze nie dotyczy tylko katolicyzmu. Każdą inną drogę trudno przyjąć, zwłaszcza jeśli decyduje się na nią dziecko. Czy jako nastolatek stoisz więc na straconej pozycji?

Zobacz też

Jak zachować się na wyścigach konnych?

Pierwsze wyścigi konne organizowane były już przez Starożytnych Rzymian. Wyścigi konne to zawody, które odbywają się na torach, zwanych hipodromami. Dzielą się na te z przeszkodami i płaskie (bez przeszkód). Konie, biorące udział w wyścigu są dosiadane przez jeźdźców.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: