Mobile Jak aktywować darmowy Internet w telefonie?

Jak aktywować darmowy Internet w telefonie?

-

Bezpłatny dostęp do Internetu mobilnego świadczy na terenie Polski operator Aero2. Dostęp ten wynika z otrzymanej koncesji na budowę sieci telekomunikacyjnej na ternie naszego kraju. Firma w zamian za korzystne zapisy koncesyjne zobligowała się do nieodpłatnego udostępniania swojej sieci (przez okres minimum 3 lat) użytkownikom końcowym, a więc klientom na terenie kraju.

Dostęp do Internetu możliwy jest zarówno w telefonie komórkowym obsługującym pasmo HSDPA+, jak i w naszych komputerach po podłączeniu modemu USB, również obsługującego to pasmo.

Za dostęp do sieci Internet operator nie pobiera żadnych opłat. Jest on dodatkowo nieograniczony ilością przesyłanych danych. Jedynym ograniczeniem są limity prędkości. Są one ograniczone, bowiem koncesyjnie nie ma to być konkurencja dla już istniejących podmiotów na rynku Internetu mobilnego, lecz alternatywny wybór, głównie dla osób, które do tej pory nie miały dostępu do żadnej sieci mobilnej.

Drugim ograniczeniem jest rozłączanie sesji internetowych trwających dłużej niż 60 minut przez operatora. W praktyce oznacza to, że po upływie godziny musimy ponownie się połączyć. Ograniczenie to podyktowane jest zabezpieczeniem operatora przed osobami, chcącymi zmniejszać przepustowość sieci poprzez ściąganie dużych wielkości plików.

Aby skorzystać z oferty operatora, należy wysłać do siedziby operatora wniosek o przystąpienie do bezpłatnego dostępu do Internetu oraz wpłacić kaucję zwracaną z chwilą oddania karty. Kwota kaucji w tym momencie wynosi 20 zł. Jeżeli nie chcemy odbierać karty w siedzibie operatora w Warszawie, możemy wybrać korespondencyjną formę otrzymania karty SIM. Koszt wysyłki będzie wynosić dodatkowo 7 zł.

Po otrzymaniu koperty z kartą SIM, po poprawnym zainstalowaniu jej w telefonie lub w modemie spełniającym kryteria operatora, powinniśmy mieć już dostęp do Internetu. Należy jeszcze pamiętać o wprowadzeniu poprawnego APN w ustawieniach.

Aktualne dokumenty dotyczące udostępniania bezpłatnego dostępu do Internetu znajdują się na stronach operatora Aero2.

Gdzie najczęściej przydaje Wam się internet od Aero2? Dajcie znać w komentarzu.

Marcin Łabuś

Marcin Łabuś – absolwent zarządzania specjalizujący się w zastosowaniu narzędzi promotion-mix w działalności polskiego sektora telekomunikacyjnego oraz bankowego. Doświadczenie zdobywał przez rozwijanie swoich zainteresowań. Praca to dla niego pasja. Twórca i właściciel portalu telekomunikacyjnego „Simplik.pl”.


Nasz specjalista pisze o sobie:

W 2011 roku ukończyłem studia magisterskie na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej. Specjalizuję się w zastosowaniu narzędzi marketingu w usługach telekomunikacyjnych i bankowych. Zastosowanie elementów marketingu-mix stało się moją pasją podczas studiów, zaś szeroką wiedzę z zakresu bankowości i telekomunikacji mobilnej zdobyłem realizując swoje zainteresowania.

Interesuję się również tematyką inwestycji giełdowych oraz psychologią graczy giełdowych. Silne emocje na giełdzie sprawiają, że nawet najlepsze strategie inwestycyjne nie dają oczekiwanych rezultatów. Psychika graczy jest więc przeszkodą w racjonalnym podejmowaniu decyzji.

Wolny czas spędzam podróżując i odkrywając nowe ciekawe miejsca. Uwielbiam wycieczki rowerowe i spacery po górach.

Zainteresowanych tematyką telekomunikacji zapraszam do współpracy przy tworzeniu alternatywnego portalu – Simplik.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Syndrom amotywacyjny – definicja

Abulia, czyli brak woli, jest objawem klinicznym pod postacią zaburzenia dotychczasowej aktywności. Problemem jest poczucie niedostatku, zaniku woli wykonania, co z kolei rzutuje negatywnie na podejmowane przez jednostkę działania i decyzje. Abulii towarzyszy również zaburzenie napędu psychoruchowego – w tym wypadku dochodzi do jego spowolnienia. Czasami termin „abulia” zastępuje się słowem „hipobulia” – ma to na celu podkreślenie, że u jednostki doszło do obniżenia aktywności, nie zaś całkowitego jej zaniku.

Jak opóźnić wytrysk?

Wraz z rozwojem życia seksualnego każdy mężczyzna opracowuje własną strategię opóźniania wytrysku. Dłuższe zespolenie z partnerką jest pożądane przez oboje kochanków i pozwala cieszyć się naprawdę udanym seksem. Warto jednak od czasu do czasu zajrzeć do poradnika sztuki miłosnej, by w dążeniu do założonego celu przetestować wszystkie dostępne metody.

Zobacz też

Skróty klawiszowe – Windows

Skróty klawiszowe w Windows pomagają w efektywny sposób korzystać z tego systemu. Część ze skrótów dotyczy klawisza „Win logo” znajdującego się w prawym dolnym rogu klawiatury

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: