Mobile Jak mieć szybki Internet w telefonie?

Jak mieć szybki Internet w telefonie?

-

Szybkość połączenia Internetowego w telefonie komórkowym lub w laptopie po podłączeniu telefonu jako modemu zależy od posiadanego modelu oraz zasięgu sieci, w jakiej się znajdujemy.

Wśród sprzedawanych telefonów znajdziemy zarówno te z niższej półki, nie obsługujące w ogóle połączeń internetowych, jak i te najdroższe, w których prędkość mobilnego Internetu może być szybsza od Internetu stacjonarnego. Wszystko zależy oczywiście od lokalizacji oraz od sieci, w zasięgu której się znajdziemy.

Najogólniej – dzieląc aparaty, wyróżniamy telefony 2G oraz 3G. Niektóry operatorzy nazywają swoje najnowsze telefony również 4G, co nie jest o końca prawdą.

Przejdźmy do szczegółów. Wybierając telefon działający tylko w technologii GSM, prędkość pobierania danych wyniesie do 53,6 Kbps. Ta prędkość dla wielu użytkowników Internetu nie będzie satysfakcjonująca. Wystarczy jedynie osobom rzadko przeglądającym strony mobilne na ekranie telefonu komórkowego. Dla połączenia telefonu jako modemu, prędkość ta będzie zdecydowanie zbyt wolna, aby wygodnie korzystać z zasobów Internetowych.

Przy zakupie telefonu obsługującego EDGE, otrzymamy maksymalną prędkość do 236 Kbps pobierania danych, zaś przy wyborze UMTS – do 384 Kbps. Te prędkości pozwalają już w miarę szybko przeglądać strony www, jednak pamiętajmy, że otrzymamy je tylko przy dobrej sile sygnału naszej sieci oraz że odbierana sieć również nadawana jest w systemie EDGE lub UMTS. O tym, jaką sieć obsługuje nasz telefon w danym momencie, większość modeli informuje na wyświetlaczu.

Wybierając model z wyższej półki, często otrzymamy telefon obsługujący połączenie HSDPA, którego prędkość pobierania sięgać może nawet do 7,2 Mbps. Telefony reklamowane jako 4G posiadają dodatkowo możliwość odbioru sieci HSDPA+, z prędkością do 14,4 Mbps.

Prędkości te w wielu przypadkach przewyższają prędkości oferowane przez operatorów stacjonarnych, a sam Internet działa na takim urządzeniu bardzo płynnie. Można by nawet powiedzieć, że przy dobrej sile sygnału nie zauważa się tego, że działamy na Internecie mobilnym.

Marcin Łabuś

Marcin Łabuś – absolwent zarządzania specjalizujący się w zastosowaniu narzędzi promotion-mix w działalności polskiego sektora telekomunikacyjnego oraz bankowego. Doświadczenie zdobywał przez rozwijanie swoich zainteresowań. Praca to dla niego pasja. Twórca i właściciel portalu telekomunikacyjnego „Simplik.pl”.


Nasz specjalista pisze o sobie:

W 2011 roku ukończyłem studia magisterskie na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej. Specjalizuję się w zastosowaniu narzędzi marketingu w usługach telekomunikacyjnych i bankowych. Zastosowanie elementów marketingu-mix stało się moją pasją podczas studiów, zaś szeroką wiedzę z zakresu bankowości i telekomunikacji mobilnej zdobyłem realizując swoje zainteresowania.

Interesuję się również tematyką inwestycji giełdowych oraz psychologią graczy giełdowych. Silne emocje na giełdzie sprawiają, że nawet najlepsze strategie inwestycyjne nie dają oczekiwanych rezultatów. Psychika graczy jest więc przeszkodą w racjonalnym podejmowaniu decyzji.

Wolny czas spędzam podróżując i odkrywając nowe ciekawe miejsca. Uwielbiam wycieczki rowerowe i spacery po górach.

Zainteresowanych tematyką telekomunikacji zapraszam do współpracy przy tworzeniu alternatywnego portalu – Simplik.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Przedwczesny wytrysk – leczenie

Tak naprawdę trudno jednoznacznie zdefiniować, na czym polega przedwczesny wytrysk. Realną dysfunkcję stanowią bowiem sytuacje, kiedy u mężczyzny dochodzi do ejakulacji jeszcze przez wprowadzeniem penisa do waginy. Jednak potocznie uważa się, że za przedwczesny wytrysk można uznać taki, który następuje wprawdzie w trakcie penetracji, ale zanim partnerka osiągnie pełne spełnienie. Należy zaznaczyć, że właściwie każdy młody mężczyzna, rozpoczynający dopiero życie seksualne ma problemy z właściwym panowaniem nad własnym podnieceniem.

Jak zorganizować dobrą domówkę?

Zanim zorganizujesz domówkę, oddeleguj rodziców na krótki wywczas. Potem kilka telefonów, smsów do znajomych, ustalenie menu oraz zaplanowanie domówki, którą każdy będzie wspominać ze względu na jej oryginalność, odmienność od wszystkich, w jakich uczestniczyli dotychczas. Domówka party – cała naprzód!

Zobacz też

Jakie szkolenia warto zrobić (wybrać)?

Obecnie wybór szkoleń jest ogromny. Dotyczy to szczególnie płatnych zajęć oraz w dużym stopniu edukacji finansowanej z środków europejskich. W związku z tym o podjęcie decyzji o uczestnictwie w nich powinno się na spokojnie przemyśleć oraz w miarę możliwości zdobyć jak najwięcej informacji na temat szkolenia.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: