Posiadając już mobilną portmonetkę, musimy ją zasilić, a więc przekazać środki pieniężne na nasze indywidualne konto, z którego będziemy mogli później dokonywać płatności mobilnych. W tym celu możemy dokonać zasilenia konta kartą płatniczą lub przelewem bankowym.

Jeżeli upewniliśmy się, że nasze środki zostały zaksięgowane na naszym koncie, możemy już płacić za pomocą komórki. Udajemy się do sklepu akceptującego płatności mobilne. Aktualną listę sklepów znajdziemy na stronie internetowej operatora płatności.

Płatności mobilne w sklepach są oznaczone naklejką mPay. Przed dokonaniem płatności musimy poinformować kasjera o naszym zamiarze. Następnie wybieramy numer widniejący na naklejce w sklepie.

mpay

Numer ten rozpoczyna się od *145*, a następnie podajemy indywidualny numer sklepu, dzięki któremu nasze środki trafią drogą elektroniczną do danego sklepu. Całość kodu zakończmy znakiem #, a następnie wykonujemy połączenie na dany numer. W kolejnym kroku sprawdzamy, czy dane transakcji się zgadzają. Na wyświetlaczu telefonu powinniśmy zobaczyć adres sklepu oraz kwotę do zapłaty.

Jeśli wszystko się zgadza, akceptujemy transakcję, wprowadzając swój indywidualny kod PIN. Po poprawnym wpisaniu PIN-u na wyświetlaczu telefonu pojawi się potwierdzenie wykonania transakcji. Transakcja została już dokonana, możemy więc rozłączyć się z serwisem w telefonie. Dodatkowo otrzymamy potwierdzenie SMS-em o zrealizowanej płatności.

Plusem usługi jest to, że transakcja działa za pomocą kodów sieciowych, więc nie płacimy za ich wysłanie. W czasie takiej transakcji nie łączymy się również naszym telefonem z Internetem.

Korzystacie z mobilnego portfela? Uważacie to rozwiązanie za bezpieczne?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSandbox – co to jest, gry typu sandbox
Następny artykułPieprz zielony – właściwości, zastosowanie

Marcin Łabuś – absolwent zarządzania specjalizujący się w zastosowaniu narzędzi promotion-mix w działalności polskiego sektora telekomunikacyjnego oraz bankowego. Doświadczenie zdobywał przez rozwijanie swoich zainteresowań. Praca to dla niego pasja. Twórca i właściciel portalu telekomunikacyjnego „Simplik.pl”.


Nasz specjalista pisze o sobie:

W 2011 roku ukończyłem studia magisterskie na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej. Specjalizuję się w zastosowaniu narzędzi marketingu w usługach telekomunikacyjnych i bankowych. Zastosowanie elementów marketingu-mix stało się moją pasją podczas studiów, zaś szeroką wiedzę z zakresu bankowości i telekomunikacji mobilnej zdobyłem realizując swoje zainteresowania.

Interesuję się również tematyką inwestycji giełdowych oraz psychologią graczy giełdowych. Silne emocje na giełdzie sprawiają, że nawet najlepsze strategie inwestycyjne nie dają oczekiwanych rezultatów. Psychika graczy jest więc przeszkodą w racjonalnym podejmowaniu decyzji.

Wolny czas spędzam podróżując i odkrywając nowe ciekawe miejsca. Uwielbiam wycieczki rowerowe i spacery po górach.

Zainteresowanych tematyką telekomunikacji zapraszam do współpracy przy tworzeniu alternatywnego portalu – Simplik.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here