Napoje Zielona herbata - właściwości

Zielona herbata – właściwości

-

Jedyny problem, jaki wiąże się ze spożyciem zielonej herbaty, to jej parzenie. Niewłaściwe przeprowadzone niszczy lecznicze jej efekty poprzez zabicie odżywczych składników.

Zasady parzenia zielonej herbaty:

1. Nigdy nie należy zalewać listków gorącą wodą. Należy odczekać, około 10 minut, aż woda w czajniku ostygnie, z temperatury 100 stopni do około 70.

2. Liście powinniśmy parzyć w specjalnym, metalowym imbryczku. Powinno to trwać około 3 do 5 minut.

3. Gdy napar jest już zaparzony to przystępujemy do starannego procesu odcedzania liści. Dobrym rozwiązaniem jest specjalny kubeczek, dostępny w sklepach, który posiada specjalne sitko. Dzięki temu można pić herbatę od razu, bez żmudnego oddzielania liści od naparu.

4. Idealna w smaku herbata uzyskiwana jest dopiero z kolejnego parzenia tych samych liści. Jak mówi chińska mądrość – tylko biedacy piją pierwszy, przygotowany przez nich, herbaciany napar.

Jaka działa na organizm zielona herbata:

– wspomaga koncentrację i pamięć, niweluje uczucie senności, pobudza pracę mózgu
– przyspiesza przemianę materii przez co wspomaga odchudzanie
– koi nerwy i wycisza wewnętrzne napięcia
– zawiera przeciwutleniacze zwalczające wolne rodniki, powodujące nowotwory
– działa oczyszczająco na organizm usuwając toksyny
– działa odkażająco i przeciwbakteryjnie, szczególnie na jamę ustną
– obniża nadciśnienie, co skutecznie przyczynia się do zapobiegnięcia zawałom i udarom

Uwaga!

Najpopularniejsze odmiany zielonych herbat: – Gunpowder – już sama nazwa (proch strzelniczy) działa pobudzająco. Wyglądem przypomina proch właśnie, gdyż ma formę kuleczek. Jest niezwykle mocna i aromatyczna. – Jade arrow – iście arystokratyczna herbata, już sama nazwa „nefrytowe strzałki” sugeruje klasę i wyrafinowanie, świadczyć może o tym cena – sięgająca 80 zł za 100 gr suszu. Wiąże się to z faktem, iż zbieranie jej liści ma miejsce tylko przez kilka dni, raz do roku. – Genmaicha – nazwa nieco tajemnicza, dająca obietnicę ciekawych doznań smakowych. Smak herbaty jest zaiste niezwykły, gdyż przypomina orzecha, a zasługa to dodawanego w traci produkcji ziaren prażonego ryżu.

Pijacie zieloną herbatę? Czy odczuwacie jej specjalne właściwości?

Poprzedni artykułFazy snu
Następny artykułBadanie USG
Joanna Rayzacher

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Monotypia – co to jest, jak zrobić – krok po kroku

Monotypia jest specyficzną techniką graficzną, która pozwala na uzyskanie tylko jednej odbitki. Trwają spory co do tego czy monotypia jest grafiką czy rysunkiem - jeśli nie umożliwia wykonania określonej ilości odbitek. Rysunek wykonywany jest za pomocą farby drukarskiej nie bezpośrednio na papierze, ale np. na szybie bądź metalowej płycie. Następnie przypomocy wałka lub kostki praca zostaje odbita na papierze. Dla uzyskania pożądanego efektu artyści często nakładają kilka warstw farby.

Co to jest linia dyskontowa?

Pojęcia linii dyskontowej używa się w odniesieniu do działalności kredytowej. Pojęcie to bywa jednak niewłaściwie definiowane, stąd zasadne jest dokonanie usystematyzowania tego terminu. Co należy rozumieć pod pojęciem linii dyskontowej? Jaki rodzaj kredytu przyznawany jest w oparciu o linię dyskontową? Przedstawiamy najważniejsze zagadnienia.

Zobacz też

Zasady gry w tenisa stołowego

Tenis stołowy, znany również jako popularny ping pong, to, jeśli weźmiemy pod uwagą ilość zawodników go uprawiających na całym świecie, jedna z najbardziej popularnych dyscyplin globu. Zasady gry są dziecinnie proste.

Czym jest wizualizacja i jak działa?

Wizualizacja to tworzenie w wyobraźni obrazów pożądanej rzeczywistości. Jest to jedno z najpotężniejszych narzędzi do osiągania celów. Wizualizacja jest...

Jakie wino na karnawał? 14 pomysłów

Karnawał to niezwykła część roku, przepełniona dobrą zabawą – magiczny czas, który często dodatkowo umilamy sobie szklanką lub kieliszkiem...

Może Cię zainteresuje: