Generalną, powszechnie nauczaną zasadą jest aplikowanie brokatu za pomocą pędzelka i lakieru podkładowego w następujący sposób:

Uwaga!

Ważne, aby kuleczka lakieru była połączona w odpowiednich proporcjach z brokatem – w przypadku, gdy jednego produktu będzie za dużo albo za mało, rezultat nie będzie zadowalający.

 • Krok pierwszy

  Moczymy pędzelek w lakierze podkładowym

 • Krok drugi

  Wyjmujemy i czekamy aż pierwsza kropla spadnie do butelki.

 • Krok trzeci

  Na końcu pędzelka zostanie kropla lakieru, którą łączymy z brokatem.

 • Krok czwarty

  Pędzelek okręcamy w brokacie, a nie tylko zanurzamy, gdyż inaczej nie otrzymamy zadowalającego efektu.

 • Krok piąty

  Po każdej aplikacji brokatu czyścimy pędzelek przed ponownym zanurzeniem w lakierze. Pędzelek czyścimy w miseczce napełnionej zmywaczem.

 • Często używacie brokatu do zdobienia paznokci? Jakie jeszcze zdobienia lubicie? Podzielcie się pomysłami.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zrobić eleganckie paznokcie?
Następny artykułMaseczki na paznokcie – domowe sposoby

Marta Pardyak – absolwentka Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagielońskiego. Doświadczony kosmetolog. Ukończyła liczne szkolenia i kursy kosmetyczne. Współpracuje z serwisami zajmującymi się tematyką Zdrowia i Urody.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Moją wielką pasją, nie tylko zawodową, jest kosmetologia oraz wszelkie związane z nią zagadnienia. Piękno pochodzi z duszy, wystarczy to po prostu pokazać! Bardzo lubię doradzać innym osobom w sprawach pielęgnacji i urody, sprawia mi to ogromną satysfakcję.

Równie mocno interesuje mnie moda oraz trendy. Ikoną mody jest dla mnie Audrey Hepburn oraz Marilyn Monroe. Po dziś dzień mała czarna nie wychodzi z mody, a w ostatnim sezonie Ray-Bany, zapoczątkowane w noszeniu przez Audrey, zrobiły furorę.

Wolne chwile spędzam na uprawianiu sportu lub czytaniu książek, szczególnie tych z literatury kobiecej. Uważam że w życiu najważniejsze jest być sobą, realizować swoje marzenia oraz dążyć do upragnionego celu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here