Niektórzy skracają płytkę co parę dni, a później niecierpliwią się, czekając aż paznokieć przerośnie swoją „granice” czyli opuszki palców.

Jak przyspieszyć wzrost płytki:

1. Odżywiaj je – obecnie jest w sklepach ogromny wybór odżywek. Stosuj je jak najczęściej, nie tylko aby wzmocnić płytkę, ale również zwiększyć jej twardość.

2. Oszczędzaj paznokcie – do wszelkich prac domowych, związanych z woda lub środkami chemicznymi, używaj ochronnych rękawic. Osoby, które nie potrafią w nich normalnie funkcjonować niech nakładają codziennie, na dłonie specjalny krem o właściwościach regenerujących

3. Dieta – jedz głównie produkty obfitujące w witaminy A, B, C i E oraz mikroelementy (krzem, miedź, wapń i żelazo)

4. „Wieczór paznokcia” – przygotuj sobie raz w tygodniu specjalną kąpiel. Podgrzej, na słabym ogniu, pół szklanki oliwy z oliwek i dodaj dwie łyżki skrzypu polnego. Gdy lekko płyn wystygnie zanurzaj nim palce na kilka minut. Roztwór można przechowywać na kolejny dzień zabiegu, w lodówce.

Jeżeli paznokcie nie rosną, w zadowalającym stopniu i nie spełniają się twoje marzenia o długich i pięknych paznokciach możesz je przedłużyć, dosłownie w godzinę – za pomocą żelu lub akrylu. Obecnie zabieg taki jest szybki i trwały, a efekt naprawdę jest zadowalający i długotrwały. Skład chemiczny stosowanych żeli (są one nowej generacji, z dodatkiem silikonu) pozwala go łączyć z keratyną płytki paznokciowej. Ważne jest to, że nie zaburza ona naturalnych czynności metabolicznych płytki, a dzięki strukturze żelu, wilgoć wytwarzana przez płytkę, bez przeszkód wydziela się na zewnątrz. Ponieważ dłonie są naszą wizytówką należy o nie właściwie dbać, w równym stopniu co o twarz czy włosy.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPrzedłużanie paznokci na szablonie – krok po kroku
Następny artykułJak zrobić paznokcie Pipe?

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here