Metoda ta polega na zaczepieniu na paznokciu naturalnym papierowego lub metalowego szablonu, o wyglądzie nakładki z wyciętym kształtem przyszłego paznokcia, na który potem nakłada się masę żelowa lub akrylową. Po zakończeniu zabiegu zdejmujemy szablon, co wymaga dużej staranności. Musimy przy tym delikatnie zagiąć szablon w dół przy końcu płytki i wtedy, zdecydowanym ruchem, odklejamy go. Potem nadajemy płytce pożądany kształt.

Poniżej opis metody nałożenia akrylu przy zastosowaniu szablonu:

1. Nakładamy na paznokcie preparat, który zmiękczy skórki, a potem odsuwamy je patyczkiem lub wycinamy przy użyciu cążek.

2. Opiłowujemy płytkę, aby miała okrągły kształt.

3. Matujemy płytkę za pomocą bloku, oczyszczamy z pyłu szczoteczką i przemywamy płynem do odtłuszczania zwanym cleanerem.

4. Teraz musimy nałożyć szablony na płytkę. Zadanie wykonujemy tak, aby szablon dokładnie przylegał do końca paznokcia. Potem go zaginamy, tworząc dzióbek. Bardzo ważne jest, aby między płytkę a szablon nie dostało się powietrze.

5. Nakładamy masę akrylową, z której powstaje szkielet paznokcia przy pomocy pędzelka, potem utwardzamy ją pod lampą.

6. Nakładamy kolejną warstwę akrylu, tym razem przezroczystego, aby paznokcie ładnie błyszczały. Jest to również idealny moment na zatopienie, nawet najbardziej fantazyjnych ozdób, cyrkoni czy suszonych kwiatków w masie akrylowej.

7. Odklejamy delikatnie szablon.

8. Gdy druga warstwa akrylu wyschnie nadajemy wymarzony kształt pilnikiem oraz matujemy płytkę.

9. Wcieramy oliwkę w skórki i w płytkę. Jest to niezbędna czynność, którą powinniśmy powtarzać same w domu, gdyż zapobiega odklejaniu się akrylowej płytki i regeneruje paznokieć naturalny, znajdujący się pod spodem.

Dlaczego szukacie takich informacji? Czy okazały się pomocne?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPaznokcie na studniówkę
Następny artykułJak przyspieszyć wzrost paznokci?

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here