Pamiętaj, aby przy malowaniu paznokci u stóp używać specjalnego separatora (inaczej palce będą rozmazywać lakier). Jeśli ich nie posiadasz włóż między palce chusteczkę higieniczną. Jeśli chodzi o dobór koloru emalii to od wielu lat pokutuje przekonanie, aby pasował do stroju. Obecnie to już przeszłość i można malować je w zależności od upodobania.

Właściwa pielęgnacja stóp
– Używając tarki usuwamy zgrubiały naskórek na piętach, podeszwach oraz palcach. Jeżeli masz problemy z pękającymi piętami pamiętaj, aby nie używać tarki wzdłuż pęknięć, bo tylko powiększysz rany.
– Staraj się nie używać pumeksu, gdyż gromadzą się nich bakterie.
– Moczymy stopy w ciepłej wodzie przez 10 minut, lepiej nie dłużej, gdyż prowadzi to do przesuszenia skóry lub jej rozpulchnienia. Jeśli chcemy, aby nasze stopy odpoczęły dodajmy rumianku, a jeśli chcemy zmniejszyć ich potliwość – sole do kąpieli.
– Paznokcie obcinamy po ich wymoczeniu – wtedy jest to łatwiejsze. Zawsze nadajemy im kształt kwadratu, a boki zaokrąglamy, aby uniknąć wzrastania. Piłujemy je papierowym pilnikiem i zawsze, gdy paznokcie są już suche inaczej może dojść do ich rozwarstwienia.
– Skórki odsuwamy patyczkiem, ale nie wycinamy ich, bo może to grozić infekcją.
– Moczenie stóp kończymy przeprowadzeniem peelingu, który wygładza skórę na stopach.

Jak malować?
1. Stopy przez przystąpieniem do tego zabiegu muszą być suche.
2. Nakładamy podkład, dzięki któremu lakier lepiej się trzyma.
3. Malując zaczynamy od środka paznokcia, a dopiero potem malujemy boki.
4. Jeśli po pierwszym nałożeniu paznokieć prześwituje warto umalować po raz drugi, kolor zyska na głębi
5. Nadmiar lakieru usuwamy za pomocą patyczka zamoczonego w zmywaczu. Lepiej nie robić tego wacikiem gdyż paznokcie u stóp są mniejsze, wiec istnieje ryzyko, że zetrzemy świeżo nałożony lakier.
6. Gdy lakier wyschnie – nakładamy drugą warstwę, a na koniec utwardzacz.
7. Możemy również ozdobić paznokcie cyrkoniami czy brokatem, szczególnie jeśli szykuje nam się impreza.

  • Krok pierwszy

    Zawsze zmywamy najpierw stary lakier, szczególnie z boków płytki czynimy to starannie – tam zawsze najtrudniej jest go usunąć (np. za pomocą patyczków kosmetycznych).

  • Krok drugi

    Potem przemywamy dokładnie paznokcie tonikiem, aby płytka nie była tłusta i polerujemy nierówności (inaczej lakier będzie mieć zgrubienia).

  • Krok trzeci

    Nakładamy na palce separatory dzięki czemu będą od siebie oddzielone. Taki przyrząd był dodawany chyba do każdego tygodnika w Polsce wiec pewnie każda z kobiet ma go w domu. Jeśli nie – to dostępny jest w każdym sklepie i kosztuje przysłowiowe „grosze”.

  • Krok czwarty

    Nakładamy na paznokcie bazę (lakier bezbarwny lub odżywkę), aby kolor lepiej się trzymał a paznokcie nie zmieniały barwy pod wpływem działania ciemnego lakieru.

  • Krok piąty

    Najpierw malujemy zawsze środek płytki i czynimy to zdecydowanym pociągnięciem pędzelka, a potem uzupełniamy boki emalią.

  • Krok szósty

    Pierwsza warstwa lakieru stanowi podstawę więc nałóż ją bardzo starannie. Jeśli nie jesteś zadowolona z głębi koloru zawsze możesz nałożyć kolejne warstwy. Na koniec zawsze pamiętaj o utwardzaczu inaczej twój trud pójdzie na marne i lakier szybko odpryśnie.

  • Krok siódmy

    Wszelkie niedoskonałości powstałe przy malowaniu jak wyjechanie lakierem na skórę usuń za pomocą patyczka kosmetycznego, zamoczonego w acetonie. Nie rób tego za pomocą wacika – paznokcie stóp są mniejsze niż dłoni i możesz niechcący zmyć cały świeżo położony lakier.

  • Krok ósmy

    Jeśli w trakcie chodzenia pojawi się jakiś odprysk – zamaluj go. Oczywiście jeśli jest niewielki, bo w przypadku dużego ubytku emalii trzeba niestety zmyć całość i powtórzyć operację malowania danego palca jeszcze raz.

  • Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułŻywność modyfikowana genetycznie – czym jest?
Następny artykułZdobienie paznokci – informacje

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here