Paznokcie Manicure na ciepło - krok po kroku

Manicure na ciepło – krok po kroku

-

Manicure na ciepło wykonuję się przy użyciu specjalnego podgrzewacza, który daje możliwość pracy przy różnych problemach z paznokciami. I tak, można go stosować do pielęgnacji suchych, zniszczonych, łamliwych czy zdrowych paznokci. W podgrzewaczu, odbywa się specjalny proces „wytrawiania skórek”, który jest skuteczniejszy od standardowego sposobu. W podgrzewaczu powinien być silnie odżywczy krem, który się „rozpuszcza”. Aby uatrakcyjnić zabieg, możemy wlać olejki, ampułki dodatkowo, co uczyni manicure również zabiegiem leczniczym (szczególnie polecane do zniszczonych paznokci). Zabieg manicure jest bardzo przyjemnym i relaksującym zabiegiem. Nie wolno zapominać, że na końcu manicuru powinien się odbyć masaż dłoni, świetne efekty przynosi w połączeniu z zabiegami parafinowymi. Schemat zabiegu:

– Dezynfekcja dłoni

– Jeżeli jest lakier, usuwamy go zmywaczem

– Skracamy paznokcie i nadajemy im odpowiedni kształt, zalecany jest pilnik delikatny, unikniemy wtedy rozdwajania płytki paznokcia – np. pilnik o ziarnistości 240

– Przygotowujemy skórki do ich odsunięcia – moczmy dłonie w miseczce z wodą i płynem zmiękczającym. Ewentualnie, możemy nanieść specjalny preparat zmiękczający do skórek.

– Drewnianym patyczkiem odsuwamy skórki.

– Cążkami wycinamy pozostały naskórek.

– Wykonujemy peelnig, w celu złuszczenia naskórka.

– Dłonie umieszczamy w specjalnym podgrzewaczu, w którymmanicu grzeje się odżywczy balsam, można wlać parę kropelek olejku aromatycznego.

– Moczymy dłonie ok. 5 minut.

– Skóra dłoni jest już odpowiednio nawilżona, wykonujemy teraz masaż dłoni, dzięki czemu poprawi się cyrkulacja krwi. Im cieńsza skóra dłoni, tym masaż powinien mieć mniejsze natężenie.

– Jeżeli chcemy nanieść lakier, odtłuszczamy dobrze płytkę paznokcia. Następnie, nanosimy lakier podkładowy, który zwiększy przyczepność lakieru. Nakładamy dwie warstwy wybranego lakieru. Końcowy etap to nałożenie lakieru utwardzającego.

Jak często decydujecie się na wykonanie manicure’u w domu? Co zazwyczaj wtedy robicie?

Marta Pardyak

Marta Pardyak – absolwentka Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagielońskiego. Doświadczony kosmetolog. Ukończyła liczne szkolenia i kursy kosmetyczne. Współpracuje z serwisami zajmującymi się tematyką Zdrowia i Urody.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Moją wielką pasją, nie tylko zawodową, jest kosmetologia oraz wszelkie związane z nią zagadnienia. Piękno pochodzi z duszy, wystarczy to po prostu pokazać! Bardzo lubię doradzać innym osobom w sprawach pielęgnacji i urody, sprawia mi to ogromną satysfakcję.

Równie mocno interesuje mnie moda oraz trendy. Ikoną mody jest dla mnie Audrey Hepburn oraz Marilyn Monroe. Po dziś dzień mała czarna nie wychodzi z mody, a w ostatnim sezonie Ray-Bany, zapoczątkowane w noszeniu przez Audrey, zrobiły furorę.

Wolne chwile spędzam na uprawianiu sportu lub czytaniu książek, szczególnie tych z literatury kobiecej. Uważam że w życiu najważniejsze jest być sobą, realizować swoje marzenia oraz dążyć do upragnionego celu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Wywóz odpadów w Warszawie – jak zorganizować?

Prace budowlane czy remontowe zawsze są uciążliwe, a szczególnie...

Sos z patisona – przepis

Patison nie jest zbyt popularnym warzywem. Nie wszyscy też polubią jego specyficzny smak. Przynajmniej raz warto go spróbować, ponieważ może się okazać, że stanie się naszym ulubionym dodatkiem. Jest kilka sprawdzonych sposobów na patisony. Można je marynować, zapiekać, można faszerować pieczarkami, a nawet sporządzić prosty sos z patisona, pomidorów i czosnku.

Zobacz też

Co zrobić, kiedy użądli osa?

Użądlenie osy jest nie tylko bolesnym, ale często niebezpiecznym doświadczeniem. Co zrobić, kiedy już do niego dojdzie? Jak się zachować, kiedy zostanie użądlona osoba w naszym otoczeniu?

Gdzie znaleźć tanie artykuły szkolne?

Poszukiwanie tanich artykułów szkolnych, zwłaszcza w okresie rozpoczęcia roku szkolnego, może być wyzwaniem dla wielu rodziców i uczniów. W...

Indywidualny trening personalny

Dlaczego warto postawić na indywidualny trening personalny? Warszawa oferuje rozwiązanie, które pozwala połączyć potrzebę aktywności fizycznej z dostosowanym do...

Może Cię zainteresuje: