Korzyści płynące z mikrodermabrazji diamentowej

Na przestrzeni ostatnich lat mikrodermabrazja diamentowa zyskała sobie wielu zwolenników. Niewątpliwie jej zalety to bezbolesność zabiegu, nieinwazyjność, łatwość wykonania i brak konieczności specjalnego przygotowywania się do niego. Osoby, które korzystają z zabiegu czują się po nim młodziej, a ich skóra wygląda świeżo, jest pełna blasku. Ponadto ten zabieg kosmetyczny stymuluje i pobudza produkcję kolagenu i elastyny, a to sprawia, że skóra odzyskuje swoją jędrność i napięcie. Dzięki mikrodermabrazji diamentowej można skutecznie podjąć próbę walki z niektórymi zmianami trądzikowymi. Korzyści płynące ze stosowania takich zabiegów to zmniejszenie wydzielania sebum, zwężania porów i usuwanie zaskórników.

Jak często stosować mikrodermabrazję?

Wybór i stosowanie u danego pacjenta metod pielęgnacyjno-leczniczych musi być ściśle monitorowanie przez lekarza specjalistę, zwłaszcza, jeśli zabieg stosowany jest nie tylko w celu uzyskania efektu świeżej, pełnej blasku skóry, ale mają za nim podążać skutki terapeutyczne. Ilość zabiegów najczęściej dopasowywana jest indywidualnie w zależności od rodzaju zmian na skórze, ich rozległości, nasilenia objawów. Istotna kwestia dotyczy również osobistych oczekiwań pacjenta. Nie da się z góry z całą pewnością zagwarantować komuś, jak zareaguje jego skóra na dany zabieg, dlatego o efektach można rozmawiać po pierwszych spotkaniach w gabinetach kosmetycznych, doświadczony lekarz czy kosmetyczka potrafią mniej więcej ocenić skuteczność metody. Zazwyczaj efekty po pierwszym zabiegu nie są spektakularne i oszałamiające, ale każda kolejna wizyta powinna odnosić, co raz lepsze skutki.

Liczba zabiegów mikrodermabrazji diamentowej waha się od kilku do dziesięciu.

Ważne jest również zachowanie odpowiednich odstępów czasowych pomiędzy kolejnymi sesjami. Gdy głównym celem jest działanie lecznicze ukierunkowane np. na zmiany trądzikowe, należy powtarzać zabieg co miesiąc. Jeśli natomiast traktuje się mikrodermabrazję jako metodę pozwalającą odzyskać skórze jędrność i blask można kolejne wizyty planować, co tydzień. Po zakończeniu tej terapii korzystne jest powtórne wykonanie zabiegu za około 1,5 miesiąca, aby utrwalić osiągnięty efekt.

Uwaga!

Jeśli mikrodermabrazja diamentowa wykonana na jakiejś partii skóry zajętej przez chociażby zmiany trądzikowi przyniosła oczekiwane i zadowalające efekty, można zabiegowi poddać skórę innej części ciała, zmienioną chorobowo. Nie wykonuje się zabiegów w obrębie powiek.

Korzystałyście z mikrodermabrazji diamentowej? Ile razy i jak często? Jak efekty? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMikrodermabrazja – wskazania, przeciwwskazania
Następny artykułWinoterapia – zastosowanie, działanie

Karolina Kalicka – lekarz medycyny. Ukończyła Wydział Lekarski z Oddziałem Anglojęzycznym na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Chciałaby specjalizować się w internistyce. Miłośniczka teatru szekspirowskiego i pływania.



Nasz specjalista pisze o sobie:

Mam wiele wspólnego z żywiołem, jakim jest woda. Potrafię powoli, starannie, sumiennie i wytrwale pracować, niczym kropla deszczu, która drąży skałę. Dzięki konsekwencji i systematyczności ukończyłam w tym roku studia na wydziale lekarskim.

W relacjach towarzyskich daję się poznać jako gejzer radości, uśmiechu, energii. Uwielbiam  szaleństwa na parkiecie oraz basen, gdzie czuję się jak ryba w wodzie. Bardzo podoba mi się hiszpański język i temperament, a wakacje najchętniej spędzałabym otulona falami ciepłego morza. Choć czasami moje życie przypomina rwący górski potok, w zaciszu domowym jestem spokojna niczym tafla jeziora.

Najbardziej cenię sobie miłość, rodzinę i – oczywiście – zdrowie. Marzę o ambitnych wyzwaniach i dalekich podróżach po oceanach świata… najlepiej z czekoladą w dłoni, bo mam do niej absolutną słabość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here