Podróże Apteczka na wakacje

Apteczka na wakacje

-

Poniżej znajdziecie obowiązkowy skład zestawu:

Aspiryna – ma zastosowanie podczas przeziębienia, ale przede wszystkim należy ją podać w razie zawału serca. Działa również przeciwbólowo.
Paracetamol – ten środek przeciwbólowy może okazać się przydatny w przypadku bolącego zęba czy głowy.
Alertec – reakcje alergiczne często występują nagle i mogą zagrażać życiu. Dlatego warto mieć w pogotowiu Alertec lub inny środek dla alergików.
Woda utleniona w proszku lub płynie – należy zdezynfekować nią ranę, aby uniknąć zakażenia.
Plaster – w aptece można kupić metrowy plaster, który przycina się samodzielnie, w zależności od tego, jakiej wielkości jest skaleczenie. Dobrym rozwiązaniem będzie zakup opakowania z plastrami różnej wielkości oraz plastrów na odciski.
Sterylne opatrunki – należy zaopatrzyć się w opatrunki różnej wielkości. Powinno się nakładać je bezpośrednio na rany i oparzenia. Nie należy do krwawiącego miejsce przykładać chusteczki higienicznej, ponieważ łuszczy się i może zanieczyścić ranę. Za ich pomocą można oczyścić ranę, co jest dużo bezpieczniejsze niż stosowanie wacików.
Bandaż w rolce i bandaż trójkątny – mają zastosowanie podczas stabilizowania stawów i robienia opatrunku.
Sterylny gazik na oczy – jest bardzo przydatny w razie uszkodzenia oka.
Pęseta – za jej pomocą można pozbyć się drzazgi lub kleszcza.
Szyna – jest przydatna podczas złamania.
Nożyczki – mogą być zastąpione przez nóż, służą do cięcia opatrunków.
Termometr – warto zmierzyć temperaturę, aby móc ocenić, czy nie jest potrzebna interwencja lekarza.
Torebki plastikowe – można nimi ochronić oparzone miejsca na dłoniach i stopach.

Co pakujecie do swojej apteczki podczas wakacyjnych podróży? Wypowiadajcie się w komentarzach.

Poprzedni artykułOkłady – jaki rodzaj wybrać?
Następny artykułJak dbać o wzrok?
Arnika Mazur

Żyję w przekonaniu, że podstawą dobrego samopoczucia jest zdrowie – zarówno fizyczne, psychiczne, jak i społeczne. Popieram akcje i kampanie społeczne, które służą budowaniu świadomości obywatelskiej.

Jestem zwolenniczką zdrowego odżywiania, opartego zwłaszcza na diecie wegetariańskiej i kuchni pięciu przemian. Angażuje się w działalność sektora pozarządowego. Szczególnie jest jej bliska ochrona środowiska. Wyznaje zasady świadomej konsumpcji i racjonalnego zużycia zasobów.

Preferuję zdrowy tryb życia, oparty na rozwoju wewnętrznym i dbaniu o kondycję fizyczną. Z zainteresowaniem śledzę nowinki z lifestyle. Dostrzegam duży potencjał w alternatywnych metodach leczenia, fitoterapii i medycynie niekonwencjonalnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Co grozi za handel „podróbkami”?

Trudnienie się handlem „podróbkami” może słono kosztować. Oprócz odpowiedzialności karnej grozić może również odpowiedzialność cywilna.

Co jeść przy biegunce?

Kiedy zaczyna się biegunka, żelazną zasadą powinno być przejście na ścisłą dietę i uzupełnianie płynów traconych z powodu częstych wypróżnień. Reżim dietetyczny pomaga oczyścić jelita i przywrócić ich prawidłową motorykę.

Zobacz też

Leki homeopatyczne – działanie, stosowanie

Podobne można leczyć podobnym - to podstawa homeopatii. Lek homeopatyczny dobierany jest zatem w ten sposób, by likwidował chorobę, której objawy są identyczne z symptomami, jakie ta sama substancja, podana w dużej dawce, wywołałaby u osoby zdrowej.

Co przedsiębiorca powinien wiedzieć o podatkach?

Nikt nie lubi podatków, jednak każdy przedsiębiorca powinien stale poszerzać wiedzę na ich temat. Opanowanie szczegółowych przepisów pozwoli Ci...

Idealne kremy pod makijaż letni – sprawdź, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze!

Czy wiesz, czym powinnaś się kierować, poszukując kremu pod makijaż na lato? Jakie wymagania powinien spełnić i o czym...

Może Cię zainteresuje: