Leki Okłady - jaki rodzaj wybrać?

Okłady – jaki rodzaj wybrać?

-

Najczęściej stosujemy okłady, aby zmniejszyć ból lub zdopingować działanie środka przeciwbólowego. Okłady robi się w przypadku obrzęków, obić, stanów zapalnych mięśni i ścięgien, bólu głowy czy brzucha oraz pourazowo. Zasada jest prosta: watę, gazę, ręcznik lub materiał nasączony wodą należy przyłożyć do obolałego miejsca, nawilżając ponownie, gdy jego temperatura ulegnie zmianie. Właśnie w odpowiedniej temperaturze kryje się zbawcza moc okładów. W aptece można kupić gotowe okłady zimno-cieplne, kompresy żelowe oraz żele rozgrzewające.

Gorące okłady pozwalają zmniejszyć bóle mięśniowe i nerwobóle, łagodzą stany zapalne nerwów, mają zastosowanie w przypadku bólu menstruacyjnego, zapalenia pęcherza i podrażnień skóry. Ponadto łagodzą dolegliwości reumatyczne i kolki jelitowe. Pod wpływem ciepłej temperatury rozszerzają się naczynia krwionośne. Uszkodzone tkanki stają się lepiej ukrwione, co przyśpiesza gojenie się ran. Mięśnie poddane działaniu ciepła rozluźniają się, dzięki czemu przechodzi uczucie bólu.

W przypadku zwichnięcia lub skręcenia kostki, bólu głowy oraz obrzęku ciała należy niezwłocznie przygotować zimny okład. Wystarczy przyłożyć do obolałego miejsca kostki lodu lub zimny, metalowy przedmiot. Zimna temperatura działa podkurczowo na naczynia krwionośne, co sprzyja zmniejszaniu się obrzęków i krwiaków.

Decydując się na okłady warto ich kojące właściwości połączyć z aromaterapią. Na rynku dostępna jest bogata gama olejków eterycznych. Zazwyczaj na etykietce można znaleźć informację na temat działania konkretnego zapachu. Olejek można dobrać nie tylko do swoich problemów zdrowotnych, ale również zapachowych gustów. Pamiętajcie jednak, aby stosować wyłącznie olejki sporządzone na bazie naturalnych składników, tzw. olejki naturalne.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

Poprzedni artykułE-papieros – działanie
Następny artykułApteczka na wakacje
Arnika Mazur

Żyję w przekonaniu, że podstawą dobrego samopoczucia jest zdrowie – zarówno fizyczne, psychiczne, jak i społeczne. Popieram akcje i kampanie społeczne, które służą budowaniu świadomości obywatelskiej.

Jestem zwolenniczką zdrowego odżywiania, opartego zwłaszcza na diecie wegetariańskiej i kuchni pięciu przemian. Angażuje się w działalność sektora pozarządowego. Szczególnie jest jej bliska ochrona środowiska. Wyznaje zasady świadomej konsumpcji i racjonalnego zużycia zasobów.

Preferuję zdrowy tryb życia, oparty na rozwoju wewnętrznym i dbaniu o kondycję fizyczną. Z zainteresowaniem śledzę nowinki z lifestyle. Dostrzegam duży potencjał w alternatywnych metodach leczenia, fitoterapii i medycynie niekonwencjonalnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak usunąć plamy ze skórzanego obuwia?

Skórzane buty łatwo ulegają zabrudzeniu, zwłaszcza gdy mają na nie wpływ takie czynniki zewnętrzne, takie jak sól, którą posypywane są zimą chodniki czy błoto czyhające jesienią na przechodniów. Ponieważ jednak skóra jest porowata i brud łatwo w nią wnika, nietrudno o plamy. Jeśli więc przetarcie obuwia wilgotną szczotką nie pomogło, spróbuj metody, którą znajdziesz poniżej.

Rodzaje opcji walutowych

Opcje walutowe to nieodłączny element współczesnego rynku pieniężnego. Zaliczają się one do kategorii derywatów, czyli instrumentów pochodnych. Nabywcami opcji walutowych są przede wszystkim ukierunkowani na spekulacje inwestorzy oraz przedsiębiorstwa, które pragną zabezpieczyć otwarte pozycje kursowe.

Zobacz też

Zastanawiasz się, jak obniżyć poziom tłuszczu w diecie? – sprawdź nasze porady

Tłuszcz stanowi niezwykle istotny składnik diety każdego człowieka. Jednak...

Jak umeblować niewielki przedpokój?

W ciasnych przedpokojach niejednokrotnie trzeba pójść na aranżacyjne kompromisy. W wielu sytuacjach wystarczy jednak dobry plan, by już od...

Dlaczego modele do sklejania to idealne hobby dla dorosłych?

Modele do sklejania to nie tylko zabawa dla dzieci, ale również dla dorosłych. To fascynujące hobby, które pozwala na...

Może Cię zainteresuje: