Informator E-papieros - działanie

E-papieros – działanie

-

Budowa

E-papieros składa się z trzech elementów: baterii, atomizera oraz wkładu (kartridża).

Bateria
Baterię można ładować wielokrotnie. W trakcie palenia bateria zasila atomizer, który pobiera z wkładu płyn z nikotyną.
Atomizer
Atomizer wytwarza parę wodną, którą wydmuchuje palacz.
Wkład
Wkład umieszczony jest w ustniku. Znajduje się w nim płyn, który zawiera nikotynę. Po zaciągnięciu się nikotyna trafia bezpośrednio do płuc.

Cena

Kwota, jaką musicie zapłacić za elektronicznego papierosa rozpoczyna się od ok. 150 PLN wzwyż. Jednakże wydatek zwróci się Wam bardzo szybko. Zamiast matwić się o to, że kończą się Wam papierosy, możecie zaopatrzyć się we wkłady z nikotyną do swojego nowego gadżetu. Jeden wkład jest odpowiednikiem 10-15 papierosów i kosztuje zaledwie ok. 3 PLN.

Zawartość nikotyny

Dzięki elektronicznemu papierosowi nałogowi palacze mogą wedle uznania dozować sobie zawartość nikotyny, ograniczając stopniowo jej zawartość. Na rynku dostępne są wkłady, które zawierają różną dawkę nikotyny, zbliżoną do zawartości do paczki klasycznych papierosów. Paczka papierosów zawiera przeciętnie 22 mg nikotyny. Wkłady do e-papierosów – od 18 mg do 11 mg, w zależności od tego, czy wybierzecie mocny kartridż, standardowy czy light.

Uwaga!

Jeżeli rzuciliście już palenie, ale nie wiecie, co zrobić z rękami i trudno jest Wam pozbyć się przykrego nawyku palenia możecie zakupić wkłady z zerową zawartością nikotyny.

Palicie e-papierosa? Uważacie, że to dobry substytut dla zwykłych papierosów?

Arnika Mazur

Żyję w przekonaniu, że podstawą dobrego samopoczucia jest zdrowie – zarówno fizyczne, psychiczne, jak i społeczne. Popieram akcje i kampanie społeczne, które służą budowaniu świadomości obywatelskiej.

Jestem zwolenniczką zdrowego odżywiania, opartego zwłaszcza na diecie wegetariańskiej i kuchni pięciu przemian. Angażuje się w działalność sektora pozarządowego. Szczególnie jest jej bliska ochrona środowiska. Wyznaje zasady świadomej konsumpcji i racjonalnego zużycia zasobów.

Preferuję zdrowy tryb życia, oparty na rozwoju wewnętrznym i dbaniu o kondycję fizyczną. Z zainteresowaniem śledzę nowinki z lifestyle. Dostrzegam duży potencjał w alternatywnych metodach leczenia, fitoterapii i medycynie niekonwencjonalnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Sztuczki magiczne z kapslami

Sztuczka "cztery kapsle" to świetny trick, który z pewnością spodoba się naszym znajomym. Do jego wykonania potrzebujemy sprawnych dłoni i ćwiczeń. W poradzie znajdziecie instruktaż, jak za pomocą "magii" przenosić małe przedmioty.

Syndrom Piotrusia Pana – co to, cechy, na czym polega?

Piotruś Pan – główny bohater powieści Jamesa M. Barriego – szkockiego dramaturga i powieściopisarza. Piotruś jest młodym, psotnym chłopakiem, świetnym szermierzem i przewodnikiem grupy chłopców zamieszkujących Nibylandię. Każdy dzień spędza na poszukiwaniu przygód i zabawy, zaś jego największą radością jest fakt, że nigdy nie musi dorosnąć…

Zobacz też

Jak odzyskać dziewczynę po zerwaniu?

Niejednokrotnie po rozstaniu możesz dojść do wniosku, że wcale go nie chciałeś, ale niestety słowo się rzekło. Jednak być może nie wszystko jeszcze stracone. Jeżeli pragniesz, żeby Twoja dziewczyna do Ciebie wróciła, spróbuj ją odzyskać. Co dokładnie powinieneś zrobić?

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: