Do zrobienia spaghetti w sosie szpinakowym potrzebujesz:

1/2 kg ugotowanego spaghetti,
1 szklanka mielonej wołowiny,
100 g orzechów włoskich,
4 pęczki szpinaku (ugotowane),
2 łyżki oleju,
1,2 szklanki posiekanej cebuli,
parmezan (do smaku),
sól, pieprz

  • Krok pierwszy

    Na patelni rozgrzewamy olej. Musi być bardzo gorący, kiedy wrzucimy na nią cebulę oraz mięso wołowe. Smażymy aż mięso będzie całkowicie ścięte i „gotowe” do jedzenia.

  • Krok drugi

    Następnym krokiem jest doprawianie. Uważajmy z używaniem soli. Danie zawsze można doprawić na talerzu.

  • Krok trzeci

    Teraz zajmujemy się szpinakiem. Miksujemy go z orzechami do uzyskania gładkiej masy.

  • Krok czwarty

    Następnie masę szpinakowo-orzechową dodajemy do mięsa. Podgrzewamy na tyle, aby sos był ciepły.

  • Krok piąty

    Teraz część najważniejsza. Sos mieszamy z makaronem i posypujemy parmezanem.

  • Krok szósty

    Smacznego!

  • Znacie inny przepis na spaghetti ze szpinakiem? Podzielcie się nim w komentarzu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSałatka z kurczaka z zielonym pieprzem – przepis
Następny artykułPieczeń po angielsku – przepis

 

 

 

 

Irena Grummich - od listopada 2007 roku, wraz z mężem - Andrzejem, prowadzi blog kulinarny Kuchnia Ireny i Andrzeja. Państwo Grummich publikują również w wydawnictewach związanych z kuchnią i gotowaniem, prowadzą międzyblogowy konkurs "Gotuj po polsku!", którego patronatem jest producent Oleju Kujawiskiego. Są specjalistami działu Kulinaria serwisu SPEC.PL, który wzbogacają nie tylko w swoje przepisy, ale również w autorskie zdjęcia.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Nasze dwie największe pasje to gotowanie i podróże. Łączymy je na co dzień w kuchni, przygotowując potrawy z różnych stron świata, a te prawdziwe podróże dalekie i bliskie dostarczają nam kulinarnych inspiracji.

Od dawna pasjonuje nas gotowanie, a największe doświadczenie zdobyliśmy, prowadząc blog kulinarny, który nazwaliśmy Kuchnia Ireny i Andrzeja.

Zaczęliśmy od dzielenia się naszymi ulubionymi, sprawdzonymi wcześniej przepisami , a z czasem zaczęliśmy sięgać po przepisy zamieszczane na portalach kulinarnych oraz te pochodzące z innych zaprzyjaźnionych blogów.

Właśnie ta dostępność do źródeł, jaką daje internet oraz ciekawość świata, sprawiły, że zaczęliśmy sięgać po oryginalne przepisy pochodzące z kuchni innych krajów.

To zaowocowało tym, że w 2009 roku podróżowaliśmy wirtualnie "Z Widelcem po Europie".

W tymże czasie odwiedziliśmy 45 europejskich państw, w których przygotowaliśmy 425 bardziej lub mniej charakterystycznych potraw dla kuchni danego narodu.

Rok 2010 to podróż „Z Widelcem przez kuchnie obu Ameryk” w czasie której odwiedzimy prawie 40 państw wchodzących w skład Ameryki Północnej, Środkowej i Południowej.

Nie zapominamy oczywiście o korzeniach czyli naszej rodzimej kuchni. W 2008 i 2009 organizowaliśmy międzyblogowe zabawy kulinarne pod hasłem „Gotujemy po polsku!”, którym patronował producent Oleju Kujawskiego. Na jesień planujemy kolejną, trzecią już edycję.


Zobacz stronę Kuchni Ireny i Andrzeja u nas:

- O autorze - Kuchnia Ireny i Andrzeja

Zobacz blog internetowy autorki porad:

- Kuchnia Ireny i Andrzeja - Blog kulinarny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here