Zmiany zwyrodnieniowe

Choroba zwyrodnieniowa ma charakter postępujący, a w efekcie, jednym z jej objawów jest nasilające się stale uczucie mrowienia palców u rąk. Zmiany zwyrodnieniowe mogą występować w różnych miejscach kręgosłupa. Od tego, jakiego odcinku kręgosłupa dotyczą zmiany, zależy rodzaj dolegliwości.

Jeżeli zwyrodnienie dotyczy odcinka szyjnego kręgosłupa to występują bóle:

– w okolicy barków
– głowy (okolice potylicy)
– drętwienie palców rąk (szczególnie nocą)

Co zrobić, aby ustąpiło mrowienie palców będące pochodną zwyrodnienia kręgosłupa:

– prowadzenie uregulowanego trybu życia
– ćwiczenia prowadzące do usprawnienia kręgosłupa
– leczenie rehabilitacyjne, w tym zabiegi rozgrzewające

Oprócz kręgosłupa, uczucie drętwienia (mrowienia) mogą dawać zmiany zwyrodnieniowe ramienia i stawu ramiennego, choroby nerwu pośrodkowego lub łokciowego. Szczególnie w przypadku tego schorzenia występuje drętwienie, mrowienie i osłabienie czucia.

Zespół cieśni kanału nadgarstka

Jednym z objawów tego schorzenia jest drętwienie palców. Jeżeli w porę nie zdiagnozuje się tej choroby, a tym bardziej nie będzie się jej leczyć, może ona prowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych:

– uszkodzenie nerwu (zmiany nieodwracalne)
– zaburzenia czynności ręki

Pierwsze drętwienie palców, w przebiegu tego schorzenia, pojawia się w nocy, prowadząc często do zaburzeń snu. Kiedy choroba postępuje, zaburzenie czucia staje się coraz większe. Funkcjonowanie dłoni może zostać bardzo upośledzone, a uchwycenie ucha filiżanki może być problemem.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zdrowo spędzić wakacje?
Następny artykułPielęgnacja skóry w zimie

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here