1. JEDZ! Zjedź syty posiłek bogaty w białka i tłuszcze. Najlepszym rozwiązaniem jest domowy obiad. Jeśli jednak nie masz w zanadrzu tłustego rosołu czy panierowanej piersi z kurczaka, pożyw się chociażby kiełbasą zagryzioną kwaszonym ogórkiem. Jeśli Twój żołądek czuje się pełny i nie pomieści ani pół dania, wypij szklankę pełnotłustego mleka. Niektórzy radzą także zjedzenie dwóch surowych jajek, tuńczyka w oleju lub kliku oliwek. Także podczas imprezy staraj się podjadać serwowane przekąski, a jeśli pojawi się ciepły posiłek, nie wzgardzaj nim.

2. NAENERGETYZUJ SIĘ! Zgromadź zasoby energii, która z każdym wypijanym drinkiem będzie z Ciebie ulatywać. Przekąś coś słodkiego, np. batona, czekoladę, kanapkę z miodem. Zjedz kilka tabletek witaminy C.

3. NIE MIESZAJ! Nie mieszaj alkoholi. Bardzo często imprezę zaczyna się beforkowym piwkiem, a potem leci już wszystko po kolei. Nie dość, że mieszanie trunków może zaprowadzić Cię zbyt szybko do łóżka (oby tylko do niego), to jeszcze będziesz mieć rano problem z podniesieniem ociężałej głowy.

4. PIJ NIE TYLKO ALKOHOL! Nie pij na imprezie wyłącznie alkoholu. Ogranicz też napoje gazowane, ponieważ bąbelki powodują szybsze rozprzestrzenianie się alkoholu po Twoim organizmie, co przyspiesza stan upojenia. Pij dużo soków owocowych bogatych w witaminę C (pomarańczowy, porzeczkowy). Unikaj także słodkich drinków – cukry proste także wpływają na szybsze wchłanianie się alkoholu do krwi. Tuż przed zaśnięciem wypij minimum 2 szklanki niegazowanej wody.

5. NIE PAL ZA DUŻO! Jeśli jesteś palaczem, ogranicz ilość wypalonych papierosów. Nie od dzisiaj wiadomo, że papieros nie smakuje do niczego tak dobrze jak właśnie do piwa, ale wciągane substancje smoliste mogą Cie skutecznie zamroczyć, co spotęgowane alkoholem nie wróży zbyt dobrze.

Jakie są Wasze sposoby na niedopuszczenie do kaca? Dajcie znać w komentarzu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak przekonać rodziców do imprezy w domu?
Następny artykułZatrucie alkoholowe – objawy, pierwsza pomoc

Joanna Nieć – kulturoznawca i menager kultury. Dziennikarskie kroki stawiała w kilku redakcjach. Zaczynała w miesięczniku studenckim, potem weszła z piórem do krakowskiej prasy. Współpracowała także z lokalną telewizją internetową. Opisywała, relacjonowała, komentowała. Zawsze stawia na rzetelność komunikatu i jednoczesne przekazanie go z polotem. Laszka sądecka od kilku lat związana z Krakowem.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Dotychczasowa edukacyjna i zawodowa ścieżka pokazała mi, że pisanie sprawia mi największą frajdę. Pisałam o krakowskich wydarzeniach codziennych, mam na swoim koncie kilka felietonów i wywiadów. Najbardziej cieszyło mnie pisanie o kulturalnych imprezach w Krakowie.

Podpatrywanie studenckiego życia i uczestniczenie w nim pozwoliło mi wychwycić kilka smaczków z imprezowego życia studenta. Każdą obserwację pointowałam w głowie odpowiednimi wnioskami i rozwiązaniami, czego wyrazem są moje porady na Spec.pl. Okazało się, że imprezowanie ma swoje zagwozdki, na które trzeba znaleźć patent.

W swoich poradach staram się podpowiedzieć, jak w danej sytuacji należy się zachować – żeby zabłysnąć, lub się nie zachowywać – żeby nie zbłaźnić się. Podaję na tacy propozycje imprezowego menu oraz sposoby zorganizowania domówki czy parapetówki. Sprawy z pozoru proste. Z pozoru, bo zazwyczaj okazuje się, że rzeczy proste są najbardziej skomplikowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here