Masaż należy wykonać technikami o lekkim natężeniu, aby nie wywołać dużego krwawienia, a nawet długotrwałej miesiączki. Każda z kobiet inaczej przechodzi menstruację, inne łatwiej, inne gorzej i dlatego masaż może inaczej wpływać na każdą z nas. Jeżeli podczas masażu źle się poczujemy, zabieg należy natychmiast przerwać.

Masaż brzucha wykonujemy delikatnie, aby zmniejszyć ból i nie doprowadzić do mocnego krwawienia. Zabieg najlepiej wykonać przed okresem, w celu zapobiegania większym bólom w czasie menstruacji, a także po, kiedy ból jeszcze się utrzymuje.

Przed masażem przyjmujemy pozycję leżącą lub półsiedzącą, tak aby była wygodna dla nas. Zabieg może być wykonany przez nas samych, bądź też przez osoby drugie. Dłoń kładziemy na brzuchu i wykonujemy delikatny ruch okrężny w prawą stronę – ruch ten można także wykonać obiema dłońmi. Na początku wykonujemy głaskanie – przykładamy dłoń do powłoki brzusznej i delikatnym ruchem kierujemy się zgodnie ze wskazówkami ruchu zegara, dookoła pępka i wracając do miejsca, w którym zaczęłyśmy. Czynność tą powtarzamy sześć razy. Po zakończeniu głaskania przechodzimy do rozcierania, wykonując delikatnie okrężne ruchy palcami: wskazującym, środkowym i obrączkowym w prawą stronę wokół pępka. Powtarzając po sześć razy. Przy ugniataniu robimy ostrożne i delikatne ruchy, aby nie wywołać zbyt dużego nacisku na mięśnie brzucha. Prowadzimy dłonią ruch uciskowy w kierunku jak wyżej, powtarzając po sześć razy. Na końcu jeszcze raz przegłaskujemy mięśnie brzucha.

Masaż ma zbawienny wpływ nie tylko na okolicę masowaną, ale także na cały nasz organizm. Ciepło łagodzi ból, działa również relaksacyjnie, odprężająco i zmniejsza stres wywołany bólem. Zabieg wykonywany poprawnie i systematycznie wprowadza równowagę nie tylko do organizmu, ale i do układu hormonalnego. Może także działać pomocniczo, kiedy kobieta ma problemy z regulacją miesiączki lub jej brakiem.

Jak pomaga Wam taki masaż? Cierpicie na silne bóle menstruacyjne? Jak sobie z nimi radzicie? Podzielcie się doświadczeniami.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak się narysować psa – krok po kroku
Następny artykułJak rysować karykatury?

Monika Paluch – posiada wykształcenie plastyka w zakresie specjalności: reklama wizualna. W roku 2007 uzyskała dyplom technika masażysty. Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe, które zdobyła w szpitalach oraz salonach masażu. Obecnie kształci się na kierunku technika kosmetycznego. Nie rezygnuje jednak z dalszego poznawania nowych technik masażu i wzbogacania zdobytej  dotychczas wiedzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here