Wykonanie zabiegu powinno odbyć się w pomieszczeniu o temperaturze od 22 do 28°C. Światło nie powinno padać bezpośrednio na pacjenta. Aby zwiększyć efekt działania masażu można użyć światła o kolorze: niebieskim, czerwonym, pomarańczowym bądź żółtym, gdyż działają uspokajającą. Dodatkowo można nawilżyć powietrze lub użyć kadzidełek, mając na względzie upodobania pacjenta.

Zanim przystąpi się do masowania, pacjent powinien być wypróżniony, a dłonie terapeuty odpowiednio ciepłe.

W masażu relaksacyjnym stosujemy techniki: głaskania, rozcierania, ugniatania, oklepywania i wstrząsanie, mające na celu uspokoić i rozluźnić pacjenta.

Tempo masowania powinno być powolne. Można także w trakcie masażu nastawić spokojną muzykę i do niej dostosować ruchy masowania. Każda technika powtarzana jest co najmniej pięć razy. Zabieg może być przeprowadzony codziennie lub co drugi, trzeci dzień. Najefektywniejszy zabieg jest wówczas, kiedy osoba poddana zabiegowi jest po pracy lub gdy masaż wykonywany jest o późnej porze.

Czas trwania zabiegu wynosi co najmniej od 30 do 90 minut. Po zakończeniu masażu pacjenta należy okryć ręcznikiem lub kocem aby doszedł do siebie.

Wskazania do masażu:

– nerwowość, stres, depresja, nerwica;

– przemęczenie;

– przygnębienie;

– bezsenność;

– napięcie mięśniowe;

– zaburzenie krążenia;

– bolesna miesiączka.

Przeciwwskazania:

– psychoza;

– nadmierny wysiłek fizyczny;

– nie można stosować od razu po posiłku;

– po gorących kąpielach;

– ciąża do trzeciego miesiąca.

Robiono Wam kiedyś tego rodzaju masaż? A może to Wy masowaliście? Opiszcie wrażenia swoje/ osoby masowanej 🙂

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMasaż próżniowy – na czym polega, opis, czy działa?
Następny artykułMasaż relaksacyjny – techniki, krok po kroku

Monika Paluch – posiada wykształcenie plastyka w zakresie specjalności: reklama wizualna. W roku 2007 uzyskała dyplom technika masażysty. Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe, które zdobyła w szpitalach oraz salonach masażu. Obecnie kształci się na kierunku technika kosmetycznego. Nie rezygnuje jednak z dalszego poznawania nowych technik masażu i wzbogacania zdobytej  dotychczas wiedzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here