Według psychologii biodynamicznej, psychika i ciało w trakcie choroby oraz w zdrowiu są ze sobą powiązane. W ciele znajduje się energia, która odpowiada za emocje. Krąży ona w organizmie każdej istoty żyjącej. W momencie jej zablokowania, na przykład z powodu stresu, dochodzi do powstania zaburzenia. Terapia ma na celu poprawę przepływu energii w ciele, usunięcie nerwicy z ciała oraz odblokowanie tak zwanego „jądra życia”, które odpowiada za samo leczenie oraz regulację organizmu.

Zabieg polega na zespoleniu psychoterapii z masażem. Masaż biodynamiczny jest masażem, który oddziałuje na cały organizm lub działa miejscowo. Wpływa przede wszystkim na naszą psychikę, więc jest też zabiegiem psychoterapeutycznym. Stosowane są w nim różne techniki relaksacyjne.

Masaż relaksacyjny polega na dotykaniu tkanki skórnej stosując techniki:
– głaskania,
– rozcierania,
– ugniatania.

Stosuje się go w celu rozluźnienia napiętych mięśni, a także zmniejszenia, bądź całkowitego zniwelowania, bólu oraz osiągnięcia uspokojenia, wyciszenia.

Masaż biodynamiczny pomaga w leczeniu chorób wywołanych stresem. Stabilizuje naszą energię wewnętrzną. Niweluje lub zmniejsza napięcie w mięśniach, oraz w narządach wewnętrznych.

Próbowaliście kiedyś masażu biodynamicznego? Odczuliście jakieś skutki? Podzielcie się swoimi wrażeniami.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMasaż ciśnieniowy – działanie, wskazania
Następny artykułMasaż centryfugalny – opis, wskazania, jak wykonać?

Monika Paluch – posiada wykształcenie plastyka w zakresie specjalności: reklama wizualna. W roku 2007 uzyskała dyplom technika masażysty. Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe, które zdobyła w szpitalach oraz salonach masażu. Obecnie kształci się na kierunku technika kosmetycznego. Nie rezygnuje jednak z dalszego poznawania nowych technik masażu i wzbogacania zdobytej  dotychczas wiedzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here