Profilaktyka Masaż kolana - techniki, jak zrobić?

Masaż kolana – techniki, jak zrobić?

-

Masaż wykonujemy na osobie leżącej na plecach, pod staw kolanowy kładziemy wałek. Masażysta znajduje się po stronie, po której jest wykonywany zabieg.

Zabieg prowadzony jest obiema dłońmi – nanosimy na nie oliwkę i wykonujemy głaskanie, rozcieranie, uciskanie oraz oklepywanie (zgodnie z kierunkiem masażu).

Na początku rozpoczynamy masaż głaskaniem. Obie dłonie kładziemy na końcowym więzadle rzepki, pod kolanem. Następnie ruch prowadzimy prosto, aż do kolana, a następnie na boki po stronie bocznej i przyśrodkowej w kierunku dołu podkolanowego. Wracamy do boków rzepki i idziemy do góry, dokoła rzepki, w kierunku uda. Zabieg powtarzamy sześć razy.

Następnie przechodzimy do rozcierania. Okrężnymi ruchami palców obu dłoni kierujemy ruch od guzowatości kości piszczelowej (pod kolanem) w kierunku rzepki, na boki do dołu podkolanowego i wracamy do boków rzepki w kierunku mięśni uda. Ruchy masażu powtarzamy sześć razy.

Ugniatanie wykonujemy palcami obu rąk w tym samym kierunku, jak to było omówione wyżej. Zaczynając od końcowych więzadeł rzepki, a kończąc tuż nad rzepką. Powtarzając sześć razy.

Na końcu masażu wykonujemy oklepywanie. Za pomocą obu dłoni stosujemy lekkie uderzenie opuszkami palców: wskazujących, środkowych oraz obrączkowych i kierujemy się od kości piszczelowej do rzepki, na boki do dołu podkolanowego. Następnie wracamy do boków rzepki i do góry, w stronę uda, powtarzając po sześć razy.

Po zakończeniu masażu możemy jeszcze raz przegłaskać okolicę zabiegową, a następnie przejść do drugiej nogi i wykonać masaż kolana w taki sam sposób, jaki było to opisane wyżej.

Co myślicie o masażach? Zdarza Wam się z nich korzystać? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

Monika Paluch

Monika Paluch – posiada wykształcenie plastyka w zakresie specjalności: reklama wizualna. W roku 2007 uzyskała dyplom technika masażysty. Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe, które zdobyła w szpitalach oraz salonach masażu. Obecnie kształci się na kierunku technika kosmetycznego. Nie rezygnuje jednak z dalszego poznawania nowych technik masażu i wzbogacania zdobytej  dotychczas wiedzy.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Stwierdzenie śmierci zaginionego

Osoba fizyczna, która zaginęła i o której nie wiadomo czy żyje, może zostać uznana za zmarłą, ale to wymaga przeprowadzenia postępowania sądowego. Śmierć zaginionego można bowiem stwierdzić tylko po upływie czasu ściśle określonego w przepisach.

Jak wybrać zabawki edukacyjne dla dziecka

Na rynku jest całe mnóstwo zabawek. Producenci prześcigają się w tworzeniu kolekcji, zachęcają barwami i funkcjami. Zabawki pełnią ważną rolę w działaniach dziecka, stymulując jego rozwój. Gwarancja funkcji edukacyjnej wymaga jednak przestrzegania pewnych zasad.

Zobacz też

Jak ogłosić upadłość konsumencką?

Niespełna dwa lata temu w Polsce upadłość ogłosić mogły jedynie podmioty gospodarcze. 31 marca 2009 roku w życie weszła ustawa gwarantująca ogłoszenie upadłości również osobom fizycznym. Każdy obywatel ma prawo do bankructwa. Razem z tym prawem nabywa wielu przywilejów pomagającym w wyjściu z ciężkiej sytuacji. Ogłoszenie upadłości konsumenckiej wiąże się również z szeregiem późniejszych konsekwencji prawnych.

Gdzie znaleźć tanie artykuły szkolne?

Poszukiwanie tanich artykułów szkolnych, zwłaszcza w okresie rozpoczęcia roku szkolnego, może być wyzwaniem dla wielu rodziców i uczniów. W...

Indywidualny trening personalny

Dlaczego warto postawić na indywidualny trening personalny? Warszawa oferuje rozwiązanie, które pozwala połączyć potrzebę aktywności fizycznej z dostosowanym do...

Może Cię zainteresuje: