Profilaktyka Masaż lodem - działanie, wskazania, przeciwwskazania

Masaż lodem – działanie, wskazania, przeciwwskazania

-

Ze względu na metodę działania można wyróżnić zimnolecznictwo oraz krioterapię. Pod czas zabiegu pod uwagę bierze się okolice zabiegową – leczenie miejscowe bądź ogólne, a także czas jego trwania. Masaż lodem działa miejscowo w temperaturze około 0°C. Stanowi połączenie masażu z działaniem zimna. Wykonywany jest za pomocą bryły lodu, który przechowywany jest w specjalnym pojemniku. Wodę można zamrozić z dodatkiem ekstraktu z ziół, zwiększając tym samym działanie lecznicze oraz pielęgnacyjne.

Kostki lodu mogą też działać na zasadzie peelingu. Do wody wrzucane są: zmielone migdały, kokos, a także kawa lub płatki zbożowe i inne tego typu składniki. Następnie zostają zamrożone. Kostki lodu po zamrożeniu przekłada się do gumowego pojemniczka z uchwytem, można także owinąć lnianą serwetką. Przykłada się je do okolicy zabiegowej i energicznymi ruchami wykonuje masaż wzdłuż przebiegu mięśni. Ruchy są podłużne lub okrężne. Czas trwania zabiegu trwa około 15-20 minut.

Wskazania:
– bóle kręgosłupa,
– zespoły bólowe,
– wzmożone napięcie mięśniowe,
– obrzęki,
– zanik mięśni,
– zwyrodnienie stawów, zapalenie okołostawowe barku,
– reumatyzm,
– stany zapalne, pourazowe,
– choroby neurologiczne ,
– działa na strefy ruchowe,
– pomaga także w przeciwdziałaniu lub zmniejszaniu cellulitu.

Przeciwwskazania:
– przeziębienia,
– wrażliwość na zimno,
– ciężkie choroby układu krążenia oraz serca,
– zaskrzepienie zapalne głębokie żył.

Aby nie doprowadzić do pogorszenia stanu zdrowia, należy wcześniej skonsultować się z lekarzem, aby ocenił stan naszego zdrowia.

Zabieg przeprowadzony za pomocą zimna przyczynia się do rozszerzenia naczyń krwionośnych, następuje przekrwienie. Poprawia krążenie układu krwionośnego i limfatycznego. Wspomaga też przemianę materii oraz wpływa na narządy wewnętrzne. Stymuluje napięcie tkanek oraz usuwa napięcie mięśni. Natomiast krótszy zabieg powoduje wzrost napięcia mięśni.

Masaż lodem usuwa dolegliwości i poprawia stan zdrowia, wpływając tym samym na dobre samopoczucie. Oprócz tego odżywia tkankę skórną, usuwa toksyny, złuszcza naskórek oraz prowadzi do jej szybkiej poprawy. Dzięki temu tkanka skórna jest rześka i odmłodzona.

Próbowaliście kiedyś masażu lodem? Podzielcie się swoimi wrażeniami!

Monika Paluch

Monika Paluch – posiada wykształcenie plastyka w zakresie specjalności: reklama wizualna. W roku 2007 uzyskała dyplom technika masażysty. Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe, które zdobyła w szpitalach oraz salonach masażu. Obecnie kształci się na kierunku technika kosmetycznego. Nie rezygnuje jednak z dalszego poznawania nowych technik masażu i wzbogacania zdobytej  dotychczas wiedzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jaka kara za przekroczenie czasu pracy kierowcy?

Praca zawodowego kierowcy jest niewątpliwie ciężkim zajęciem, a przekroczenie jego czasu pracy może pociągać nieprzyjemne konsekwencje finansowe.

Pstrąg faszerowany w boczku – przepis

Pstrąg to bardzo dobra ryba - trzeba ją tylko umiejętnie przyrządzić. Dziś proponujemy Państwu pstrąga z grilla - tak smakuje najlepiej. Rybę owiniemy plastrami boczku.

Zobacz też

Jak schudnąć bez ćwiczeń?

Ćwiczenia, wielogodzinny żmudny trening, litry wylanego potu, zmęczenie i zakwasy kolejnego dnia. Wielu z nas chciałoby zrzucić zbędne kilogramy, zdecydowanie pomijając ten niezbyt przyjemny dla niektórych element. Czy tak się da?

Trybunki konferencyjne dla każdego przedsiębiorcy

Zdarza Ci się organizować lokalne kampanie marketingowe lub różnego rodzaju spotkania, konferencje, czy nawet wystawiać swoich przedstawicieli handlowych na...

Czy warto ozonować mieszkanie? Sprawdź jak wybrać generator ozonu

Czasem nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele dodatkowych i wygodnych funkcji oferuje nam nowoczesna technologia. Równie często bagatelizujemy ją...

Może Cię zainteresuje: