Ze względu na metodę działania można wyróżnić zimnolecznictwo oraz krioterapię. Pod czas zabiegu pod uwagę bierze się okolice zabiegową – leczenie miejscowe bądź ogólne, a także czas jego trwania. Masaż lodem działa miejscowo w temperaturze około 0°C. Stanowi połączenie masażu z działaniem zimna. Wykonywany jest za pomocą bryły lodu, który przechowywany jest w specjalnym pojemniku. Wodę można zamrozić z dodatkiem ekstraktu z ziół, zwiększając tym samym działanie lecznicze oraz pielęgnacyjne.

Kostki lodu mogą też działać na zasadzie peelingu. Do wody wrzucane są: zmielone migdały, kokos, a także kawa lub płatki zbożowe i inne tego typu składniki. Następnie zostają zamrożone. Kostki lodu po zamrożeniu przekłada się do gumowego pojemniczka z uchwytem, można także owinąć lnianą serwetką. Przykłada się je do okolicy zabiegowej i energicznymi ruchami wykonuje masaż wzdłuż przebiegu mięśni. Ruchy są podłużne lub okrężne. Czas trwania zabiegu trwa około 15-20 minut.

Wskazania:
– bóle kręgosłupa,
– zespoły bólowe,
– wzmożone napięcie mięśniowe,
– obrzęki,
– zanik mięśni,
– zwyrodnienie stawów, zapalenie okołostawowe barku,
– reumatyzm,
– stany zapalne, pourazowe,
– choroby neurologiczne ,
– działa na strefy ruchowe,
– pomaga także w przeciwdziałaniu lub zmniejszaniu cellulitu.

Przeciwwskazania:
– przeziębienia,
– wrażliwość na zimno,
– ciężkie choroby układu krążenia oraz serca,
– zaskrzepienie zapalne głębokie żył.

Aby nie doprowadzić do pogorszenia stanu zdrowia, należy wcześniej skonsultować się z lekarzem, aby ocenił stan naszego zdrowia.

Zabieg przeprowadzony za pomocą zimna przyczynia się do rozszerzenia naczyń krwionośnych, następuje przekrwienie. Poprawia krążenie układu krwionośnego i limfatycznego. Wspomaga też przemianę materii oraz wpływa na narządy wewnętrzne. Stymuluje napięcie tkanek oraz usuwa napięcie mięśni. Natomiast krótszy zabieg powoduje wzrost napięcia mięśni.

Masaż lodem usuwa dolegliwości i poprawia stan zdrowia, wpływając tym samym na dobre samopoczucie. Oprócz tego odżywia tkankę skórną, usuwa toksyny, złuszcza naskórek oraz prowadzi do jej szybkiej poprawy. Dzięki temu tkanka skórna jest rześka i odmłodzona.

Próbowaliście kiedyś masażu lodem? Podzielcie się swoimi wrażeniami!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo to jest kara umowna u operatorów komórkowych?
Następny artykułJak wypowiedzieć umowę abonencką?

Monika Paluch – posiada wykształcenie plastyka w zakresie specjalności: reklama wizualna. W roku 2007 uzyskała dyplom technika masażysty. Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe, które zdobyła w szpitalach oraz salonach masażu. Obecnie kształci się na kierunku technika kosmetycznego. Nie rezygnuje jednak z dalszego poznawania nowych technik masażu i wzbogacania zdobytej  dotychczas wiedzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here