Odchudzanie jest ograniczeniem dotyczącym spożywanych pokarmów, a tym samym – pobierania energii dla organizmu, aby ten mógł funkcjonować. Posiłek powinien być spożywany poniżej zapotrzebowania naszego ustroju, natomiast braki energii kompensują się z zasobu tłuszczu. Najlepiej, jeżeli tkanka tłuszczowa spalana jest powoli, wówczas jest to najbardziej efektywne i bezpieczne dla organizmu. Na początku odchudzanie następuje nie tylko z powodu utraty tkanki tłuszczowej, ale i wody. Później następuje mniejsza utrata wody oraz zwalnia ubywanie masy ciała. Zabiegi na odchudzanie powinny być tak dobierane, aby były nie szkodliwe dla ciała.

Jednym z zabiegów wspomagających utratę wagi jest masaż. Zabieg prowadzony jest intensywnie. W trakcie masażu stosowane są techniki: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie. Mocny masaż prowadzi do rozbicia tłuszczu znajdującego się w tkance podskórnej oraz do zmniejszenia tkanki tłuszczowej, profiluje sylwetkę, a także zapobiega powstawaniu lub zmniejsza cellulit. Masaż może być przeprowadzany na całym ciele bądź miejscowo. Najwięcej tłuszczu gromadzi się w okolicy łydek, ud, pośladków, brzucha i bioder. Zabieg ten można łączyć z innymi masażami, na przykład relaksującym, leczniczym, łącznotkankowym oraz masażem izometrycznym. Może być także dołączony do ćwiczeń. Przed zabiegiem należy zapoznać się z przeciwwskazaniami do masażu.

Masaż ten jest przyjemny, wykonuje się go za pomocą środków poślizgowych, na przykład olejków. Stosuje się techniki, jakie były wymienione powyżej, wzdłuż przebiegu mięśni, od dołu do góry, w kierunku dosercowym. Siła nacisku staje się głębsza i zabieg wykonywany jest energicznie. Jednak na początku należy wykonać lekki masaż, aby ciało przyzwyczaiło się do bodźców. Dopiero wówczas stopniowo przechodzimy do głębszych ruchów. Masaż powinien być wykonywany systematycznie, co najmniej dwa czy trzy masaże w tygodniu. Czas zabiegu to 30-40 minut, w zależności od stanu osoby masowanej.

Dzięki masażowi mięśnie regenerują się, stają się elastyczne i mniej spięte – można z tego względu dłużej ćwiczyć i tym samym przyspieszyć odchudzanie. Po masażu tkanka skórna jest przekrwiona, wzmaga się krążenie krwi, następuje odżywienie organizmu oraz usunięcie toksyn. Przyspiesza się także metabolizm. Masaż odchudzający rozbija komórki tłuszczu, co ułatwia jego niwelowanie, nadając tym samym pożądany wygląd sylwetce.

Próbowaliście kiedyś masażu odchudzającego? Było widać efekty? Podzielcie się wrażeniami!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMasaż na nadciśnienie – opis, działanie
Następny artykułMasaż elektryczny – opis, działanie

Monika Paluch – posiada wykształcenie plastyka w zakresie specjalności: reklama wizualna. W roku 2007 uzyskała dyplom technika masażysty. Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe, które zdobyła w szpitalach oraz salonach masażu. Obecnie kształci się na kierunku technika kosmetycznego. Nie rezygnuje jednak z dalszego poznawania nowych technik masażu i wzbogacania zdobytej  dotychczas wiedzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here